Šeštadienį „Rokynėje“ karaliavo kaimo sportininkai

Siųsti Versija spausdinimui

Sigitas GUDŽIŪNAS

Birželio 18 d. kaimo turizmo sodyboje ,,Rokynė“ (Raseinių r.) vyko Lietuvos kaimo seniūnijų sporto žaidynės. Jose dalyvavo per 1,5 tūkst. kaimo sportininkų iš 37 savivaldybių.
Daugiausia jų sugužėjo iš Žemaitijos. Tačiau pati gausiausia buvo Raseinių r. delegacija – 67 sportininkai. Be to, į sporto šventę atvyko 23 seniūnai.

Surengtos ketvirtą kartą

Nors šeštadienį dangumi vienas po kito plaukė juodi lietaus debesys, grasinantys bet kurią minutę prapliupti smarkiu lietumi, tačiau nepaisant to, nuo dešimtos valandos ryto iš įvairių Lietuvos kampelių į kaimo turizmo sodybą ,,Rokynė“ rinkosi sportui neabejingi Lietuvos kaimo seniūnijų gyventojai. Čia jau ketvirtąkart surengtos Lietuvos kai-mo seniūnijų sporto žaidynės, kurias organizavo Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacija ,,Nemunas“. Pagrindinis renginio rėmėjas – Žemės ūkio ministerijos Nacionalinis kaimo tinklas.
„Šių žaidynių tikslas – skatinti sporto plėtrą šalies regionuose, puoselėti kūno kultūrą, gerinti bendruomenių tarpusavio supratimą ir bendravimą, – pasakojo Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacijos ,,Nemunas“ pirmininkas Kęstutis Levickis. – Tenka tik apgailestauti, kad nerado laiko į „Rokynę“ atvažiuoti Žemės ūkio ministerijos atstovai.“

Džiaugėsi galėdami išbandyti jėgas

Lygiai vienuoliktą valandą Plungės ir Rietavo ritminės gimnastikos grupės ,,Riva“ šokėjos pradėjo iškilmingą šventės atidarymą. Pirmasis sveikinimo žodį tarė Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacijos,,Nemunas“ pirmininkas K. Levickis.
,,Džiaugiuosi, kad iš įvairių šalies kampelių taip gausiai suskridote į ,,Rokynę“. Tikiuosi, kad darganotas oras jūsų entuziazmui ir pergalėms didelės įtakos neturės“, – kalbėjo K. Levickis.
Sporto mėgėjus iš kaimo taip pat šiltai sveikino Raseinių r. savivaldybės meras Remigijus Ačas.  „Be galo malonu, kad kaimo žmogus ne tik sunkiai dirba, bet ir randa laiko sportui, – sakė Raseinių r. vadovas. – Todėl šiandien noriu jums visiems palinkėti gerų sportinių rezultatų, geros nuotaikos ir pačių geriausių įspūdžių iš „Rokynės“. Lietuvos kaimo seniūnijų sporto žaidynių dalyvius ir svečius Lietuvos seniūnijų asociacijos vardu  nuoširdžiai pasveikino ir gerų sportinių rezultatų palinkėjo Zarasų r. Dusetų seniūnas Saulius Kėblys.   Žaidynių organizatoriai kaimo sporto aistruoliams pasiūlė turiningą sporto bei kultūros programą.Tad kiekvienas dalyvis patyrė daug neišblėstančių įspūdžių. Tačiau bene labiausiai Kaimo seniūnijų sporto žaidynių dalyviai džiaugėsi puikia galimybe išbandyti savo jėgas. ,,Labai smagu. Šios žaidynės kartu yra ir puikus laisvalaikio praleidimas. Tai gera proga atsipalaiduoti po darbų, pabūti gamtoje, pabendrauti su kaimynais“, – kalbėjo šachmatininkas,  ūkininkas Alfonsas Maciukevičius iš Raseinių r.  ,,Labai smagi šventė, galėtų ir daugiau tokių būti, nes jaunimas kaime vasarą neturi kuo užsiimti. Vaikšto pakampiais ir geria alų“, – atviravo Radviliškio r. Skėmių sen.  sportininkas Arūnas Čižauskas.

Išrinkti nugalėtojai

Visą dieną Lietuvos kaimo seniūnijų sportininkai ,,Rokynėje“ varžėsi dėl medalių ir garbės, o žiūrovai stebėjo aršias kovas ir nepamirštamai gražias įvairių sporto šakų varžybas.
Seniūnijų sporto entuziastai iš viso varžėsi 12-oje rungčių: žaidė krepšinį, paplūdimio tinklinį, kilnojo 32 kg svarstį, šaudė iš lanko, traukė virvę, mėtė smiginį, varžėsi prie šaškių ir šachmatų lentų ir kt. Pirmieji į sportinę kovą stojo krepšininkai, futbolininkai ir tinklininkai. Po jų varžybų užvirė kovos svarsčio kilnojimo rungtyse. Kaip visada daugiausiai emocijų sulaukė virvės traukimo varžybos. Žinoma, ne mažiau atkakliai vyko ir kitų sporto šakų varžybos. Savo komandas į žaidynes atlydėję seniūnai ne tik sirgo už saviškius, bet ir patys aktyviai dalyvavo seniūnų trikovėje.
Kiekvienas kaimo seniūnijų sporto žaidynių dalyvis stengėsi negailėdamas jėgų, liejo prakaitą ir atkakliai kovojo dėl pergalės. Tik po įnirtingų ir atkaklių kovų pagaliau išaiškėjo pačios stipriausios, pačios galingiausios Lietuvos kaimo seniūnijų komandos.
Krepšinio 3×3 varžybose 30-40 m. amžiaus kategorijoje Viduklės seniūnijos krepšininkams nebuvo lygių – jie tapo čempionais. Tuo tarpu kita vidukliškių komanda (40 -50 m. kategorijoje) iškovojo 2-ąją vietą. Ariogalos seniūnijos vyrai (18-30 m. kategorijoje) taip pat iškovojo garbingą 2-ąją vietą. Individualioje smiginio rungtyje 3-ąją vietą iškovojo ariogalietis Ričardas Digrys. Svarsčio kėlimo rungtyje puikiai pasirodė šios sporto šakos veteranas Antanas Bartkus iš Ariogalos, iškovojęs 2-ąją vietą ir aplenkęs daug jaunesnius savo varžovus. Gerai pasirodė ir kiti rajono atstovai – Ariogalos, Betygalos, Viduklės ir Ariogalos sen. tinklininkai, tinklininkės ir šaškių žaidėjai, Nemakščių seniūnijos virvės traukikai ir svarsčio kėlikai, Girkalnio seniūnijos smiginio atstovai ir šachmatininkai, Šiluvos seniūnijos smiginio atstovai. Seniūnų trikovėje Pagojukų seniūnas Albinas Renusas iškovojo ketvirtąją vietą. Komandos prizininkės buvo apdovanotos Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacijos ,,Nemunas“ taurėmis, medaliai ir diplomais.

Komentarų nėra