,,Sodra“ – moderni gražuolė

Siųsti Versija spausdinimui

Nors riebalai lieknėjimo ir dietų manijos klestėjimo laikotarpyje yra visiškai nepopuliarūs ir galbūt net sukeliantys nemalonius pojūčius, tačiau jie yra reikalingi. Ypač dabar, kai ekonomika yra liesa tarsi samtis.

Apie riebalus, tačiau ekonominius, neseniai teko kalbėtis su vienu Kauno verslininku, kuris krizės laikotarpiu ne tik nepatyrė jokių nuostolių, bet ir gerokai padidino pajamas, sukūrė naujų darbo vietų. Kitaip tariant, visuotinio maro metu kėlė ekonominę puotą.

Paklausiau jo, ar neketina gamybos perkelti į kurią nors vadinamą ,,pigesnę“ šalį – Baltarusiją, Kazachstaną, Kiniją ar panašiai.

Jo teigimu, tokie planai būtų netoliaregiški. ,,Įmonių perkėlimas į kitas šalis yra savo šalies skurdinimas. Iškeliamos įmonės mažina darbo vietas, smukdo vartojimą ir galų gale atsisuka prieš pačius verslininkus, kuriems yra būtinos gerą vartojimo potencialą išlaikančios rinkos“, – sakė verslininkas.

Jo pastebėjimu, prieš keletą metų į kitas šalis iškeltas gamybos įmones į tėvynę vėl sugrąžina amerikiečiai ir vokiečiai.

Besivaikant pačio riebiausio kąsnio, galima pasukti klystkeliais, kuriuose mėtosi tik buvusios gerovės kaulai.

Kur rasti pačių sočiausių ekonomikos riebalų, be abejonės neblogai išmano Lietuvos pramonininkų asociacijos prezidentas Bronislovas Lubys.

Tačiau, sprendžiant iš pasisakymų spaudoje, didžiuliame jo šaukšte šiuo metu yra daugiau spirgučių nei riebalų. Pasak B.Lubio, nors ekonomikos atsigavimo požymiai jau matyti, tačiau jie yra labai netvarūs ir pežeidžiami.

Verslininkas ragina Vyriausybę užuot didinus mokesčius ir karpant socialines išmokas, mažinti šešėlinę ekonomiką ir skatinti investicijas bei darbo vietų kūrimą, kritiškai vertina planuojamus nekilnojamojo turto ir automobilių mokesčius.

Ypač grėsmingi verslininkui atrodo nedarbo mastai, kurie nebepakeliamu svoriu gali užgriūti ir taip jau ant savo kojų nebesilaikančią ,,Sodrą“. Jai ypač reikia jėgų ir energijos suteikiančių riebalų.

,,Sodra“ mielai atsikratytų varginančios dietos. Tačiau ji dar ilgai bus kaip moderni gražuolė – baisiai liekna ir net neįsivaizduojanti, kas tai yra riebalai.

Komentarų nėra