Spartakiada

Siųsti Versija spausdinimui

Mindaugas TUČAS

Liepos 7 dieną vyko jau net penkioliktoji vasaros spartakiada. Ją kaimo turizmo sodyboje „Karpynė“ suorganizavo UAB „Norvelita“.
Nuo pat ryto apsiginklavę gera nuotaika ir sportiniu azartu rinkosi spartakiados dalyviai. Palaikymo komandos buvo nusiteikusios ryžtingai padėti savo komandoms iškovoti trokštamas pergales. Į spartakiadą atvyko komanda „Saldoga“ iš Kauno ir šešios mūsų rajono komandos spalvingais pavadinimais: „Karpynė“, „Žuvininkystė“, „Administracija-prekyba“, „Kulinarija-logistika“, „Sūdymasūkio dalis, statyba“ ir „Lašišos“.
UAB „Norvelita“ generalinis direktorius Jordanas Kenstavičius, Viktorija Kenstavičienė, UAB „Raseinių žuvininkystė“ generalinis direktorius Česlovas Kenstavičius, UAB „Saldoga“ generalinis direktorius Vytautas Krikščiūnas, kaimo turizmo sodybos „Karpynė“ direktorė Kristina Bartkutė, matydami nenustovinčius vietoje spartakiados dalyvius, kurių mintys buvo jau beveik aikštelėse su apgalvota žaidimo taktika, palinkėjo visiems gerų rezultatų, sėkmės bei malonaus laisvalaikio ir pakėlė spartakiados vėliavas. Spartakiadoje buvo net keturių sporto šakų rungtys: pliažo tinklinis, baidarių varžybos, virvės traukimas ir krepšinis 3×3. Rungtys buvo komandinės ir mišrios, išskyrus krepšinį 3×3. Šioje rungtyje mūsų vyrai kovėsi vyriškai, merginų ir moterų į komandas nepriėmė, bet jų pagalba buvo reikalinga palaikymui. Kaip visada iš moterų pusės netrūko pamokymų, juk pas mus krepšinį išmano visi – ir maži, ir dideli, ir vyresni, ir panelės, ir moterys. Iš šalies geriau matosi, kaip reikia pradėti ir užbaigti atakas. Krepšinį kol kas palikime, nes yra viena sporto šaka ir laisvalaikio praleidimo būdas, be kurio poilsis kaimo turizmo sodyboje „Karpynė“ neįmanomas. Tai – žvejyba. Ji buvo viena iš rungčių. Žvejoti pradėta anksti ryte, prieš pietus paaiškėjo pirmieji šios spartakiados rezultatai tarp žvejų komandų. I vietą iškovojo „Karpynės“ komanda, II atiteko „Kulinarijai“, trečioji – „Lašišoms“. Už iškovotas pergales komandos gavo taškus nuo 1 iki 7, o spartakiados pabaigoje jie buvo susumuoti ir išsiaiškintos komandos nugalėtojos bendroje įskaitoje.
Ir štai jo didenybė krepšinis – čia jau užvirė tikra kova ir tarp komandų, ir tarp sirgalių-„ekspertų“. Krepšinyje geriausiai sekėsi „Lašišoms“, kurios ir iškovojo I vietą.
„Karpynės“ komanda šį sykį turėjo pasitenkinti II vieta, trečioji atiteko „Kulinarijai“. Bet tai buvo tik rungčių pradžia. Toliau sekė pliažo tinklinis, kur buvo galima iškovoti taškus ir pakreipti įvykius kita linkme, pasistengti iškovoti taškų. Ant šilto smėlio, kad ir kaip bebūtų keista, puikiai jautėsi „Lašišos“, kurios ir iškovojo I vietą, II liko „Karpynė“, tik vienu tašku nusileidusi nugalėtojams, III atiteko komandai „Sūdymas“. Po karšto ir klampaus smėlio atvėsti labai tiko baidarių irklavimo varžybos. Čia vėl I vietos niekam neužleido „Karpynė“, vedama Kristinos Bartkutės. II vieta atiteko „Sūdymo“ komandai, o trečiąja turėjo pasitenkinti „Administracija“.
Paskutinė rungtis buvo virvės traukimas. Tai rungtis ištvermei patikrinti, kiek jėgų liko po visos dienos. „Sūdymas“ po labai atkaklios ir sunkios kovos iškovojo I vietą.
Antroje liko svečiai iš Kauno „Saldoga“, trečioje – „Žuvininkystė“.
Visą dieną neteko nuobodžiauti ir tiems, kas mažiau žiūrėjo rungtynes, o gal tiesiog norėjo atsipūsti nuo varžybų įtampos ir sudalyvauti linksmosiose estafetėse, vykusiose lauko estradoje. Jos ne tik išjudino dalyvius, bet ir patraukė sodybos lankytojų dėmesį.
Susumavus rezultatus paaiškėjo vietos galutinėje rikiuotėje. I vieta atiteko „Karpynei“, II – „Sūdymui“, III – „Lašišoms“, IV – „Kulinarijai“, V – „Administracijai“,  VI „Žuvininkystei“, VII – „Saldogai“.
Nugalėtojus apdovanojo svečias, žymus krepšinio treneris Rimas Kurtinaitis, taip pat UAB „Norvelita“generalinis direktorius Jordanas Kenstavičius su žmona Viktorija.
Puikiai prasidėjusią ir pasibaigusią dieną vainikavo koncertas, kuriame visus spartakiados dalyvius linksmino Vilija, „Patruliai“ ir Donalda. Geras oras, puikus vakaras, nuostabi šventė buvo padovanota sportininkams ir darbuotojams.

Komentarų nėra