Šokio fiesta Šiluvos gimnazijoje

Siųsti Versija spausdinimui

Balandžio 28 d. Šiluvos gimnazijoje vyko respublikinis šokių konkursas-festivalis ,,Šokio fiesta 2022“. Renginį organizavo šokių mokytoja metodininkė Neringa Šlopšnienė ir Raseinių švietimo pagalbos tarnybos metodininkė Valdonė Balčaitienė. Konkurse dalyvavo 435 šokėjai. Jie buvo suskirstyti į keturias amžiaus grupes ir galėjo šokti įvairių stilių šokius. Kiekvienoje grupėje komisija rinko I, II, III vietų laimėtojus.
Į konkursą atvyko šokėjų iš Vilniaus rajono, Šiaulių, Kėdainių, Klaipėdos, Babtų, Kelmės, Tauragės, Grinkiškio, Raseinių ir Šiluvos.
Dalyvių pasirodymus vertino trys komisijos narės: choreografė, trenerė, pedagogė, studijos RED įkūrėja ir žinoma šokėja Rugilė Dailidaitė, šokių klubų „Vilnis“ savininkė, Lietuvos sportinių šokių federacijos teisėja Natalija Tokareva ir Pakražančio kultūros centro choreografė bei Pakražančio gimnazijos šokio mokytoja Gintarė Guželienė.
Smagu pasidžiaugti Raseinių rajono gimnazijų ir progimnazijų laureatais. Šiluvos gimnazijos I ikimokyklinė grupė sušoko šokį ,,Ežio namas“ ir laimėjo II vietą, PU grupė su šokiu ,,Peliukų mokykla“ taip pat užėmė II vietą. 1 kl. mokiniai sušoko gatvės šokio stiliaus šokį ,,Street dance“ ir pelnė II vietą. 2 ir 4 kl. mokiniai su šokiu ,,Pavasario šokis“ užėmė III vietą.
Vyriausi Šiluvos gimnazijos gimnazistai – II kl. sušoko šokį ,,Rokenrolas“ ir laimėjo I vietą, III kl. gimnazistai su Lotynų Amerikos šokiu ,,Rumba“ taip pat užėmė I vietą. Visus šiuos dalyvius paruošė šokio mokytoja metodininkė N. Šlopšnienė. Šiluvos gimnazijos III kl. sušoko šokį ,,Dinamitas“ ir laimėjo II vietą. Mokinius paruošė pradinių klasių mokytoja Zita Baltrušaitienė.
Taip pat konkurse dalyvavo Raseinių Viktoro Petkaus progimnazijos atstovai. 2 b kl. su lietuvių liaudies šokiu ,,Gintariniai riešutai“ laimėjo II vietą. 2 a kl. mokiniai su šokiu ,,Rokenrolas“ užėmė I vietą. 2 b kl. solistė Andrėja Mikalauskaitė sušoko ukrainietišką šokį ,,Stiprūs kartu“ ir užėmė I vietą. Dalyvius paruošė N. Šlopšnienė.
Konkurse pasirodė Raseinių Šaltinio progimnazijos 2 b kl. mokinė Steila Šlopšnytė, solistė sukūrė ir sušoko gatvės šokio stiliaus šokį ,,Sirena“ ir laimėjo I vietą.
Šokių konkursą-festivalį ,,Šokio fiesta 2022“ užbaigė Raseinių Jono Prezidento Žemaičio gimnazijos šokėjos su šokiu „Vas a quedarte“ ir pelnė II vietą. Šokėjas paruošė šokių mokytoja Brigita Lendzevičienė.
Renginio organizatorės tikslas buvo ugdyti vaikų ir mokinių meno ir kūrybos poreikį, puoselėti šokio tradicijas, bendrauti ir bendradarbiauti su kitų miestų vadovais ir dalyviais. Kitais metais vyks jau 8-asis respublikinis šokių konkursas ir tikiuosi, kitais metais bus dar daugiau dalyvių.
Neringa Šlopšnienė,
Šiluvos gimnazijos ir Raseinių Viktoro Petkaus progimnazijos šokių mokytoja metodininkė

Komentarų nėra