Šilumos sprendimai jūsų namų jaukumui

Siųsti Versija spausdinimui

Nors namų jaukumas susideda iš daugybės skirtingų aspektų, sunku nesutikti, jog maloni kambarių temperatūra prie to ženkliai prisideda. Šiais laikais turime galimybę rinktis iš įvairiausios šilumą užtikrinančios įrangos, kuri yra pritaikyta skirtingoms reikmėms ir įvairiems poreikiams. Siūlome susipažinti su populiariausiais sprendimais – galbūt tarp jų atrasite sau tinkamiausią.

Šildymo katilai
Tokie įrenginiai dažniausiai yra pasirenkami kaip pagrindinis šildymo šaltinis – pasitelkus juos, patys kontroliuojame šildymo sezono pradžią ir pabaigą. Priklausomai nuo to, kokį energijos šaltinį naudoja katilai, išskiriami skirtingi jų tipai. Kieto kuro katilams reikalingos malkos, granulės ar briketai – jie veikia efektyviai ir yra ekonomiški. Visgi, turint tokius įrenginius, daugiau darbo tenka įdėti patiems: katilą nuolat turėsite papildyti, reguliariai teks jį valyti, o taip pat reikės pagalvoti, kur sandėliuosite kieto kuro atsargas.
Kiek kitokiais privalumais pasižymi dujiniai ir elektriniai katilai. Abu šiuos tipus lengva prižiūrėti ir nereikia rūpintis jokiomis papildomomis detalėmis – įjungus įrangą, apie ją primins tik maloni namų šiluma. Kuris iš šių dviejų katilų yra ekonomiškesnis, priklauso nuo vyraujančių dujų ir elektros kainų. Tačiau reikėtų turėti omenyje, kad dujinį katilą galėsite įsirengti tik tuomet, jei namuose yra prieiga prie gamtinių dujų. Visus juos apžiūrėsite spustelėję ant šios nuorodos: https://pigu.lt/lt/namu-remontas/sildymo-ir-vedinimo-iranga/sildymo-katilai.

Židiniai
Tikriausiai sutiksite, kad židiniai yra vieni jaukiausių įrenginių – akį traukiantys ugnies šokiai leidžia sukurti malonią atmosferą ir tuo pačiu užtikrina namų šilumą. Jie gali būti naudojami ir kaip pagrindinis, ir kaip papildomas šildymo šaltinis. Šiuo atveju ir vėlgi galėsite rinktis iš skirtingų energijos šaltinių. Klasikiniais yra laikomi kieto kuro židiniai, kurie leidžia mėgautis natūraliomis liepsnomis. Tiesa, jų įrengimas yra kiek sudėtingesnis, o taip pat reikia rūpinis įrangos valymu ir malkų sandėliavimu.
Jei visgi norisi išvengti visų šių vargų, turėtumėte atkreipti dėmesį į biokuro židinius. Jie mūsų šalyje dar yra ganėtinai nauji, tačiau dėl komfortiško naudojimo, į juos vis dažniau atkreipiamas pirkėjų dėmesys. Tokią įrangą teks papildyti biokuru, tačiau nereikės atlikti papildomų valymo darbų, o montuoti juos galėsite bet kurioje vietoje. Panašiais privalumais pradžiugins ir elektriniai židiniai – šiuo atveju užteks įsitikinti, kad netoli įrenginio yra elektros lizdas. El. parduotuvėje Pigu.lt elektriniai židiniai džiugina plačiu pasirinkimu, tad tikrai atrasite tokį, kuris derės prie puoselėjamo interjero.

Krosnelės
Ši įranga dažnai yra vadinama židinių alternatyvomis. Kai kurios krosnelės taip pat leidžia stebėti liepsnų šokius ir gali būti naudojamos tiek pagrindiniam, tiek papildomam patalpų šildymui. Kai kurias iš jų galima prijungti prie centrinės sistemos, tačiau dažnu atveju yra naudojamas kietas kuras – malkos, briketai ar granulės. Be to, kai kuriuose įrenginiuose yra integruota orkaitė ir viryklė, tad galėsite maksimaliai išnaudoti tokios šildymo krosnelės galimybes ir namuose sutaupysite papildomos vietos.

Šildytuvai
Kaip papildomo šildymo šaltiniai gali būti pasitelkiami ir šildytuvai. Dažniausiai jie yra pakankamai kompaktiško dydžio, lengvai perkeliami iš vienos patalpos į kitą – tokie prietaisai bus puikus pasirinkimas tuomet, kai lauksite prasidedančio šildymo sezono. Kai kuriuos iš jų galėsite pritaikyti ne tik kambaryje, bet ir kieme ar terasoje. Galėsite susipažinti su infraraudonųjų spindulių, dujiniais, konvekciniais ir kitais panašiais modeliais, tad tikrai rasite tokį, kuris galėtų užtikrinti Jūsų namų jaukumą.
Tarp visų šių šildymo įrenginių turėtumėte atrasti bent kelis, kuriuos galėsite pritaikyti savo namams. Visi jie pasižymi skirtingais privalumais, tad teks pagalvoti, kokioms savybėms Jūs patys teikiate pirmenybę.

Komentarų nėra