Skausmas po dantų implantacijos. Ar tai normalu?

Siųsti Versija spausdinimui

Dantų implantacija yra puikus pasirinkimas tiems, kurie neteko vieno arba kelių dantų. Kyla klausimas, ar po implantacijos yra jaučiamas skausmas, ir ar tai normalu? Šiame straipsnyje, Šv. Kristoforo odontologijos klinikos specialistai pateiks išsamias įžvalgas apie dantų implantaciją ir galimus skausmus.

Kas yra dantų implantacija?
Ši procedūra susideda iš kelių žingsnių. Pirmiausia, į žandikaulį yra įsriegiamas varžto pavidalo implantas, aplink kurį pradeda formuotis kaulinė medžiaga. Po kelių mėnesių, prie implanto yra pritvirtinamas vainikėlis, kuris prisitaiko prie sveikų dantų.

Dantų implantacijos privalumai
Atrodo, kaip natūralūs dantys
Dantų implantai yra gaminami, kad atitiktų jūsų natūralių dantų išvaizdą.
Gali tarnauti visą gyvenimą
Tinkamai prižiūrimi dantų implantai gali laikyti visą gyvenimą. Apskritai, dantų implantai yra puiki dantų atkūrimo priemonė, į kurią verta investuoti. Palyginimui, pavyzdžiui, dantų protezai gali laikyti tik 5-10 metų, o vėliau juos reikia keisti. Dantų implantai yra dedami vieną kartą ir gali tarnauti visą gyvenimą.
Apsaugo nuo kaulų nykimo
Kai nėra danties, žandikaulio kaulas, esantis tuščioje ertmėje pradeda nykti, dėl stimuliacijos trūkumo. Dantų implantai, yra vienintelis dantų atstatymo būdas, kuris užkerta kelia žandikaulio kaulų nykimui.
Atkuria kramtymo funkcijas
Kadangi implantai yra tvirtinami žandikaulyje, jie atkuria jūsų tikrus dantis ir jų atliekamas funkcijas. Su dantų implantais galite vėl džiaugtis savo mėgstamiausiu maistu.

Skausmas
Dantų implantacijos procesas gali trukti iki valandos, o gijimas trunka apie mėnesį laiko. Natūralu, kad gijimo laikotarpiu galite jausti diskomfortą ir nedidelį skausmą. Pagrindiniai simptomai, su kuriais galite susidurti:
• Veido patinimas
• Nestiprus dantenų kraujavimas
• Sunkumas kramtant ir jaučiamas diskomfortas išsižiojus
Po procedūros, dažniausiai odontologas skiria vaistų nuo skausmo, todėl didelė tikimybė, kad galite visiškai nejausti jokių namalonių simptomų.

Sedacija
Jeigu esate nepakantūs skausmui, visuomet yra medikamentinės galimybės to išvengti. Mūsų klinikoje, implantacijos metu yra taikomos dvi sedacijos rūšys – peroralinė arba intraveninė. Peroralinė yra paprastesnė, pacientas tampa mieguistas, bet reaguoja į aplinką. Jeigu peroralinės sedacijos nepakanka, tuomet yra taikoma intraveninė. Ji leidžia pacientui užmigti ir nieko nejausti. O kuri sedacija jums tiktų labiausiai, konsultacijos metu patars jūsų gydytojas odontologas.

Kada kreiptis į odontologą?
Jeigu po implantacijos procedūros paminėti simptomai nepraeina daugiau nei savaitę ir pastebite pablogėjusią savijautą, pavyzdžiui, jaučiate atsilaisvinusį implantą arba metalo skonį burnoje, tuomet kreipkitės į odontologą.
Taigi, pristatėme jums pagrindinius aspektus, apie dantų implantaciją ir skausmą. Mūsų klinikoje dirba ilgametę patirtį turintys odontologai, kurie atlieka profesionalias dantų implatacijos procedūras. Kviečiame apsilankyti ir kartu aptarime jūsų implantacijos galimybes.

Komentarų nėra