Šiuolaikinio cirko festivalis „Cirkuliacija“ Raseiniuose

Siųsti Versija spausdinimui

Tarptautinis šiuolaikinio cirko festivalis „Cirkuliacija“, kurio tema „Private Zone(s)“, birželio 6–13 d. pristatys svečių iš Suomijos, Švedijos, Estijos, Ispanijos darbus ir naujausius Lietuvos šiuolaikinio cirko kūrėjų spektaklius. Juose įvairios cirko disciplinos ore ir ant žemės įtrauks žiūrovus savo energija, humoru ir kvies pakalbėti rimtomis temomis. Birželio 13 d. net trys pasirodymai bus pristatyti Raseinių rajono kultūros ir sporto centro stadione. Gyviems pasirodymams Raseiniuose po daugiau nei metus trukusios pauzės ruošiasi trupė iš Švedijos „ENT“, o Lietuvos šiuolaikinio cirko menininkai pristatys net dvi premjeras.
Švedų trupė atvers didingą kuklumo karalystę
„Cirkuliacijos“ festivalio organizatoriai birželio 13 d. 19 val. Raseinių žiūrovams yra paruošę ypatingą susitikimą su „ENT“ švedų menininkais – poetinio cirko pasirodymą „Plast“. Jo veiksmą įrėmina gyvai atliekama tradicinė skandinavų muzika. Trupė pasižymi gebėjimu žiūrovus lengvai įtraukti savo atvirumu ir paprastumu.
„Plast“ – jautrus, svajingas ir labai asmeniškas šiuolaikinio cirko spektaklis, jame subtiliai paliečiama ekologijos tema, pabrėžiamas lėtumas ir rūpinimosi svarba. Menininkų dėmesys sutelktas į paprastas medžiagas – ledą ir virvę, jie šiame pasirodyme atlieka svarbiausią vaidmenį, šių daiktų poetinė sąveika prikausto publiką iki pat paskutinės akimirkos.
„Kai turi vieną objektą ir esi su juo ilgą laiką, labai rūpestingai su juo elgiesi, sunku nepriskirti tam objektui žmogiškų savybių. Kuo nors rūpinimosi konceptas labai domino vieną mūsų kūrėją: kaip reikia rūpintis daiktais, kaip – žmonėmis. Mokėmės atsargiai elgtis su medžiaga. Viena iš žiūrovių yra sakiusi, kad jei visi su plastiku elgtųsi taip, kaip mes per pasirodymą, pasaulyje nebūtų plastiko problemos“, – sako trupės narys Love Kjellsson.
Scenoje dvi premjeros
Birželio 13 d. 17 val. „Cirkuliacijoje“ Lietuvos trupė „Teatronas“ pristatys akrobato, šiuolaikinio cirko menininko ir aktoriaus Džiugo Kunsmano darbą – monospektaklį „Mood“.
Šis spektaklis – tai pasyvios būsenos akrobatinė išraiška. Virtualiose socialinėse erdvėse sąvoka „Mood“ naudojama tada, kai norima apibūdinti atpažįstamą situaciją, kai emocijos viršija visas žmogaus logiško elgesio ribas. Kūrybiniame procese koncentruojamasi į kritimą ir jo keliamus vaizdinius bei „depresyvų kūną“, jo atpažįstamumą fizine bei psichologine prasme ir kaip toks pasyvus kūnas veikia aktyvias scenos menų disciplinas.
Džiugas kurti šį spektaklį pradėjo karantino pradžioje galvodamas apie tai, kas vyksta su atlikėjų kūnais tada, kai jie įstringa karantine. Spektaklyje susijungia kontrastingi dalykai – cirkas ir depresiškas kūnas, negalėjimas judėti.
Kitos trupės iš Lietuvos „Kanta Company“ spektaklyje „Clothes and Us“ drabužiai užvaldys pasaulį, o žiūrovai pamatys, kaip audiniai keičia formą ir atgyja. Šiame pasirodyme viskas yra apie drabužius, jų istoriją ir kokią atmintį turi drabužiai. Per šią prizmę einama link bendros temos apie vartojimą ir pabrėžiama, kad privačiausia erdvė – tarp mūsų ir drabužio. Ši trupė pristatys daugiausia disciplinų turintį spektaklį: bus galima išvysti kinišką stulpą, oro šilkus, klounadą ir žongliravimą.
Spektaklis vyks birželio 13 d. 12 val., o po jo žiūrovai kviečiami nesiskirstyti, pasilikti pasikalbėti ir užduoti klausimus menininkams.
Šiuolaikinis cirkas vyksta į regionus
Festivalio organizatoriai, šiemet pirmą kartą pristatydami šiuolaikinio cirko žanrą regionuose, sieks, kad šis bendradarbiavimas taptų ilgalaikis.
„Džiaugiuosi, kad Raseiniai mus taip šiltai priima. Kas tris mėnesius mes pas jus važiuosime su spektakliais, tinklalaidėmis ir festivaliu. Šią mintį mes visus metus laikėme kišenėje, tik dabar išbandysime tai su trenksmu – su šiuolaikiniu cirku, trimis spektakliais“, – festivalio planus Raseiniuose pristato meno vadovas Gildas Aleksa.
Birželio 13 d. Raseiniuose „Cirkuliacija“ pristatys lėtą ir konceptualų šiuolaikinį cirką.
„Ruoštis spektakliams nereikia – tiesiog ateikite ir pažiūrėkite, ar šiuolaikinis cirkas jums. Aš, organizuodamas „Cirkuliaciją“, pastebėjau, kad žmonės dažniausiai nenagrinėja žanro, jie nagrinėja turinį. Nesvarbu, ar spektaklyje žmonės skraido ir daro neįtikėtinus triukus, žmonės vis tiek išėję aptarinės, ar tas spektaklis jiems patiko tematiškai ir konceptualiai. Manau, tai yra labai žavu“, – į renginius kviečia G. Aleksa.
Tarptautinį šiuolaikinio cirko festivalį organizuoja „Teatronas“. Festivalio informacija – www.teatronas.lt/cirkuliacija. Festivalio rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba ir Kauno miesto savivaldybė. Spektakliai pristatomi kartu su Raseinių rajono kultūros centru. Bilietus platina „Tiketa“.
Organizatorių informacija

Komentarų nėra