Spalvų gelmėje

Siųsti Versija spausdinimui

Gruodžio 3 d. Kaulakių bibliotekoje atidaryta tautodailininkės Rasos Rabačiauskienės tapybos darbų paroda „Spalvų gelmėje“. Dalyvavo Raseinių parapijos Votyvos choras, vadovaujamas Gerdos Lapinskaitės, jame gieda ir R. Rabačiauskienė. Tiesa, negalėjo atvykti visi choristai, dalis jų susirgo ir buvo neaišku, ar iš viso galės dalyvauti, bet galiausiai buvo priimtas sprendimas atvykti kad ir mažesniu būriu.
Apie tapybos darbų parodos eksponavimą Kaulakių bibliotekoje su darbų autore tarėmės dar prieš trejus metus. Buvo jau suplanuota data ir atspausdinti renginio skelbimai, beliko tik išplatinti, paviešinti, kai netikėtai dėl pandemijos COVID-19 pasiekė įsakymas, kad draudžiama rengti renginius ir susibūrimus. Planavome surengti parodos atidarymą kitais metais, bet trukdė vis dar buvusi pandemija ir dėl jos įvesti apribojimai.
Tik šių metų pabaigoje Rasa savo pažadą išpildė. Pirmiausia parodą pristatė Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje biblio­tekoje, o vėliau savo įspūdingus darbus atgabeno į Kaulakių bib­lioteką. Labai reikėjo pasistengti juos visus sutalpinti, nes biblioteka neturi tokios paveikslų galerijos kaip Raseinių Marcelijaus Martinaičio biblioteka, o paveikslų atvežta dar daugiau.
Per parodos atidarymą autorė papasakojo apie save, savo darbus. Mintimis pasidalijo ir į renginį atvykusi tautodailininkės mama Rima Kleivienė, taip pat kurianti, tapanti gražius paveikslus. Kaip pasakojo Rasos mama, jei dukra kurį nors pastatą tapo iš vienos pusės, tai mama – iš kitos. Džiugu, kai vienoje šeimoje dvi menininkės.
Gražiomis giesmėmis renginį papuošė Raseinių parapijos Votyvos choras, primindamas, kad jau prasidėjęs adventinis laikotarpis.
Paroda Kaulakių bibliotekoje bus eksponuojama iki sausio 31 d.,
tik gruodžio 16 d. trumpam dalis paveikslų bus saugiai padėta, nes tą dieną suplanuotas tradicinis metų renginys – adventinis vakaras „Pabeldė angelas į tavo širdį“, jis šiais metais bus rengiamas jau aštuntą kartą.
Visi paveikslai, išskyrus vieną kitą, parduodami, tad jeigu kuris darbas patiks, susitarus su autore galima įsigyti. Rasa sakė: „Pirkite mano darbus, aš vėl jų nutapysiu, bus stimulas tapyti, dabar paveikslų pilni namai.“ Laukiame apsilankant Kaulakių bibliotekoje!
Zita Gedminienė,
Kaulakių bibliotekos vyresn. bibliotekininkė

Komentarų nėra