Sporto savaitgalis

Siųsti Versija spausdinimui

Mindaugas TUČAS

Šių metų gruodžio 10 dieną Sporto ir laisvalaikio klube KARPYNĖ lankėsi svečiai iš Aukštaitijos – Panevėžio „Oranžinis kamuolys“.  Gerai pažįstama, jauna komanda. Niekas iš šių varžybų nelaukėme siurprizų – komanda jauna, o mes su didesne patirtimi ir ūgio persvara turime juos įveikti ir, kaip manėme, gal net triuškinti.
Pradžia sunkoka, nepataikyta keletas lengvų metimų, bet mes spurtavome ir įgijome šiokią tokią persvarą 8 – 2. Bet svečiai negalvojo sudėti ginklų, gal tiesiog jaunų sportininkų ambicijos neleido jiems nusileisti, o taip pat noras įrodyti sau ir visiems, kad jie gali laimėti. Įpusėjus kėlinukui, jau tik 10-8, tiesa dar pirmavome, bet jau ir to mažo 6 taškų pranašumo nebeturėjome. Dar po akimirkos, po kelių netaiklių metimų iš po krepšio, likus žaisti 2.38 sek., atsiliekame (14-16). Vis dėlto du iš eilės realizuoti metimai iš vidutinio nuotolio su pražanga vėl leidžia mums įgauti pranašumą ir į pertraukėlę išeiname pirmaudami rezultatu 20-18. Maža, bet persvara.
Antrasis kėlinys prasidėjo keliomis klaidomis – tiek mūsų komandai, tiek priešininkams sužaidus 3 minutes, mes padidinome savo persvarą tik iki 4 taškų (30-26).
Vyko apylygė kova, ir niekaip neišėjo šiek tiek didesniu atstumu atitrūkti nuo varžovų, kas būtų leidę pasijusti saugiau mūsų komandai. Bet vis dėlto likus žaisti 3 minutes, jau turėjome dvylikos taškų pranašumą – 42-30. Ir vėl sustojome – įmetėme patys, bet leidome įmesti ir priešininkams. Kėlinį baigėme turėdami dviženklį pranašumą +11 ir tai nuteikė optimistiškai, išvengta didelių „duobių“ ir išsaugotas gal nesolidus, bet vis tiek neblogas pranašumas (28-19) 48-37.
Trečiasis kėlinys prasidėjo geru puolimu, bet apsiginti ne visada pavyko. Rezultatas augo mūsų naudai, sužaidus 4 minutes pirmajame kėlinyje 19 taškų skirtumu – 64-45, o likus žaisti 4 minutes – jau 68-45. Bet varžovai pasinaudojo lengvu mūsų stabtelėjimu ir greitai aptirpdė mūsų pranašumą iki 76-62. Persvara išlaikyta, bet
pasidžiaugti nelabai turėjome kuo, kadangi nesugebėjome išlaikyti didesnio įgyto rezultato. O kėlinio rezultatas (28-25) visiškai nedžiugino: pelnėme beveik trisdešimt
taškų,  bet ir varžovams leidome pelnyti pakankamai daug.
Ketvirtojo kėlinio pradžia labai bloga. Sužaidus kiek daugiau nei minutę, leidome varžovams sumažinti persvarą iki devynių taškų – 79-70. Nerimas vėl grįžo ir į komandą, ir į tribūnas – juk tai lemiamas paskutinis kėlinys, todėl nebuvo galima atsipalaiduoti ir leisti varžovams pajusti tvirtesnį pagrindą po kojomis bei suteikti vilties pergalei. Taip neatsitiko, tai buvo paskutinis priešininkų bandymas sutelkus visas jėgas kažką pakeisti šiose varžybose. Mūsų komanda susikaupė ir pademonstravo solidų žaidimą, rezultatas augo mūsų naudai. Įpusėjus kėliniui vėl turėjome +20, bet tai dar nebuvo riba ir ne viskas, ką mes galėjome parodyti. Atrodė, kad ir priešininkai jau sudėjo ginklus ar išseko jų jėgos,  kurias atidavė paskutinį kartą bandydami pasivyti mus.
Raseinių „Rasai“ –  Panevėžio „Oranžinis kamuolys“ – 113-83 (20:18, 28:19, 28:25, 37:21). Raseinių komandoje išsiskyrė Valdemaras Savostjanovas (29 taškai, 5 rez. perdavimai, 4 perimti kamuoliai), Nerijus Karlikanovas (23 taškai) ir Vidmantas Užkuraitis (22 taškai).
Pastebima buvo tai, kad kažkaip išsigudrinome labai daug pramesti iš po krepšio net tada, kai mūsų krepšininkų visiškai niekas nedengė. Gal dar neapsipratome su nauja
arena, nes čia daugiau erdvės – prie visko reikia priprasti, o gal tiesiog tokia diena buvo mūsų vyrams. Kaip sakoma, pagyvensime – pamatysime.
Artimiausios rungtynės Sporto ir laisvalaikio klube KARPYNĖ vyks 2010-12-17 18:00 val. Raseinių „Rasai“ – Biržų „Rinkuškių alus“.
Rajono pirmenybės, RKKSC salė. 2010-12-11 Pirmieji į aikštę išbėgo „Joseda“ ir „Vidukelė“ – puikiai viena kitą pažįstančios komandos, o „Vidukelė“ viena tų komandų, kuri yra kietas riešutas kitoms. Pirmasis kėlinys prasidėjo be jokios žvalgybos, bet nei vienai komandai nepavyko atitrūkti ir įgyti nors kokį apčiuopiamą pranašumą, dažniausiai rezultatas būdavo lygus. Bet „Joseda“, geriau sužaidusi antrają kėlinio dalį, sugebėjo laimėti pirmąjį kėlinį 32-21. Galima jau buvo manyti, kad tai gera pradžia didelio darbo, reikia tik neatsipalaiduoti ir vis didinant rezultatą laimėti susitikimą. Bet taip galima buvo tik manyti. Nieko panašaus nežadėjo antrasis  kėlinys. Ambicingi ir jauni „Vidukelės“ krepšininkai net negalvojo nusileisti vyresniems ir daugiau patirties turintiems varžovams. Jie sugebėjo panaikinti vienuolikos taškų skirtumą ir net buvo išlyginę bei persvėrę rezultatą savo naudai. Antrajame kėlinyje, kaip ir rungtynių pradžioje, pirmavo tai viena, tai kita komanda, bet ir vėl pasikartojo tas pats scenarijus, – nors kėlinį laimėjo „Vidukelė“ (17-20),  bendras rezultatas buvo „Josedos“ naudai – 49-41.
Po didžiosios pertraukos puikiai nusiteikę kovai ir pilni jėgų grįžo į aikštę „Vidukelės“ krepšininkai, jie galingai pradėjo kėlinį – ne tik  išlygino rezultatą, bet ir persvėrė jį

savo naudai. Trečiąjį kėlinį laimėjo net 17-30. Bendras rezultatas jau priklausė „Vidukelei“ 66-69. Trauktis nebuvo kur, tą suprato ir „Joseda“, bet buvo viena bėda – „Vidukelė“ ne ta komanda, kuri taip lengvai atiduoda taškus. Visas ketvirtasis kėlinys buvo labai įtemptas, nei viena komanda nenorėjo pralaimėti. Tai lėmė, kadrezultatas dažniausiai būdavo lygus ar vienu kitu tašku pirmaudavo tai viena, tai kita komanda. Vis dėlto rungtynių pabaigoje „Vidukelė“ padarė keletą grubių klaidų, prarado keletą kamuolių ir to pakako, kad patyrę „Josedos“ krepšininkai tuo pasinaudotų ir išplėštų pergalę rezultatu 99-96. Nugalėtojų gretose pasižymėjo V.Užkuraitis (29taškai), D. Drimeikis (27 taškai). Pralaimėjusių – M. Žukauskas (32 taškai), T.Banys (24 taškai).
Antrosiose vakaro rungtynėse susitiko taip pat labai panašaus lygio komandos: „Autolera“ – „Darbo partija“. Varžybos buvo atkaklios ir labai panašios į pirmąsias, išskyrus vieną epizodą rungtynių pabaigoje. Pradžia buvo gal kiek geresnė „Darbo partijos“ komandai, bet tai buvo tik pradžia. Netrukus „Autolera“ išlygino rezultatą ir, geriau sužaidusi paskutiniąją atkarpą, laimėjo kėlinį (21-11).
Antrasis kėlinys buvo gana ramus ir lygus, ką bylojo ir jo rezultatas (25-25). Po didžiosios pertraukos blogiau sekėsi „Autolerai“ ir ji pralaimėjo trečiąjį kėlinuką (24-31). Ketvirtajame kėlinyje ir vėl niekas neaišku, nugalėti norėjo visi ir nesvarbu, kaip. Kėlinys buvo įtemptas ir nervingas, bet jo pabaiga tokia, kad geriau sporte to nebūtų. Likus žaisti apie minutę, N. Karlikanovas grubiai sustabdė J. Petkevičių, tuo gaudamas šiose varžybose penktąją pražangą, kuri buvo dar ir diskvalifikacinė. „Darbo partijos“ komanda realizavo baudos metimus ir laimėjo šias rungtynes rezultatu 98-94. Nugalėtojų gretose pasižymėjo J. Petkevičius (34 taškai), G. Žyvatkauskas (16 taškų), A.Petrokas (15 taškų). Pralaimėjusių – N.Karlikanovas (43 taškai).
Sekmadienio varžybose susitiko „Joseda“ ir Ariogalos „Dairena“. „Josedai“ tai antrosios varžybos iš eilės ir varžovas ne tas, kad būtų galima lengvai pasivaikščiojant po
aikštelę pasiimti taškus. Taip ir atsitiko, svečiai net negalvojo nusileisti, bet  pirmąjį kėlinuką pralaimėjo (22-15). Antrajame žaidimas dar labiau išsilygino, ir kėlinuką
„Joseda“ laimėjo tik vieno taško skirtumu (22-21). Po didžiosios pertraukos vyko tikra kova: „Dairena“ stojo į paskutinį šturmą, stengdamasi kaip nors perlaužti rungtynių eigą, ir tai jai iš dalies pasisekė. Šį kėlinuką ji laimėjo gana solidžiai (19-32) ir jau buvo išsiveržusi į priekį geru skirtumu – 70-63. Bet tai buvo viskas, ką svečiai galėjo pasiūlyti tą vakarą. Galbūt vyresni krepšininkai pavargo, o jaunesni nesugebėjo pasinaudoti lemiamu momentu, o gal koją kyštelėjo per trumpas atsarginių žaidėjų suolelis, tačiau taip jau atsitiko, kad „Joseda“ ketvirtajame kėlinyje sutriuškino svečius iš Ariogalos net 30-2. Tai ir atsispindėjo galutiniame rezultate, kuris taip pat buvo triuškinantis – 93-70 „Josedos“ naudai. Nugalėtojų gretose pasižymėjo D.Koba (16 taškai), T.Lukonaitis (15 taškai), A.Zinkus (12 taškai). Pralaimėjusių – D.Stočkus (14 taškai), R.Dabašinskas (13 taškai). Šiose iš pirmo žvilgsnio lengvai laimėtose varžybose netrūko sirgalių emocijų ir priekaištų teisėjams. Visi mes, lietuviai, esame krepšinio ekspertai, treneriai ir t. t. Visi mes „geriausiai“ išmanome šį žaidimą ir taisykles, bet vietoje to, kad kaltintume teisėją vienu ar kitu sprendimu, ar tuo labiau šališkumu, pamąstykime patys: o ar aš sugebėčiau padaryti geriau už jį? Geriausias to įrodymas būtų ne rėkavimas ant teisėjo ir įžeidinėjimas, o pateisėjavimas geriau už jį. Neklysta tas, kas nieko nedirba. Iš šalies kritikuoti yra labai paprasta.
Antrosiose rungtynėse susitiko Raseinių „Raseika“ ir Žaiginio „Žaiginys“ komandos. Šios rungtynės buvo vienos iš lengvesnių tą savaitgalį. „Raseika“ tik  pirmąjį kėlinį sugebėjo dar šiek tiek priešintis „Žaiginio“ komandai ir pralaimėjo jį (21-24). Antrasis kėlinys pralaimėtas 19-22. O trečiajame „Raseika“ jau buvo tiesiog triuškinama, tą rodo ir kėlinio rezultatas (4-26). Ketvirtajame kėlinyje svečiai iš Žaiginio jau buvo truputį atsipalaidavę, bet laimėjo ir jį (16-23), o tuo pačiu ir varžybas rezultatu 60-95. Nugalėtojų gretose pasižymėjo R.Žukauskas (24 taškai),  A.Birvinskas (13 taškų).
Tinklinis. 1- oji Lietuvos tinklinio lyga.
Sekmadienį vienas iš Lietuvos vyrų tinklinio pirmosios lygos etapų vyko mūsų mieste,  RKKSC salėje. Čia dalyvavo Klaipėdos „Universitetas“, taip pat Rietavo TK ir mūsų tinklinio komanda „KKSC Norvelita“. Mūsų komanda gana nesunkiai įveikė Klaipėdos „Universitetą“ rezultatu 3:0 ir Rietavo TK rezultatu 3:1. Dvikovą tarp Klaipėdos „Universiteto“ ir Rietavo TK laimėjo klaipėdiečiai rezultatu 3:1. Kitą etapą mūsų tinklininkai žais išvykoje su kitomis pogrupio komandomis. Sėkmės jiems!

Komentarų nėra