Širdimi jums rašau

Versija spausdinimui

„Kiekvienas mano žodis širdimi rašytas. / Ar rytas auš, ar tems diena… / Prasideda apmąstymams paskirtas laikas. / Kai apmąstau, kas buvo, kas dar bus ir kas yra…“ – šiais žodžiais Raseinių krašto literatų klubo „Dubysa“ narė Aldona Ona Radčenko prabyla naujoje, jau penktojoje savo kūrybos knygoje „Širdimi Jums rašau“.
Kas joje? Papasakoti? Oi, ne… Reikia paliesti, paglostyti, pasidžiaugti, skaityti, įsijausti, perprasti, susidraugauti… Tęsiu toliau, žinau, dėl ko. Pagauti mintį motinos, dukters, žmogaus jautriausio, joje atrast save, nusiraminimą pajausti… Ji Lietuvą pažinti moko: „Dangaus žydrynė… Platūs toliai… / Tokia manoji Lietuva. / Čia Nemunas, Neris, Nevėžis…“ Už Lietuvą gražesnio nieko jai nėra…
Daug knygoje sudėta visko, kas pralėkė gyvenime neišmatuojamu greičiu: paika vaikystė, jaunystės meilės uostai ir mokykla su nuostabių vaikų būriu, su žmonėmis, kurie lydėjo visur – gyvenimo džiaugsme, skausme, kurie ja džiaugėsi, jai pavydėjo… Visiems ji dovanoja šias eiles:
Kasdien dėkok gyvenimui
Už viską, ką turi.
Už šviesų rytą,
Ramią naktį,
Turtingą stalą,
Pastogę ramią.
Už brangius žmones,
Tuos, kurie šalia.
Dėkok už dieną,
Už suteiktą viltį,
Kad dar sutiksi
Grįžtančius paukščius,
Matysi šlamančius medžius.
Patirt, žmogau, tu viską dar gali,
Kolei šioj žemėj gyveni…

Raseinių krašto literatų klubas „Dubysa“ naująją A. O. Radčenko knygą pasitiko su džiaugsmu, su viltimi, kad ji apskries visą Lietuvą ir pasaulį, o ansamblis „Radasta“ lydėjo ir lydės poezijos vingiuose, dainuodamas dainas pagal poetės eilėraščių žodžius.
Gerbiama Aldute, linkime kūrybinės sėkmės, artimųjų palaikymo, nenutrūkstančios humoro gaidelės, kuri taip ir traukia nepraleisti nė sekundės bendraujant su charizmatiškąja Jūsų pusele.

Renata Aleksiejienė,
Raseinių krašto literatų klubo „Dubysa“ pirmininkė

Komentarų nėra