Spektaklio premjera tarptautinėje scenoje

Versija spausdinimui

Gražia tradicija tapo Raseinių specialiosios mokyklos teatro studijos „Šypsena“ kiekvieną rudenį dalyvavimas įtraukiosios kultūros šventėje – Nuostabiųjų teatrų festivalyje Tczewe (Lenkijoje). Šiemet vyko jau XIX festivalis, jame dalyvavo 25 vaikų ir suaugusiųjų, turinčių negalią, kolektyvai iš viso pasaulio.
Tolima kelionė kartu su būriu bičiulių neprailgo. Kartu vyko VšĮ Raseinių neįgaliųjų užimtumo ir paslaugų centro ir Adakavo socia­linių paslaugų namų kolektyvai. Jiems dėkojame už draugystę.
Nuostabiųjų teatrų festivalyje vyksta tikrieji įtraukties esmės atskleidimo stebuklai: aš tave matau, aš tave girdžiu, aš tave suprantu, tu esi svarbus, tu esi nuostabus. Kiekvienas kolektyvas buvo pastebėtas, pagirtas profesionalios vertinimo komisijos. Festivalio nešanti tėkmė spinduliavo pagarba kiekvieno žmogaus unikalumui ir pasaulio pajautimui, bylojo apie širdžių kalbą, kuria mes visi esame susieti, apie kiekvieno skleidžiamą unikalią šviesą, apie požiūrio tašką, laisvės, meilės ir priėmimo troškimą.
Raseinių specialiosios mokyklos teatro studijos jaunieji aktoriai parodė savo premjerinį spektaklį „Iš širdies į širdį“ Davide Calì ir Marco Somà paveikslėlių knygos vaikams „Pelkinukas“ motyvais (režisierė Vilma Vedauskienė, scenografė Judita Olechnavičienė). Pasirodymas įvertintas specialiu prizu už kūrybišką scenografiją ir žiūrovų įtraukimą į spektaklį.
Nuostabiųjų teatrų festivalis ką tik baigėsi, bet jau pradedame laukti jubiliejinio XX festivalio, nes organizatoriams davėme tvirtą pažadą kitąmet vėl susitikti scenoje ir nuoširdžiai apsikabinti. Grįžome įkvėpti, pakylėti, pilni teigiamų potyrių ir atradimų.
Sandra Maslauskienė,
Raseinių specialiosios mokyklos
direktorė

Komentarų nėra