Smagu žygiuoti plačiu plačiu šaligatviu…

Siųsti Versija spausdinimui

Kristina BENDŽIŪTĖ

Visuomenėje nemažai diskusijų sukėlė pernai rudenį prasidėję Raseinių miesto Vytauto Didžiojo gatvėje rekonstravimo darbai: vieni džiaugėsi galintys žygiuoti plačiu,
tvirtu šaligatviu, kiti, priešingai, keikė susiaurintą gatvę, per aukštus bordiūrus, naują automobilių statymo tvarką…

Projektas „Raseinių miesto Vytauto Didžiojo gatvės rekonstravimas“ turi būti baigtas šio mėnesio 30 d., tačiau prieš atiduodant objektą vertinimo komisijai, gatvėje atliktus darbus pirmadienį apžiūrėjo ir įvertino Raseinių r. savivaldybės meras R. Ačas, vicemeras S. Vaičius ir projekto vadovas, Ekonomikos, ūkio ir turto valdymo skyriaus vyr. specialistas Valmantas Bentnorius. Meras R. Ačas džiaugėsi atjaunėjusia gatve, plačiais šaligatviais ir jokių trūkumų neįžvelgė. Anot mero, visai neblogai, kad sumažėjo automobilių stovėjimo vietų, nes raseiniškiai įprato statyti automobilius prie pat parduotuvių ar įstaigų durų, o 100 m atstumas pėsčiomis daugeliui atrodo sunkiai įveikiamas. Mero nuomone, gyventojams pasivaikščioti ir pramankštinti sąnarius tik į sveikatą.

Kiek kitokia vicemero S. Vaičiaus nuomonė: šaligatviai vietomis per platūs, galėjo būti įrengta daugiau vietų automobiliams statyti. Jo manymu, susiaurinta gatvė daug problemų sukels žiemą – ją valant, sniegu bus užverstos automobilių stovėjimo vietos, taigi komunalininkai turės darbuotis išsijuosę.

Tačiau rajono vadovai pažymėjo, kad artimu metu prasidės rekonstravimo darbai Dubysos gatvėje, ten bus įrengta daug automobilių statymo vietų.

Vicemeras S. Vaičius pažymėjo, kad nuo šiol Vytauto Didžiojo gatvėje automobiliai turi būti statomi lygiagrečiai su važiuojamosios dalies ašimi. Vairuotojai, neteisingai (kampu ar statmenai) pastatę automobilį, rizikuoja būti nubausti policijos. Išimtis taikoma automobilių stovėjimo aikštelėje, skirtoje Savivaldybės administracijos personalui. Taip pat šioje gatvėje apribotas sunkiasvorio transporto eismas, leidžiama važiuoti transporto priemonėms iki 10 t.

Įgyvendinant šį projektą, rekonstruota Vytauto Didžiojo gatvės atkarpa (0,876 km) nuo sankryžos su V. Grybo gatve iki sankryžos su Vilniaus gatve. Darbams atlikti skirta 1 490 276,40 Lt, iš jų Europos Sąjungos lėšos – 1 266 734,94 Lt, valstybės biudžeto lėšos – 156 479,02 Lt, Raseinių rajono savivaldybės biudžeto lėšos – ne mažiau kaip 67 062,44 Lt.

Rekonstruojant Vytauto Didžiojo gatvę, buvo numatyta kartu su šaligatviais atnaujinti gatvės dangą, įrengti automobilių stovėjimo aikšteles, dviračių taką, lietaus surinkimo tinklus (nuo sankryžos su Vaižganto gatve iki sankryžos su Dubysos gatve), naują apšvietimą (nuo sankryžos su V. Grybo gatve iki sankryžos su Vaižganto gatve).

Dabar Vytauto Didžiojo gatvės plotis – 7 m, o šaligatvių – nuo 1,5 m iki 6 m.

Pasak projekto vadovo  V. Bentnoriaus, gatvės rekonstravimo darbai beveik baigti, beliko paženklinti gatves, pasodinti medelius. Senosios šaligatvių plytelės buvo išdalintos rajono kaimiškosioms seniūnijoms. Kaip teigė V. Bentnorius, naujiems šaligatviams kloti buvo pasirinktos brangesnės, smulkios trinkelės, nes taip…gražiau. Vytauto Didžiojo gatvė pagal eismo intensyvumą ir kitus rodiklius priskiriama C2 kategorijai, būtent tai ir nulėmė važiuojamosios dalies plotį bei automobilių statymo
būdą.

Komentarų nėra