Sportas, azartas, jėga

Siųsti Versija spausdinimui

Pranas LAURINAVIČIUS

Per šalį keliauja Lietuvos futbolo federacijos (LFF) vykdomas projektas „Linksmoji vasaros futbolo mokykla“. Buvo atrinkta 20 mokyklų iš 70-ies. Šio projekto rengiamos varžybos tik įsibėgėjo, jau įvyko Alytuje, Krekenavoje, Kvėdarnoje. Rugpjūčio 5 dieną LFF projektas užsuko į Nemakščių Martyno Mažvydo vidurinės mokyklos stadioną. Šis gražus renginys – tai ne varžybos, o praktinių judesių lavinimas, siekiant sužadinti domėjimąsi futbolu, – populiariausia pasaulyje sporto šaka.
„Mes ne prieš krepšinį ar kitas sporto šakas, tik norime, kad vasarą vaikai turėtų užsiėmimą, atsirastų daugiau sportuojančių, judančių vaikų, – sako LFF skyriaus varžybų vykdymo vadybininkas Gerhardas Dunauskas. – Futbolas Lietuvoje, manau, išpopuliarės per grįžtančius emigrantų vaikus, nes, kaip minėjau, pasaulyje futbolas – sporto šaka Nr. 1. Vykdydami projektą, kiekvienais metais renkamės vis kitas mokyklas. Praeitą vasarą tokį projektą vykdėme Ariogaloje. Ariogalietis Steponas Nacius rekomendavo pasirinkti Nemakščius.“ Nemakščių mokyklos mokytojai metodininkai Saulius Radčenko, Vaidas Ilčiukas liepos mėnesio 18-19 dienomis dalyvavo seminare. O rugpjūčio 5-osios popietę mokyklos stadionas, kurį padėjo atnaujinti Nemakščių seniūnijos ūkininkai D. Mejeris, V. Venckus, A. Bardauskas, J. Greičius, buvo pilnas įvairaus amžiaus jaunimo. Renginio pradžioje apie vaikų ir jaunuolių sportinį judėjimą, jų atkaklumą siekiant fizinės bei dvasinės stiprybės, kalbėjo LFF vadybininkai G. Dunauskas, V. Rastenis. Visus į futbolo šventę susirinkusius pasveikino ir sportinio azarto palinkėjo Martyno Mažvydo vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja Rastida Greičienė, europarlamentaro Rolando Pakso padėjėja Aldona Radčenko.
Sportiniai žaidimai, judesių metodiniai užsiėmimai vyko gana linksmai. Dalyviams teko įveikti visas futbolo stoteles. Jaunuoliai varžėsi, kas ilgiau išlaikys ore kamuolį mušinėdamas keliu, su galva ar koja taikliau įmuš įvartį, kulnais suspaustą kamuolį įmes į dėžę ir kitokių futbolo subtilybių mokėsi. Finalas – smagus pasilaistymas
vandeniu. Visi rungčių dalyviai gavo projekto sertifikatus.
Malonu matyti vaikus ir jaunuolius stadione, o ne prie kompiuterinių žaidimų, kur laikui bėgant gali užvaldyti ne tik minkštakūniškumas, bet ir priklausomybė. Tegu jaunimas sako, kad sportas – tai jėga. Ne tik sako, bet ir su sveiku azartu pasineria į sportą, vedami pasiaukojančių puikių metodininkų mokytojų, kurie net atostogų sąskaita ateina ir dirba su vaikais.

Komentarų nėra