Smagi ir prasminga vasara bibliotekoje

Siųsti Versija spausdinimui

Visą vasarą Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje nenutilo vaikų klegesys ir šurmulys. Mažieji bibliotekos lankytojai prasmingai ir linksmai leido laiką popietinėje vaikų stovyklėlėje „Smagi ir įdomi vasara bibliotekoje“. Stovyklėlės rengėjai Informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriaus darbuotojai siekė užtikrinti ne tik turiningą vaikų vasaros poilsį, bet ir sukurti sąlygas jų saviraiškai, įvairiapusiam ugdymui bei kūrybiškumui atsiskleisti. Įvyko net septynios savaitinės vaikų stovyklėlės, jose dalyviai nestokojo gerų emocijų ir džiugių akimirkų.
Bibliotekoje gausu šiuolaikinių technologijų, smagių žaidimų ir edukacinių veiklų, tad vaikai nenuobodžiavo. Didžiulio susidomėjimo sulaukė „Įdomiosios robotikos“ užsiėmimai, juose jaunieji smalsuoliai susipažino su interaktyviais robotukais-konstruktoriais, konstravo savo robotukus. Vaikai taip pat susipažino su skait­menine grafine planšete ir meniniam piešimui skirta programa „Krita“, daugiau sužinojo apie 360 laipsnių kameros galimybes, apie dronų valdymą filmuojant ar fotografuojant įvairius objektus, patys pamėgino įamžinti savo veiklas.
Stovyklos lankytojams netrūko spalvingų ir įtraukiančių edukacinių-kūrybinių veiklų ir literatūrinių pristatymų. Edukacinis užsiėmimas „Pasaka dėžutėje“ padėjo vaikams išlaisvinti fantaziją ir prisiminti perskaitytas įdomias knygas. Užsiėmime pasitelkę įvairiausias priemones stovyklos dalyviai gamino dioramas, jose atvaizdavo scenas iš perskaitytų knygų. Literatūrinių scenų atkūrimą įkvėpė kelių šimtų knygų ir lėlių-literatūrinių personažų kolekcija „Atėję iš knygų“. Vaikai, susipažinę su įvairiais kūrinių herojais ir išklausę istorijų apie šių personažų atsiradimą knygose, jų literatūrinį „gyvenimą“, noriai imdavosi atkurti literatūrines scenas, o jų darbelių paroda papuošė bibliotekos erdves.
Kiekvienos stovyklėlės dalyviai buvo pakviesti sudalyvauti „Vasaros su knyga“ skaitymo iššūkyje, įveikti penkias skaitymo užduotis. O kad šis skaitymo iššūkis vaikams būtų dar įdomesnis, juos kvietėme dalyvauti edukaciniame užsiėmime „Knygos kelias į mūsų namus“. Per jį vaikai žaidė Kauno apskrities viešosios bibliotekos parengtą interaktyvų edukacinį žaidimą „Knygos kelias“. Žaidimas stovyklėlės dalyviams suteikė daug gerų emocijų ir naudingų žinių. Vaikai sužinojo, kaip knygos buvo gaminamos iki spausdinimo mašinos atsiradimo ir kaip knyga atsidurdavo lentynoje po spausdinimo meno atsiradimo. Kadangi už dalyvavimą Kauno apskrities viešosios bibliotekos projekte „Knygos kelias: atrask, pažink, sukurk!“ Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešajai bibliotekai buvo padovanota knygų gaminimui skirta „Edukacijų dėžutė“ su įvairiomis priemonėmis, stovyklėlės dalyviai įgytas teorines žinias galėjo pritaikyti praktiškai. Vaikai patys formavo ir siuvo būsimos knygos puslapius, klijavo knygos priešlapius, kūrė knygos viršelį. Galiausiai visiems teko įsijausti į rašytojo vaidmenį, sukurti ir iliustruoti istoriją. Galutinis rezultatas – savo rankomis pagaminta ir iliustruota knygelė, teikianti džiaugsmą ne tik patiems mažiesiems kūrėjams, bet ir jų artimiesiems.
Šį rudenį Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešoji biblioteka minės 100 metų veiklos jubiliejų, tad stovyklos dalyviai buvo pakviesti į bibliotekos Knygos muziejų susipažinti su šiai įsimintinai datai skirta ekspozicija „Senoji Lietuvos knyga. Istoriją liudijantys puslapiai“. Vaikai daugiau sužinojo apie seniausius, vertingiausius bibliotekos fonduose saugomus XVII–XX a. I pusės leidinius, jų atsiradimo bibliotekoje istoriją. Taip pat stovyklėlės dalyviai lankėsi memorialiniame Marcelijaus Martinaičio kambaryje, kuriame saugoma daugiau kaip tūkstantis poeto šeimos bibliotekai dovanotų knygų ir kai kurie poeto bei jo tėvų daiktai. Vaikai galėjo prisėsti ant paties M. Martinaičio sumeistrauto suolelio prie jo darbo stalo, apžiūrėti rašomąją mašinėlę ir kitus daiktus. O galiausiai savo patirtus įspūdžius perteikti kurdami popierinius kukučius, kurie papuoš biblioteką.
Smagiai ir prasmingai leisti laiką bibliotekoje padėjo įvairūs žaidimai ir viktorinos. Buvo žaidžiamos „Linksmosios šarados“, vyko nuotaikinga ir intriguojanti „Knygų lobio“ paieška. Norint rasti paslėptą lobį, vaikams reikėjo sekti užuominomis, atlikti tam tikras užduotis, o galiausiai suradus „Knygų lobio“ skrynią ją atrakinti ir pasiimti savo užtarnautą prizą. Ši smagi paieška vaikams leido geriau pažinti bibliotekos erdves ir knygų pasaulį, mokė bendros draugiškos veiklos komandoje, leido patirti atradimo džiaugsmą. O laimėjimo džiugesį, varžybų azartą skatino skaitmeninės viktorinos, jose jaunieji stovyklos dalyviai ne tik pasitikrino žinias, bet ir sužinojo daug naudingų dalykų apie saugų naudojimąsi internetu ar literatūrinius pasakų personažus.
Ši vasara bibliotekoje buvo kaip niekad kupina smagių iššūkių, įdomių nuotykių, patyrimų, įvairių atradimų ir, žinoma, skaitymo džiaugsmo! Kiekvienas mažasis bibliotekos lankytojas geriau pažino knygų pasaulį, skaitmenines technologijas, atrado įtraukiančias edukacines-kūrybines veiklas, susirado naujų draugų. Nors vasara baigėsi, bet vaikų klegesys ir šurmulys nedingo. Mažieji biblio­tekos lankytojai ir toliau noriai lankosi robotikos užsiėmimuose, tęsia edukacines-kūrybines veiklas, skaito ir domisi naujomis knygomis. Tad visus vaikus ir jų tėvelius kviečiame užsukti į biblio­teką ir smagiai leisti laiką. Dėl minėtų veiklų informacijos galima teirautis bibliotekos Informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriuje arba el. paštu vaiku@raseiniai.rvb.lt, telefonu (8 428) 51 328.
Justina Maulienė,
Informacinių paslaugų ir vaikų literatūros
skyriaus vyresn. bibliotekininkė

Komentarų nėra