Skaitymo skatinimo akcijos „Vasara su knyga“ finišas

Siųsti Versija spausdinimui

„Knyga – vasaros desertas!“ – skelbė šių metų akcijos „Vasara su knyga“ šūkis. Šios akcijos populiarumas auga kasmet: šią vasarą buvo perskaityta daugiau nei 100 000 knygų, t. y. beveik 10 000 knygų daugiau nei praėjusiais metais. Iš viso iššūkį įveikė beveik 18 000 gyventojų. Šie puikūs rezultatai rodo, kad vasarą skaito visa Lietuva! Daugiausia knygų perskaitė Kauno regiono gyventojai, nedaug atsiliko Klaipėdos ir Vilniaus apskričių gyventojai.
Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešoji biblioteka ir jos filialai taip pat aktyviai prisijungė prie šios akcijos. Per 3 vasaros mėnesius bibliotekoje ir jos filialuose vasaros akcijoje sudalyvavo 760 skaitytojų (2020 m. – 557, 2019 m. – 419, 2018 m. – 221), iš jų net 662, perskaitydami visas 5 knygas, įveikė „Skaitymo iššūkį“. Džiaugiamės ir didžiuojamės puikiais savo rajono skaitytojais, kurie priėmė iššūkį ir per vasarą perskaitė net 3 595 knygas
(2020 m. – 2 708, 2019 m. – 2 209, 2018 m. – 1 019). Aktyviausi šiose varžytuvėse buvo Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bib­liotekos ir Betygalos, Girkalnio, Ariogalos, Gruzdiškės, Berteškių ir Nemakščių filialų skaitytojai.
Iš penkių pasiūlytų užduočių didžiausio mūsų rajono dalyvių susidomėjimo sulaukė užduotis perskaityti knygą, kurios pavadinimą sudaro ne mažiau kaip 4 žodžiai, ir detektyvinę knygą. Perskaitytų knygų dešimtuko viršūnėje atsidūrė Kristinos Sabaliauskaitės knyga „Silva Rerum“, Laurent Gounelle „Dievas visada keliauja incognito“, Juozo Erlicko „Pranašystės“ ir kt.
Na, o kokios varžytuvės be dovanų? Šiais metais net 14 vertingų prizų dovanojo pagrindinis rėmėjas – išmaniųjų technologijų bendrovė „Xiaomi“. Elektrinio paspirtuko, mobiliųjų telefonų ir išmaniųjų apyrankių laimėtojai buvo išaiškinti loterijos būdu. Ypač džiugu, kad šiais metais tarp pagrindinių prizų laimėtojų yra net du mūsų rajono skaitytojai! Išmaniųjų technologijų bendrovės „Xiaomi Lietuva“ pagrindinį prizą – elektrinį paspirtuką „Xiaomi Mi Electric Scooter 1S“ – laimėjo Berteškių filialo skaitytojas Kornelijus Juška, o viena iš išmaniųjų apyrankių „Xiaomi Mi Smart Band 6“ atiteko Betygalos filialo skaitytojai Ernestai Klimanskaitei. Didžiausi sveikinimai jiems!
Nelaimėjusieji pagrindinių prizų taip pat neliks be jų – kiekvienas iššūkį įveikęs dalyvis gaus akcijos atminimo dovanėlę – spalvingą daugkartinio naudojimo šiaudelį gėrimams. Jį galės atsiimti registruojantis pasirinktoje bibliotekoje jau rugsėjo pabaigoje. Dėl dovanėlės atsiėmimo informuos bibliotekininkės.
„Vasara su knyga“ – jau šeštą kartą Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių ir savivaldybių viešųjų bibliotekų, mokyklų bibliotekų bei Lietuvos aklųjų bibliotekos kartu su LR kultūros ministerija rengiama skaitymo skatinimo akcija. Akcija prisijungė ir prie Lietuvos viešųjų bibliotekų iniciatyvos „Biblioteka visiems“ siekdama, kad skaitymo iššūkis įtrauktų kuo įvairesnes, net ir atskirtį patiriančias, socialines grupes. Pagrindinis akcijos rėmėjas – „Xiaomi“, pagrindinis informacinis rėmėjas – LRT.
Dėkojame visiems „Vasara su knyga“ dalyviams už nuostabią įspūdžių ir perskaitytų knygų kupiną vasarą! Linkime ir toliau mėgautis skaitymo malonumais!
Raseinių Marcelijaus Martinaičio
viešosios bibliotekos informacija

Komentarų nėra