Sporto apžvalga

Siųsti Versija spausdinimui

Mindaugas TUČAS
Rajono krepšinio lyga

Rajono krepšinio čempionatas artėja prie pabaigos, vyksta lemiami susitikimai, todėl kovos aikštelėse tik aštrėja, kiekviena komanda nori kuo geriau pasirodyti ir pergalingai jį užbaigti.
Praėjusią savaitę vyko septyni susitikimai. Kovo 22 dieną Raseinių technologijos ir verslo mokyklos sporto salėje sužaisti du susitikimai. Pirmieji į aikštelę išbėgo„Danspin 2“ ir „Jauniai 2“. Susitikimas prasidėjo lygia kova, o įpusėjus kėliniui, „Danspin 2“ pirmavo minimalia persvara (8-7). Per antrąją kėlinio dalį „Danspin 2“ įgijo jau dviženklį pranašumą ir pirmąjį kėlinuką laimėjo solidžiu skirtumu (24-11). Antrasis buvo ne ką aktyvesnis, „Jauniai 2“ stengėsi sumažinti pranašumą, bet tai daryti sekėsi labai sunkiai, nes patyrę „Danspin 2“ krepšininkai suprato, kas atsitiks, jei leis varžovams pagalvoti apie kitokį scenarijų, todėl neleido varžovams priartėti daugiau nei iki 9 taškų. Po dviejų kėlinių priekyje buvo „Danspin 2“ (42-33). Trečiajame kėlinyje sužaidus pusę jo, „Jauniams 2“ pavyko priartėti prie varžovų 7 taškais, bet keletas klaidų ir „Danspin 2“ vėl atstatė savo pranašumą. Po trijų kėlinių švieslentė rodė rezultatą 60-51 „Danspin 2“ komandos naudai. Paskutinį kėlinį labai aktyviai pradėję „Jauniai 2“ bandė žūtbūt pakeisti susitikimo eigą savo naudai, bet kiekviena kieta gynyba atsiima savo. Jau kėlinio pradžioje „Jaunių 2“ pagrindinis įžaidėjas gavo penktąją pražangą ir tai apsunkino galimybes pasivyti varžovus, nors penktąją pražangą gavo ir pagrindinis „Danspin 2“ centro puolėjas K.Sirūnaitis. Tai jiems nesutrukdė išlaikyti saugaus pranašumo iki rungtynių pabaigos. „Danspin 2“ –„Jauniai 2“ 84-73. Nugalėtojų gretose pasižymėjo O. Vasiliauskas – 25 tšk.
Antrajame susitikime žaidė aikštės šeimininkai – „Raseikos“ krepšininkai ir „Legionieriai“. Abi komandos labai gerai pradėjo susitikimą, todėl rezultatas dažniausiai
būdavo lygus. Tik kiek geriau su-žaidę paskutiniąją minutę, pirmąjį kėlinuką laimėjo „Legionieriai“ (16-14). Antrajame vaizdas nepasikeitė – ir toliau komandos žaidė labai gerai. Ir šį kartą geriau sužaidė „Raseika“, kuri perėmė iniciatyvą ir po dviejų kėlinių buvo priekyje (39-32). Po didžiosios pertraukos „Raseikos“ komanda
galutinai perėmė iniciatyvą į savo rankas (68-53). Ketvirtasis kėlinys jau buvo tik formalumas ir „Legionierių“ komandos triuškinimas. „Raseika“ – „Legionieriai“ 96-69. Kovo 25 dieną susitiko „Jauniai 1“ – Girkalnio „Autolera“. Girkalnio komanda laimėjo pirmąjį kėlinį (20-39) ir įgijo solidų pranašumą. Girkalnio krepšininkai nebesistengė žūtbūt kuo didesniu skirtumu įveikti varžovų, nes galbūt tausojo jėgas kitiems susitikimams, tiesiog žaidė patrauklų akiai krepšinį, neleisdami varžovams arčiau priartėti ir laimėjo. „Jauniai 1“ – „Autolera“ 87-105 (20-39, 29-29, 16-17, 22-20). Nugalėtojų gretose pasižymėjo: V. Savostjanovas – 46 tšk.,
N.Karlikanovas – 24 tšk.
Kitame to vakaro susitikime žaidė „Dairena“ prieš „Josedą“. Galima buvo tikėtis atkaklios kovos, bet taip neįvyko, nes „Josedos“ klubas visiškai nebuvo nenusiteikęs regzti intrigų, jie nuo pat pradžių ėmė įrodinėti savo pranašumą ir tiesiog sutriuškino „Daireną“. „Dairena“ – „Joseda“ 63-113 (19-30, 21-23, 10-26, 13-34). Nugalėtojų gretose pasižymėjo: D. Dirmeikis – 33 tšk., R. Viršilas – 22 tšk.
Kovo 28 d. vyko dar trys susitikimai. Pirmajame susitiko „Jauniai 1“ – „Joseda“. Paskutiniu metu labai gerą ir gražų krepšinį demonstruojantys „Josedos“ krepšininkai iškart ėmėsi iniciatyvos prieš ligų ir traumų išretintą „Jaunių“ komandą. Labai greitai įgiję dviženklį pranašumą, jį kiekviename kėlinuke tik didino, o ketvirtajame – jau triuškino varžovus. „Jauniai“ ketvirtąjį kėlinuką pralaimėjo net 8-34. „Jauniai 1“ – „Joseda“ 48-118 (12-21, 15-27, 13-36, 8-34). Nugalėtojų gretose pasižymėjo D. Dirmeikis – 33 tšk.
Antrasis dienos susitikimas buvo kur kas atkaklesnis. Susitiko dvi vienodo pajėgumo komandos – „Julisa“ ir „Vidukelė“. Pirmąjį kėlinį geriau pradėjo „Julisos“ krepšininkai, kurie jį laimėjo, įgydami dviženklį pranašumą (31-21). Bet tai buvo tik pirmasis kėlinys, tokiai atkakliai ir visada tik pergalės siekiančiai komandai „Vidukelė“ tai nebuvo didelis pranašumas, kurio jie nesugebėtų panaikinti. Antrajame jau įsižaidė ir „Vidukelės“ krepšininkai, kurie ne tik laimėjo kėlinį (13-25), bet ir išsiveržė į priekį. Po dviejų kėlinių – 44-49. Ir po pertraukos „Vidukelės“ krepšininkai su kiekviena minute žaidė vis geriau, po keletą taškų pranašumas didėjo. Trečią kėlinį laimėjo „Vidukelė“ (23-28). „Julisos“ krepšininkai, siekdami išlyginti rezultatą ir kitaip pakeisti rungtynių eigą, pradėjo daugiau daryti klaidų, o patyrę vidukliškiai tuo pasinaudojo, žaidė įprastą, ramų krepšinį, neleisdami varžovams priartėti. Jie didino rezultatą ir laimėjo šį susitikimą. „Julisa“ – „Vidukelė“ 93-109 (31-21, 13-25, 23-28, 26-32). „Vidukelės“ komandoje net trys krepšininkai pelnė daugiau kaip dvidešimt taškų. Nugalėtojų gretose pasižymėjo: T.Beišys ir M.Žukauskas po 26 tšk., T. Banys – 23 tšk.
Paskutiniame tos dienos susitikime varžėsi „Legionieriai“ ir kaimų bendruomenės „Viduklė“ krepšininkai. Kaimų bendruomenės „Viduklė“ krepšininkai iš karto perėmė iniciatyvą į savo rankas ir laimėjo pirmąjį kėlinį (10-17). Antrasis buvo tikras košmaras „Legionierių“ komandai, kuri pralaimėjo kėlinį net 7-28. Po pertraukos, jau turėdami gana solidų pranašumą, kaimų bendruomenės „Viduklė“ krepšininkai ramiai sužaidė susitikimą nugalėdami triuškinančiai. „Legionieriai“ – kaimų bendruomenė „Viduklė“ 52-84 (10-17, 7-28, 16-20, 18-18). Nugalėtojų gretose pasižymėjo E. Gružinskas – 25 tšk.
Tvarkaraščio pakeitimai. Balandžio 1 dieną sporto ir laisvalaikio klube KARPYNĖ:
18.00 val. susitinka „Danspin 2“ – „Žaiginys“,
19.30 val. – „Jauniai 1“ – „Dairena“.
Balandžio 3 dieną Raseinių KKSC sporto salėje:
15.00 val. varžysis „Žerminalis“ – „Autolera“,
16.30 val. – „Joseda“ – „Danspin 1“.

Lietuvos tinklinio I lyga

Raseinių „KKSC-Norvelita“ tinklininkai tęsia kovas Lietuvos tinklinio federacijos pirmojoje lygoje. Mūsų komanda pateko į finalinį ketverto etapą, kuris vyks Raseiniuose. Daug džiugių akimirkų vietos tinklininkai jau padovanojo mums. Komandos, kurios žais šiame finaliniame etape, taip pat pažįstamos ir pajėgios, todėl mūsų vyrams labai svarbus sirgalių palaikymas. Reikia didžiuotis, kad turime puikiai žaižiančią komandą, todėl nors palaikydami prisidėkime prie jų pergalių. Ateikime pasirgti už mūsų tinklininkus, nes jie nusipelnė mūsų pagarbos ir dėmesio. Pas mus viešės tokios pajėgios komandos: Vilniaus „Tinklas“, Kelmės „LAS Sprendimai“, Klaipėdos „Klaistvita“. Turnyras vyks tris dienas.
Tvarkaraštis. Balandžio 1 diena Raseinių KKSC sporto salė:18.00 val. Vilniaus „Tinklas“ – Raseinių „KKSC-Norvelita“,
20.00 val. Kelmės „LAS Sprendimai“ – Klaipėdos „Klaistvita“.
Balandžio 2 diena:
16.00 val. Klaipėdos „Klaistvita“ – Vilniaus „Tinklas“,
18.00 val. Raseinių „KKSC-Norvelita“ – Kelmės „LAS Sprendimai“.
Balandžio 3 diena:
11.00 val. Raseinių „KKSC-Norvelita“ – Klaipėdos „Klaistvita“,
13.00 val. Vilniaus „Tinklas“ – Kelmės „LAS Sprendimai“.

Salės futbolas Rajono pirmenybės

Rajono salės futbolo pirmenybėse buvo sužaisti du pusfinalio susitikimai ir paaiškėjo komandos, kurios kovos dėl 1-2 ir 3-4 vietų.
Kovo 23 dieną pirmajame pusfinalyje susitiko „L-Klubas“ ir „Viesulas“. Rungtynės buvo atkaklios, „Viesulo“ futbolininkai nors ir praleido pirmąjį įvartį, nebuvo nusiteikę taip lengvai atiduoti pergalės. Greitai rezultatas buvo išlygintas ir net persvertas „Viesulo“ naudai – 3-1. Su tuo nenorėjo sutikti ambicingi „L-Klubo“ futbolininkai ir baigiantis kėliniui jie rezultatą išlygino (3-3). Antrajame kėlinyje jau išryškėjo „L-Klubo“ futbolininkų geresnis pasiruošimas ir ištvermė, jie pelnė net 11 įvarčių, į ką „Viesulas“ sugebėjo atsakyti tik 2 įvarčiais. Pergalę ir kelialapį į finalą iškovojo „L-Klubas“, nugalėdamas „Viesulą“ 14-5.
Kovo 26 dieną Ariogalos KKSC sporto salėje vyko antrasis pusfinalio susitikimas. „Danspin“ futbolininkai buvo laikomi favoritais, bet kol nesužaistas susitikimas,
niekas negali žinoti, kaip viskas baigsis. Susitiko aikštės šeimininkai „Dubysa“ ir „Danspin“ komandos. „Dubysos“ futbolininkai labai greitai įsiveržė į priekį ir pirmavo rezultatu 4-1, bet „Danspin“ futbolininkai rezultatą sugebėjo išlyginti iki didžiosios pertraukos (4-4). Antrasis kėlinys buvo tikras nervų karas. Pirmieji pasižymėjo „Danspin“ futbolininkai, o „Dubysa“ netrukus lygindavo rezultatą ir įsiverždavo į priekį, visą kėlinį vyko lygi kova aikštėje ir rezultatas buvo dažniausiai lygus arba pirmaudavo tai viena, tai kita komanda vieno taško skirtumu. Paskutinėmis minutėmis geriau sužaidė „Dubysos“ futbolininkai ir laimėjo susitikimą bei kelialapį į finalą. „Dubysa“ – „Danspin“ 9-8. Finaliniai susitikimai vyks Raseinių technologijos ir verslo mokyklos sporto salėje.
Balandžio 2 diena:
14.00 val. dėl 3 vietos rungtyniaus „Danspin“ – „Viesulas“,
15.00 val. dėl 1 vietos – „L-Klubas“ – „Dubysa“ (Ariogala).

Komentarų nėra