Sportas

Siųsti Versija spausdinimui

Mindaugas TUČAS

Praėjusią savaitę rajono krepšinio pirmenybėse vyko septyni susitikimai. Balandžio 5 dieną susitiko „Žerminalis“ ir „Joseda“. „Žerminalio“ krepšininkai tik pirmajame
susitikimo ketvirtyje sugebėjo išlaikyti intrigą ir kovoti lygiai, tačiau „Joseda“ įrodė savo pranašumą ir sugebėjo laimėti susitikimą solidžiu skirtumu. „Žerminalis“ –
„Joseda“ 77-97 (15-20, 23-22,14-27, 25-28). Nugalėtojų gretose pasižymėjo D. Dirmeikis – 21 tšk. Antrajame susitiko kaimų bendruomenė „Viduklė“ ir „Danspin-2“ komandos. Kaimų bendruomenė „Viduklė“ nors ir įdėjo labai daug pastangų, bet jų nepakako, kad pasipriešintų šį kartą stipresnei „Danspin-2“ komandai. Kaimų bendruomenė „Viduklė“ – „Danspin-2“ 69-82 (21-20, 16-19, 12-25, 20-18). Nugalėtojų gretose pasižymėjo D. Sauraza – 36 tšk.
Balandžio 8 dieną susitiko „Danspin-1“ ir „Dairena“. Po labai lygių pirmųjų dviejų kėlinių į pertrauką komandos išėjo minimaliu skirtumu pirmaujant „Dairenos“ krepšininkams (48-49). Bet tai buvo viskas, ką „Dairenos“ krepšininkai galėjo padaryti. Po pertraukos „Danspin-1“ perėmė iniciatyvą į savo rankas ir užtikrintai laimėjo susitikimą. „Danspin-1“ – „Dairena“ 114-95 (26-24, 22-25, 35-21, 31-25). Nugalėtojų gretose pasižymėjo V. Danusas – 34 tšk.
Antrajame susitikime žaidė „Žaiginys“ ir „Karpynė“ – jaunystė prieš patirtį. Labai nervinga buvo kėlinio pradžia – daug pražangų iš „Karpynės“ krepšininkų pusės, todėl ji pralaimėjo pirmąjį kėlinį (20-15). Po pertraukėlės „Žaiginio“ krepšininkai dar pagerino savo puolimą bei gynybą ir laimėję kėlinuką (23-12) dar labiau sustiprino savo pozicijas. Po didžiosios pertraukos labiau patyrusiems ir vyresniems „Karpynės“ krepšininkams taip ir nepavyko susikoncentruoti į rungtynes. Jie pyko ant visų ir ant savęs, kad rungtynės vyko ne pagal jų scenarijų, ir pralaimėjo triuškinančiu rezultatu. „Žaiginys“ – „Karpynė“ 92-56 (20-15, 23-12, 18-11, 31-17). M. Žukauskas iš „Žaiginio“ komandos pelnė 11 tšk., tik du iš jų iš žaidimo, kiti buvo pelnyti baudos metimais. „Žaiginio“ gretose dar pasižymėjo K. Šilva, pelnęs 23 tšk.
Dar trys susitikimai vyko balandžio 10 dieną. Pirmajame susitiko „Julisa“ ir „Joseda“. „Josedos“ krepšininkai labai greitai įgijo solidų dviženklį pranašumą (0-13) ir kaip būdinga šiai komandai, prie šio rezultato nesustojo, jie užtikrintai laimėjo pirmąjį kėlinį (15-33). Atrodė viskas padaryta ir įgytas pranašumas leido žaisti ramiau, bet „Julisos“ komanda ne iš tų, kuri sudeda ginklus po pirmojo kėlinio. „Julisos“ vyrai visas varžybas vijosi priešininkus, du kartus buvo sumažintas rezultatas iki 5 taškų, bet „Joseda“ per keletą minučių vėl atstatydavo savo dviženklį pranašumą. „Julisos“ krepšininkai savo kovingumo dėka sugebėjo laimėti visus tris kėlinukus, bet to pergalei nepakako. Rungtynių likimas sprendėsi paskutinėmis sekundėmis pralaimint „Julisai“ (86-88). Paskutinė ataka taip pat priklausė „Julisos“ komandai, kuri galėjo vienu tolimu metimu laimėti susitikimą arba išplėšti pratesimą. G. Žyvatkauskas metė sudėtingą tritaškį metimą, bet jis buvo netaiklus, po jo „Julisos“ krepšininkai atkovojo kamuolį dar du kartus ir galėjo išlyginti rezultatą, bet iš po krepšio pataikyti nepavyko. „Julisa“ – „Joseda“ 86-88 (15-33, 24-19, 22-17, 25-19). Nugalėtojų gretose pasižymėjo A. Zinkus – 17 tšk. Antrajame susitikime žaidė Girkalnio „Autolera“ ir „Vidukelė“. Žinant labai kovingą ir visada iki pabaigos kovojančią „Vidukelės“ komandą, laukėme panašių rungtynių, bet tokių nebuvo. Nors ir labai kovingai žaidė „Vidukelės“ krepšininkai, jiems nepavyko įveikti labai stiprios „Autoleros“ komandos, kuri žaidė stipriausios sudėties ir liko ištikima savo braižui. „Autolera“, įgijusi dvidešimties taškų pranašumą, tiesiog žaidė savo žaidimą ir neleido sumažinti pranašumo iki vienženklio skirtumo ir taip laimėjo susitikimą. „Autolera“ – „Vidukelė“ 108-92 (25-16, 35-17, 20-28, 28-31). Nugalėtojų gretose
pasižymėjo V. Trepočka – 39 tšk. Paskutiniame tos dienos susitikime žaidė „Žerminalis“ ir „Dairena“. „Žerminalio“ komanda yra praretinta traumų, o „Dairena“ atvyko pilnos sudėties, nusiteikusi laimėti susitikimą. Pirmasis kėlinys nebuvo toks lengvas, jį minimaliu skirtumu pralaimėjo „Dairenos“ krepšininkai, labai vangiai pradėję rungtynes (19-18). Toliau viskas vyko taip, kaip norėjo „Dairenos“ krepšininkai – jie buvo aktyvesni ir laimėję likusius kėlinukus sugebėjo laimėti susitikimą solidžiu skirtumu. „Žerminalis“ – „Daire-na“ 71-92 (19-18, 17-29, 13-18, 22-27). Nugalėtojų gretose pasižymėjo A. Rupeika – 12 tšk. Tvarkaraščio pakeitimai: KKSC sporto salėje balandžio 15 d. 19.30 val. susitiks „Legionieriai“ –„Karpynė“. Balandžio 16 d. 18.00 val.„Joseda“ – „Autolera“, 19.30 val. „Julisa“ – „Danspin“. Balandžio 17 d. 15.00 val.  „Legionieriai“ – „Luknė“, 16.30 val. „Danspin“ – „Vidukelė“.

Rajono šachmatų čempionatas

Balandžio 3 d. baigėsi Raseinių rajono šachmatų čempionatas ir paaiškėjo čempionas. Čempionatą laimėjo geriausias rajono šachmatininkas Jonas Kubilius, surinkęs 8tšk. Antrąją vietą iškovojo Romas Masaitis, surinkęs 6,5 tšk. Trečiąją – Sigitas Grigaliūnas, surinkęs 6,5 tšk. Kiek netikėtai tarp prizininkų šį kartą nepateko vienas pajėgių šachmatininkų Artūras Pralgauskas.

Raseinių rajono vyrų tinklinio pirmenybės

Rajono vyrų tinklinio pirmenybėse šį savaitgalį buvo sužaistos 9 rungtynės. Jų rezultatai: Raseinių „Raseiniai“ – Ilgižių „Santaka“ 2:1, Ariogala – Ilgižių „Santaka“  2:0, Kelmės „A-Komanda“ – Ariogala  2:0, Ariogala – Krakių „Ažytėnai“ 0:2, Kėdainių TK – Kelmės „VJSM 94“ 0:2, Krakių „Ažytėnai“ – Raseinių KKSC 0:2, Kėdainių TK – Ariogala  2:0, Ilgižių „Santaka“ – Kelmės „VJSM 94“ 0:2, Ariogala – Kelmės „VJSM 94“  0:2.
Po grupių susitikimų prieš atkrintamąsias rungtynes komandos išsidėstė tokia tvarka: