Sportas per savaitę

Mindaugas TUČAS [1]

Seniūnijų varžybos

Lietuvos seniūnijų pirmojo etapo varžybos jau prasidėjo. Gegužės 21 dieną Raseiniuose vyko rajono seniūnijų varžybos, kuriose varžėsi krepšinio 3×3, šachmatų ir smiginio sporto entuziastai. Tai sudėtinė bendrų Lietuvos seniūnijų sporto žaidynių dalis ir pirmasis etapas. Truputį gaila, kad į varžybas neatvyko visų rajono seniūnijų atstovai.
Krepšinio varžybose 3×3 pirmą vietą iškovojo Viduklės seniūnijos krepšininkai, antra atiteko Šiluvos, trečia – Paliepių seniūnijos krepšininkams. Smiginio varžybose taikliausi buvo Girkalnio seniūnijos sportininkai, antri liko Viduklės, treti – Šiluvos atstovai.
Šachmatų varžybose Raseinių seniūnijos šachmatininkai resunkiai įrodė savo pranašumą prieš Viduklės komandą, kuri liko antra. Nesunkiai buvo įveikti ir Girkalnio atstovai, likę trečioje vietoje.
Visų šių sporto šakų nugalėtojai liepos mėnesį gins rajono garbę antrajame etape apskričių varžybose. Birželio 4 dieną tęsis tolimesnės varžybos (parko tinklinio, šaškių). Tai bus pirmojo etapo rajoninės seniūnijų varžybos. Labai laukiame atvykstančių seniūnijų sportininkų. Rungtynes organizuoja Raseinių KKSC. Daug darbo ir pastangų jas organizuojant ir vedant įdeda Raseinių KKSC direktoriaus pavaduotojas suaugusiųjų sportui Gintautas Balčaitis.

Rajono krepšinio lyga

Jau anksčiau paaiškėjo rajono krepšinio „A“ lygos čempionai ir vicečempionai. Praėjusį sekmadienį beliko išsiaiškinti, kam atiteks trečia vieta krepšinio „A“ lygoje, ir išsiaiškinti visus prizininkus „B“ lygoje, kadangi visoms šioms komandoms žaidžiant iki dviejų pergalių prireikė trečiųjų rungtynių.
Sporto ir laisvalaikio centre KARPYNĖ gegužės 22 dieną pirmieji į aikštelę išbėgo „Vidukelės“ ir „Josedos“ krepšininkai. Tarp šių komandų visose finalinėse varžybose vyko labai atkakli kova, todėl to paties tikėtasi ir iš šio lemiamo susitikimo. Šį kartą labiau pergalei pasiruošę buvo „Josedos“ krepšininkai, kurie laimėjo visus susitikimo ketvirčius. Žaidžiant antrąją rungtynių dalį turėjo dviženklį pranašumą ir laimėjo susitikimą – iškovojo III vietą „A“ lygoje. „Vidukelės“ krepšininkai liko ketvirti. „Vidukelė“ – „Joseda“ 67-81 (22-24,
18-20, 12-17, 15-20). Nugalėtojų gretose pasižymėjo H. Paulauskas – 19 tšk.
„B“ lyga – komandos, kovojančios dėl pirmos vietos šioje lygoje – „Karpynė“ – „Žaiginys“. Susitikimą gerai pradėję „Žaiginio“ krepšininkai sugebėjo laimėti kėlinuką, turėdami dviženklį pranašumą (13-33). Antrasis kėlinukas buvo apylygis, jį pavyko laimėti „Karpynei“ (20-19). Trečiasis  kėlinys vėl priklausė „Karpynei“. Ketvirtąjį, lemiamą ir labai įtemptą kėlinuką, po dviejų pralaimėtų, sugebėjo laimėti „Žaiginio“ krepšininkai (18-21). Jie iškovojo pirmą vietą „B“ lygoje. „Karpynė“ – „Žaiginys“ 74-90 (13-33, 20-19, 23-17,
18-21). Nugalėtojų gretose pasižymėjo G. Astasevičius – 27 tšk., K. Šilva – 21 tšk.
Dėl trečiosios vietos susitiko „Luknė“ – kaimų bendruomenė „Viduklė“. Sunkiai pradėję pirmąjį kėlinuką „Luknės“ krepšininkai jį pralaimėjo (13-16), bet tai buvo pirmas ir paskutinis šios komandos pralaimėtas kėlinukas šiame susitikime. „Luknės“ krepšininkai sutriuškino varžovus ir laimėjo susitikimą dėl trečiosios vietos. „Luknė“ – kaimų bendruomenė „Viduklė“ – 94-72 (13-16, 25-9, 27-21, 29-26). Nugalėtojų gretose pasižymėjo V. Garbaliauskas – 34 tšk.
„A“ lygoje komandos pasiskirstė tokia tvarka: I vieta – „Autolera“, II vieta – „Julisa“, III vieta – „Joseda“, IV vieta – „Vidukelė“. Komandos buvo apdovanotos taurėmis, žaidėjai – medaliais ir atminimo diplomais. Taip pat buvo apdovanoti atskirų pozicijų geriausi žaidėjai: geriausias centras – V. Trepočka, sunkusis krašto puolėjas – V. Sevostjanovas, lengvasis krašto puolėjas – D. Dirmeikis, atakuojantis gynėjas – D. Gricius, įžaidėjas – L. Krivickas.
„B“ lygoje buvo apdovanoti geriausi komandų žaidėjai: „Jauniai-2“ – G. Kasperavičius, kaimų bendruomenė „Viduklė“ – A. Liatukas, „Legionieriai“ – G. Lendzevičius, „Luknė“ – D.
Masaitis, „Raseika“ – M. Verpetinskas, „Danspin-2“ – O. Vasiliauskas, „Žaiginys“ – A. Žukauskas, „Karpynė“ – A. Siriūnaitis.

Futbolas. LFF III lyga

Raseinių futbolo komanda „Danspin“, žaidžianti LFF III lygos Kauno apskrities B diviziono lygoje, gegužės 18 d. savo aikštėje išbandė jėgas su Kauno komanda FK „Aleksotas“ (Kaunas). Vėl pasikartojo tas pats scenarijus, kaip ir pirmose šių metų varžybose. Labai blogai sužaidėme pirmąjį kėlinį ir leidome varžovams pelnyti didžiąją įvarčių dalį. Pirmąjį kėlinį šį kartą pralaimėjome net 0-4. Po pertraukos žaidimas išsilygino, sugebėjome pelnyti tris įvarčius, o varžovams leidome pelnyti tik vieną. Deja, galutinis rezultatas – ne mūsų komandos naudai. Pralaimėta 3-5.
Gegužės 22 d. žaidėme išvykoje prieš FK „Vulkanas“ (Jurbarkas), bet pasidžiaugti negalėjome, nes pralaimėta vėl tokiu pačiu scenarijumi – praloštas pirmasis kėlinys (0-2), tik antrasis sužaistas lygiosiomis, bet galutinis rezultatas – vėl ne mūsų naudai. Pralaimėta 1-3.