Sporto renginiai Gėluvoje

Siųsti Versija spausdinimui

2013-ieji – Sveikatingumo metai, todėl tradicinę Gėluvos vasaros šventę ant Birutės piliakalnio nutarėme papildyti sportiniais renginiais: krepšinio turnyru, bėgimo varžybomis, virvės traukimo, rankos lenkimo rungtimis.

Vasaros krepšinio turnyras Gėluvos kaimo bendruomenės iniciatyva buvusios mokyklos aikštelėje vykdomas jau beveik dešimtmetį. Tiesa, dabar aikštelė ir jos aplinka gerokai pasikeitė: atnaujinti krepšinio stovai su plastikinėmis lentomis. Aikštei reikalingas remontas, nes danga nelygi, todėl sunku išvengti traumų.

Bėgimas iš Ariogalos iki Birutės piliakalnio ir atgal buvo sumanytas aštuntojo dešimtmečio pradžioje ir vyko keletą metų, bet ilgainiui buvo užmirštas. Bėgimą atnaujinti pasiūlė bei finansinę paramą garantavo UAB „Rimdalė“ direktorius Rimas Čeičys ir Arūnas Pauliukaitis, o šią gražią iniciatyvą ėmėsi įgyvendinti Gėluvos kaimo bendruomenės pirmininkas Jonas Vazgys. Sutarėme bėgimą dalinai atnaujinti – pradėti nuo Ariogalos pašto ir finišuoti Birutės piliakalnio prieigoje (iš viso 3,3 km). Sulaukėme daug palaikančių, entuziastų ir sirgalių, todėl nuo šiol bėgimą Ariogala–
Gėluva skelbsime tradiciniu.

Mūsų sportinius renginius savo buvimu pagerbė ir „papuošė“ LR Seimo narys Edmundas Jonyla bei Lietuvos krepšinio rinktinės ir Kauno „Žalgirio“ krepšinio komandos kapitonas Paulius Jankūnas. Mat Gėluvoje gyvena jo seneliai Elena ir Bronius Jankūnai, čia vasarodamas Paulius pradėjo ir krepšinio kamuolį rankose sukioti… Šventės sporto rungtyse gerai pasirodžiusiems sportininkams žymus krepšininkas spaudė rankas ir išsakė gerų palinkėjimų.

Krepšinio aikštelėje jėgas išbandė 5 komandos. Pirmąją vietą iškovojo ,,Archimedų“ komanda iš Ariogalos, kuriai atstovavo Arūnas Grinkas, Ignas Rupeika ir Klaidas Bužinskas. Antroji vieta atiteko Gėluvos I komandai. Jos sudėtyje žaidė Žilvinas Černa, Andrius Rupeika ir Šarūnas Kaženauskas. Trečiąja vieta turėjo tenkintis „Senių“ komanda iš Ariogalos miestelio su Daivaru Krasinsku, Ramūnu Rupeika ir Hubertu Golcu.

Naudingiausiu turnyro žaidėju pripažintas Artūras Grinkas iš „Archimedų“ komandos. Nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti taurėmis, medaliais ir diplomais.

Bėgime Ariogala-Gėluva užsiregistravo 42 įvairaus amžiaus sportininkai. Jauniausias dalyvis – Tautvydas Tiškus – vos aštuonerių metų, vyriausia – Marytė Karosienė – jau sulaukusi šešiasdešimt aštuonerių. Prie starto linijos bėgikams sėkmės linkėjo LR Seimo narys E. Jonyla, Ariogalos seniūnijos seniūnės pavaduotoja Regina Meškauskienė, Ariogalos gimnazijos direktorius Arvydas Stankus, treneris Vytautas Kolesinskas, kuris buvo pirmųjų bėgimų dalyvis. Visi bėgikai, lydimi policijos ekipažo ir medicinos pagalbos automobilio,  sėkmingai pasiekė finišą ir buvo apdovanoti dalyvio medaliais, apdalinti energetiniais gėrimais. Bėgimo rungtyje merginų amžiaus grupėje iki 18 metų geriausiai pasirodė: I vieta – Laura Ambrulaitytė, II vieta – Augustė Žikaitė, III vieta – Roberta Žikaitė. Vaikinų amžiaus grupės iki 18 metų prizininkais tapo Laimonas Petraitis, Dovydas Mačiūnas, Evaldas Baradzicas.

Tarp vyresnių nei 18 metų moterų greičiausiai bėgo Austėja Venslauskaitė, Sonata Dubauskienė, Renata Leskauskienė. Tarp vyrų, vyresnių nei 18-os, geriausiai pasirodė Matas Skamarakas, Gediminas Urbonas ir Nerijus Žičkis.

Absoliučioje įskaitoje nugalėtojais tapo geriausią laiką pasiekę Laimonas Petraitis ir Laura Ambrulaitytė. Nuo šiol tai bus šios trasos užfiksuotieji rekordai.

Visų grupių nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti taurėmis, medaliais ir diplomais, kuriuos įteikė Paulius ir jo senelis Bronius Jankūnai.

Vakare ant Birutės piliakalnio vyko virvės traukimo varžybos. Nugalėtojais tapo Paliepių bendruomenės komanda, kurią sudarė broliai Stumbros, vadovaujami bendruomenės pirmininko Arūno Stumbro. Rankos lenkimo rungtyje nepralenkiamas buvo Darius Stumbra.

Po sportinių rungčių dalyviai ir svečiai pailsėjo, atsipalaidavo gražiame gamtos prieglobstyje šalia Dubysos, ant Birutės piliakalnio. Mažieji šventės dalyviai turėjo galimybę pasimėgauti atrakcionais. Vakarop skambėjo grupės DAR atliekamos dainos, o į šokių sūkurį kvietė grupė „Expresas“ iš Raseinių, norintys galėjo pašokti aplink laužą. Šventę vainikavo fejerverkai.

Tradicinės vasaros šventės nebūtų be dosnių rėmėjų ir pagalbininkų, kuriems tariame nuoširdžiausią ačiū. Tai generalinis rėmėjas UAB ,,KTG Eko Agrar“, Arūnas Pauliukaitis. Pagrindiniai rėmėjai: ekologinio, tautinio paveldo ūkio savininkė Audronė Žilienė, UAB „Rimdalė“ direktorius
Rimas Čeičys, žemietė Milda Stankevičienė, UAB ,,Belvedere prekyba“ direktorius Kęstutis Kvederaitis. Rėmėjai: Šliužių kaimo ūkininkai Diana ir Remigijus Valaičiai, Ramūno Paulausko įmonė ,,Autolera“, Kęstučio Skamarako tarptautinis labdaros-paramos fondas, UAB ,,Sandja“ direktorė Jūratė Krištopaitienė, Juozo Skamarako IĮ, Rimo Bakanausko IĮ, Dalės Klevinskienės IĮ, Sigito Ignatavičiaus IĮ, Audronės Aleknienės komercinė firma, UAB ,,Arifarma“ direktorius Saulius Džiaugys, UAB ,,Ariogalos komunalinės paslaugos“, Marytė Dubinskienė, Alfredas Volskis, Vladas Vaštakas, Kęstas Čiukas, Agnė Paškevičienė.

Renginio globėja – Ariogalos seniūnija, organizatorė – Gėluvos kaimo bendruomenė.

Dėkojame Gėluvos kaimo bendruomenės aktyvui ir visiems, padėjusiems organizuoti tradicinę šventę.

Raimonda Pankienė, Gėluvos
kaimo bendruomenės tarybos narė

Komentarų nėra