Šiluvos bibliotekoje lankėsi rašytojas D. Šukys

Siųsti Versija spausdinimui

Lapkričio 8 dieną Šiluvos biblioteka sulaukė svečio iš Šiaulių – vaikiškų knygelių rašytojo, dailininko ir iliustratoriaus Dainiaus Šukio. Į susitikimą atskubėjo visas būrys pradinukų: nuo pirmokų iki ketvirtokų kartu su savo mokytojomis.
Rašytojas papasakojo vaikams apie savo vaikystės nuotykius pas močiutę. Kaip ji jam sekdavo senovines lietuviškas pasakas, kaip lepindavo savo didelėje lovoje mažąjį Dainiuką širdelės formos blynais su uogiene. Kaip paskui visą išsiterliojusį uogiene močiutė jį kaip princą maudydavo. Papasakojo ir savo pirmąją dieną mokykloje. Kaip jį atlydėjo mylinti močiutė priskynusi anūkėliui vos ne su juo lygių kardelių. O mokyklos tualete jam pasirodė, kad ten gyvena tuliko trolis. Kaip jis neskaniai valgė akvarelę manydamas, kad tai saldainiai, kuriuos močiutė nupirko mažajam Dainiukui, kad nuramintų vaiko išgąstį dėl tuliko trolio.
Rašytojas papasakojo istoriją apie savo paties katiną, kuris „lydi“ rytais jį mokyklą, tik jo niekas ten neįleidžia. Apie katino nusivylimą ir baisiausią meilę.
Paskui rašytojas kartu su vaikais paveikslėlių-kortelių metodu kūrė pasakas. Viena buvo gerai žinoma visiems pasaka „Katinėlis ir gaidelis“, tik dėl kortelių ji išėjo visai naujoviška ir kitokio turinio. O kita buvo apie liūtą karalių, kuris pametė karūną. Vaikai entuziastingai įsijungė į kūrybinį procesą, aktyviai sakė savo sugalvotą istorijos eigą.
Mažieji dalyviai aktyviai uždavinėjo klausimus rašytojui apie jo rašymo ir piešimo kūrybinio kelio pradžią, mėgstamiausius veikėjus ir rašytojus.
Dėkojame rašytojui Dainiui už bibliotekai dovanotą naujausią Danguolės Kandrotienės parašytą ir D. Šukio iliustruotą knygelę „Besmegeniai ir dingusios nosys“, paties dailininko nupiešto katino paveikslėlius ir piešimo užduotėles kiekvienai klasei. Ačiū vaikams ir jų mokytojoms už dalyvavimą. Ketvirtos klasės mokytojai Zitai Baltrušaitienei labai dėkoju už gražų bendradarbiavimą ir pagalbą rengiant šį susitikimą.

Jelena Žalpienė,
bibliotekininkė

Komentarų nėra