Stalo tenisas MERO TAURĖ

Siųsti Versija spausdinimui

Mindaugas TUČAS
Sausio 29 dieną Raseinių specialiosios mokyklos mažoje, bet jaukioje sporto salėje vyko tradicinis rajono vyrų ir moterų stalo teniso turnyras „Mero taurė“. Trūko moterų, nes atėjo tik viena, todėl jų kovų nepamatėme. Tikimės, kad ateityje dailiosios lyties atstovės bus aktyvesnės ir išvysime jas prieteniso stalų, tuo labiau, kad šį puikų ir gražų žaidimą žaidžiančių moterų mūsų rajone tikrai yra. Susirinko pajėgiausi rajono tenisininkai iš Raseinių, Ariogalos, Viduklės, Katauskių. Po keleto draugiškų setų rungtynių vyr. teisėjas Vytautas Barevičius trumpai paaiškino taisykles, kurios ir taip visiems aiškios, nes dauguma tenisininkų atstovauja mūsų miestui ir rajonui Lietuvos teniso čempiona-to 4 lygoje. Vyrų šiemet susirinko rekordinis skaičius – dalyvavo net 16 tenisininkų. Tenisininkai, išskiriant stipriausius, burtų keliu buvo suskirstyti į du pogrupius po 8. Iš kiekvieno pogrupio į finalinį išeina tik trys pajėgiausi tenisininkai su turimais taškais, iškovotais pogrupiuose. Tai reiškė, kad kiekviena kova labai svarbi, svarbus kiekvienas taškas. Buvo rungtyniaujama iki trijų laimėtų setų. Prasidėjo kovos, jos buvo labai atkaklios, tvyrojo puiki atmosfera ir susikaupimas. Per visą turnyrą tik keletas partijų pasibaigė rezultatu 3-0, o daugumai prireikdavo papildomo 5 seto. Po gana atkaklių kovų paaiškėjo stipriausi abiejų pogrupių tenisininkai, kurie pateko į finalą susikauti dėl Mero taurės. Iš pirmo pogrupio – A.Žibas, A.Jermolajevas, J.Rimkus; iš antrojo – E.Aukštakis, V.Barevičius, R.Morkevičius.
Atėjo lemiamos kovos dėl taurės, tai dar labiau kaitino atmosferą ir tenisininkų nusiteikimą joms, nes visi žinojo, kad tik dabar ir čia gali iškovoti taurę. Prie stalų prasidėjokovos, ėjo setas po seto, netrūko emocijų, sportinio pykčio ir nusivylimo akimirkų. Gražūs tenisininkų pasirodymai vertė gėrėtis puikiais jų pasirodymais, kurie buvo vienas už kitą įspūdingesni. Bet kaip ir visuose turnyruose, taip ir šiame, turėjo būti nugalėtojai ir tie, kuriems šį sykį nepavyko. Rasei-nių rajono meras Dainius Šadauskis pats stebėjo tenisininkų pasirodymus ir, prieš apdovanodamas nugalėtojus bei taurės laimėtoją, pasidalino mintimis apie šią sporto šaką mūsų rajone. Meras pažymėjo, kad turime gana neblogą sportinę bazę ir sąlygas, taip pat pajėgių tenisininkų, gal tik viena, į ką jis atkreipė dėmesį buvo tai, kad pasigesta jaunimo. Tenisas – puikus žaidimas, nepriklausomas nuo metų laikų. Žaidimui sąlygos yra, o reikalingų priemonių kainos prieinamos.
Pirmoji vieta ir mero taurė atiteko Katauskių atstovui E.Aukštakiui, antrąją vietą iškovojo raseiniškis V.Barevičius, trečiąją – Viduklės atstovas A.Žibas. Tolimesnis tenisininkų išsidėstymas: ketvirtas – J.Rimkus, penktas – R. Morkevičius, šeštas – A.Jermolajevas.
Baigėsi puiki šventė. Norime priminti visiems, pageidaujantiems užsiimti šia sporto šaka ar žaisti klube savo malonumui, o gal suteikti tokią galimybę savo vaikams (jei namuose sąlygų nėra), kreiptis tel. 8-612-53369 (Vytautas Barevičius). Gaila, kad nebuvo žiūrovų, nors sąlygos tam yra tikrai puikiosir tikrai galima turiningai praleisti laisvalaikį, pasigrožėti nuostabiais tenisininkų pasirodymais, palaikyti ir „pasirgti“ už kolegas, kaimynus, draugus, patirti daug malonių akimirkų.
Vasario 20 dieną prasideda rajono stalo teniso pirmenybės, tad kviečiu visus apsilankyti ir puikiai praleisti laiką. Informaciją rasite laikraštyje. Iki pasimatymo tribūnose.

Komentarų nėra