Širdingas susitikimas

Siųsti Versija spausdinimui

2008 metais Raseinių kurčiųjų pirminė organizacija per suorganizuotas varžybas „Tyloje – pilni gyvenimo džiaugsmo“ užmezgė draugystę su Panevėžio kurčiųjų kultūros centro bočiais. Ankstesnio panevėžiškių vadovo Juliaus Barisevičiaus pradėtą draugystę tęsia kitas vadovas – turintis didelę širdį, išprusęs, bendraujantis ir su užsienio kurčiaisiais Vilius Glušokas. Mūsų organizacijos pirmininkė Genutė Eidukevičienė, su savo nariais pas panevėžiečius viešint praeitų metų rudenį, pakvietė atsakomojo vizito. Ji prašė atvežti parodyti raseiniškiams mažą programą. Mūsų džiaugsmui, atvežė didelę – 9 pasirodymus.
Pirmininkė Genutė į susitikimą pakvietė ir Raseinių neįgaliųjų užimtumo ir paslaugų centro darbuotojus, jaunimą, norėjo, kad visi pamatytų kurčiųjų imituojamas dainas ir pasaulyje pripažinto panevėžiečio iliuzionisto magijos triukus.
Po šiltų G. Eidukevičienės sveikinimo žodžių kalbėjo Panevėžio kurčiųjų kultūros centro vadovas V. Glušokas. Jis keliais sakiniais papasakojo, kad yra daug keliavęs užsienio šalyse, kad bendradarbiauja su kurčiaisiais įvairiose srityse. Rodydamas skaidres jis trumpai papasakojo apie žymius pasaulio kurčiuosius, apie jų apdovanojimus. Pasirodo, kurčias panevėžiškis iliuzionistas Michailas Chonavskis taip pat žinomas pasaulyje ir jis yra pirmas kurčiasis, bendraujantis su girdinčiais magais. Žavėjomės jo triukais ir kitų senjorų imituojamomis dainomis. Girdintiesiems vertė vertėjos.
Po Raseinių neįgaliųjų užimtumo ir paslaugų centro direktorės Astos Stanaitienės padėkos, kvietimo toliau bendradarbiauti ir įteikus knygą apie Raseinius svečiai padarė staigmeną mūsų šiųmetinei jubiliatei Genutei – tarę šiltus sveikinimo žodžius įteikė gėlę su dideliu žiedu ir pačių keptą nemažą krepšelį, sukrovę į jį savo kepinius: grybukus, braškes, gėlytes. Genutė susijaudinusi padėkojo ir pati pasveikino du šiemetinius panevėžiečius jubiliatus – Julių Barisevičių ir Rimą Nakvosienę.
Nusifotografavę prie centro su gera kurčiųjų bičiule Irena Perminiene, lydėjome svečius į Raseinių krašto istorijos muziejų. Ten darbuotoja pasakojo įdomias istorijas, o kurtiesiems vertėjos vertė į gestų kalbą.
Paskui nuvykome į Jūkainių rekreacinį draustinį. Pasigrožėję gamta vaišinomės suneštinėmis vaišėmis, dalijomės įspūdžiais. Gaila buvo išsiskirti.

Regina Janionienė,
Raseinių pirminės kurčiųjų organizacijos
narė

Komentarų nėra