Šiaurės šalių literatūros savaitė Ariogalos miesto bibliotekoje

Siųsti Versija spausdinimui

Lapkričio mėnesį Ariogalos miesto biblioteka tradiciškai prisijungė prie Šiaurės ir Baltijos šalyse vykstančios Šiaurės šalių literatūros savaitės, skatinančios domėtis, iš naujo atrasti ir geriau pažinti Šiaurės šalis. Šios savaitės metu bibliotekose, mokyklose, kultūros ir švietimo įstaigose sutartu laiku vyksta Šiaurės šalių literatūros skaitymai ir kitos kultūrinės veiklos.
Dabartinis laikmetis paženklintas didesnių atstumų, užvertų sienų ir įvairių apribojimų, tačiau svajonių ir ilgesio pažaboti neįmanoma. Literatūra mus pakelia ir nuskraidina virš pandeminės realybės, tamsiausiu metu padeda atgauti dvasios pusiausvyrą, suteikia džiaugsmo ir pilnatvės jausmą.
Šiaurės šalių literatūros savaitės metu pakvietėme vaikus ir suaugusiuosius į šiai savaitei skirtus renginius. Su suaugusiais skaitytojais buvo skaitoma švedų rašytojos Sally Salminen knyga „Katryna“. Jaukumo suteikė pritemdyta bibliotekos aplinka, mirguliuojanti žvakių šviesa ir tirpstančio vaško kvapas. Pavyko sulaukti nemažai dalyvių, jie atidžiai klausėsi bibliotekininkių D. Ališauskienės ir D. Kveškevičienės, bibliotekos skaitytojos V. Paulauskienės skaitomų knygos ištraukų. Paskui prie kavos vyko pokalbis apie Šiaurės šalių literatūrą, pasidalijome įspūdžiais apie apkeliautas Šiaurės šalis ir peržiūrėjome nuotraukas.
Pas mažuosius bibliotekos skaitytojus pakvietėme Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriaus vedėją Jolantą Gudeikytę. Ji Ariogalos lopšelio-darželio vaikučiams išradingai ir nuotaikingai pristatė literatūros personažus, kurie gyvena Šiaurės šalių rašytojų knygose, taip pat pristatė savo unikalią lėlių kolekciją. Čia buvo Pepė Ilgakojinė, Mikė Pūkuotukas, meškiukas Pedingtonas, troliai Mumiai, Pinokis, katinas Findusas, taip pat ,,Ledynmečio“ veikėjai ir dar daugybė kitų personažų. Vaikai su didžiuliu susidomėjimu bandė jas atpažinti.
Šiaurės šalių literatūros savaitė baigėsi. Bet šventinės nuotaikos liko. Tariame nuoširdžiai ačiū visiems prisidėjusiems prie bibliotekoje vykusių renginių.
Daiva Ališauskienė ir
Dalė Kveškevičienė,
Ariogalos bibliotekos darbuotojos

Komentarų nėra