Spalvotos Velykos Gervinėje ir Pareizgupyje

Siųsti Versija spausdinimui

Ar pamenate, kaip pernai buvo pasipuošęs Gervinės kaimelis šv. Velykoms? Gerviniškiai tikrai pamena. Praėjusiais metais RRKC Gervinėje vykusiuose užsiėmimuose „Netradicinis margutis“, vyrams išpjovus įvairaus dydžio kiaušinių formas, o moterims ir vaikams juos numarginus įvairiais raštais iš visokių medžiagų, bendruomenės taryba Velykų rytą visus margučius išrideno į lauką ir papuošė aikštelę prie bendruomenės namų. Ši netradiciškai papuošta erdvė tapo patraukli ne tik vietiniams, bet ir pravažiuojantiesiems.
Šiais metais buvo nuspręsta praplėsti puošimo margučiais vietas. Daugeliui gyventojų buvo išdalyti kiaušinių trafaretai, darbo priemonės ir… visi savo namuose kibo į kūrybinį procesą – dirbtuvėles „Velykų margutis“. Balandžio 7 dieną, savaitę prieš Velykas, gyventojų išradingai gamintus, siūtus, klijuotus ir pieštus margučius išridenome ne tik Gervinėje, papuošėme vietas prie koplytstulpių, paminklinio akmens, tvenkinio, bet ir Pareizgupyje esančiuose gėlių vazonuose „pasodinome“ po margutį.
Dirbtuvėlėse dekoracijas kūrė Deimantė Urniežiūtė ir jos tėtis Giedrius Urniežius, Genutė Urniežienė, Irena Celskienė, Aušra ir Darius Mickevičiai, Ritos ir Egidijaus Jokubauskų šeima, Rasa Petraitienė, Vida Jankauskienė, Sonata Žagarnauskienė, Gražina Rupšienė, Laima Franckevičienė, Aušros Margevičienės šeimyna, Žanetos ir Vyganto Vaištarų šeima, Jūratė Garliauskienė. Ačiū visiems!
Velykų laukimas nusidažė įvairiausiomis ryškiausiomis spalvomis. Nesusitikome šiuo laikotarpiu, bet visus vienijo bendras tikslas.
Margučiais dar džiaugsimės iki Atvelykio.

Žaneta Vaištarienė,
RRKC kultūrinių renginių organizatorė

Komentarų nėra