Šokių burbulas skrido tarp Viduklės ir Mažeikių

[1] Sausio 27 d., dalyvaujant projekte „Bendradarbiaujančios klasės“, vėl buvo nutiestas virtualus tiltas tarp Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos ir Mažeikių „Vyturio“ pradinės mokyklos. Tai jau antrasis pradinių klasių mokytojų metodininkių Ingridos Račickienės ir Bernadetos Jarmoškienės mokinių susitikimas. Pirmasis vyko pavasarį. Šį kartą antrokai dalyvavo integruotoje socialinių (bendravimo) įgūdžių ir šokio veikloje „Bendradarbiaujančių klasių šokių burbulas“.

Susitikimą pradėdama socialinė pedagogė metodininkė Romena Antanavičienė mokiniams priminė susitikimų ir bendravimo svarbą, padėjo mintimis nusikelti net į istorinius laikus, kai buvo šokami bendravimo ir susitikimų šokiai. Mokytoja Ingrida visus pakvietė išsirinkti šokio porą ir, išlindus iš savo tariamo burbuliuko, pašokti „Ančiukų“ šokį. Siautulys prasidėjo nuo pirmųjų akordų. O tada šokio burbuliuką perėmė mažeikiškė vyresnioji choreografijos mokytoja Edita Aganinienė ir susitikimo dalyvius mokė „Varliukų“ šokio. Mažuose ZOOM langeliuose klapsėjo „varliški“ delniukai, linko kojos, į grindis kaukšėjo kulniukai, o plačios šypsenos puošė visų veidelius. Žinoma, susitikimo pabaigoje dalyviai dalijosi įspūdžiais, įsivertino, ko išmoko, kaip jautėsi, kuo šis susitikimas buvo naudingas. O kad tokie susitikimai yra reikalingi, neabejojo nei susitikime dalyvavusios pedagogės. Jos džiaugėsi mokinių energija, gražiomis išsakytomis mintimis, sklandžia pamokos eiga.

Bendradarbiaujančių klasių šokių burbulas, skridęs tarp Viduklės ir Mažeikių, pačiame aukščiausiame pakilimo taške sprogo į daug gražių ir mažų bendrystės burbuliukų. Juk gera žinoti, kad esi kažko didelio maža dalis. Net jei ta dalis ir sprogusio burbulo.

Romena Antanavičienė