Sporto rėmimo fondo projektai Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijoje

Siųsti Versija spausdinimui

Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijoje jau keletą metų įgyvendinami įvairūs Sporto rėmimo fondo finansuojami projektai.
Nuo 2019 metų įgyvendinamas projektas „Augu aktyviai judėdamas“, skirtas mažųjų, 6–11 metų vaikų, fiziniam aktyvumui skatinti. Įgyvendinant šį projektą gimnazijos teritorijoje įrengta spalvinga, saugumo reikalavimus atitinkanti žaidimų aikštelė. Šioje aikštelėje savo veiklą organizuoja Judručių lyga. Tris kartus per savaitę vaikai, vadovaujami Judručių lygos kapitono, žaidimų aikštelėje atlikdami įvairius pratimus, žaisdami, varžydamiesi gerina savo fizinius rodiklius. Kad veikla nebūtų monotoniška, kiekvieną savaitę organizuojama vis kitokia skirtingiems fiziniams gebėjimams stiprinti skirta veikla. „Lipikų savaitę“ keičia „Kabikų savaitė“, „Metikų savaitę“ keičia „Vikruolių savaitė“. Visi šioje lygoje dalyvaujantys vaikai, o jų jau daugiau nei 120, gavo lygos nario pasus, kuriuose fiksavo savo fizinius rodiklius ir jų pasikeitimus. Rodikliai buvo užfiksuoti ir Rekordų dienų metu. Karantinas kiek pakoregavo veiklas, bet projekto, kurio įgyvendinimas baigsis gegužės mėnesį, tikslas – skatinti 6–11 metų vaikų fizinį aktyvumą bus pasiektas. Vaikų aikštelė nuolat pilna žaidžiančių, sportuojančių vaikų.
Kitas projektas „Kartu mes stiprūs!“ įgyvendinamas nuo 2021 metų rugsėjo, taip pat sulaukė populiarumo. Šis projektas skirtas visai Viduklės miestelio bendruomenei, jo tikslas – suburti skirtingo amžiaus žmones bendrai fizinį aktyvumą skatinančiai veiklai. Nuo projekto įgyvendinimo pradžios jau buvo organizuoti jogos, funkcinių treniruočių užsiėmimai. Šiuo metu tris kartus per savaitę vyksta užsiėmimai su „Kangoo Jumps“ batais ir ėjimo su šiaurietiškomis lazdomis. Visomis priemonėmis aprūpiname, reikia tik noro sportuoti ir pavasarį, o greitai ir vasarą, žvaliai pasitikti. Projekto veiklose jau dalyvavo per 100 žmonių, vyriausiam iš jų 78 metai, jauniausiam – 8. Laukiame visų, nesvarbu, kokio amžiaus bebūtumėte, fizinės veiklos, intensyvumas, krūvis bus pritaikytas pagal jūsų pajėgumą.
Projektai „Augu aktyviai judėdamas“ ir „Kartu mes stiprūs!“ bendrai finansuojami Sporto rėmimo fondo lėšomis, juos administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Jolanta Jonaitienė,
direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Komentarų nėra