Startavo projektas „Judėjimo džiaugsmas“

Siųsti Versija spausdinimui

Pagaliau sulaukėme pavasario. Atgimstanti gamta, šiltėjantis oras vis dažniau traukia mus pasivaikščioti į parką, Raseinių miesto gatvėmis ar keliauti pasigrožėti žaliuojančiais padubysiais. Tačiau kad ir kiek būtų kalbama apie judėjimo svarbą, didelė dalis žmonių lieka sėdėti namuose prie televizorių, kompiuterių. Prastėjant fizinei formai, prastėja ir mūsų dvasinė sveikata. Vis dažniau aplanko liūdnos, pesimistinės mintys, nenoras imtis naujų veiklų, mažėja produktyvumas darbe, moksle. Ir tai būdinga visoms amžių grupėms be išimties.
Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Raseinių skyriaus Vaikų dienos centras pradėjo įgyvendinti naują Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos sveikatos projektą „Judėjimo džiaugsmas“. Jame numatomos tokios veiklos kaip plaukimas, pėsčiųjų žygiai, susitikimai su sveiką gyvenseną propaguojančiais žmonėmis. Projektu siekiama gerinti vaikų fizinį aktyvumą, užimtumo kokybę, skatinti bendravimą, saviraišką atskleidžiant fizines galias ir gebėjimus.
Anot  Lietuvos pedagogės, habilituotos socialinių mokslų daktarės E.Adaškevičienės, veikimas ir judėjimas yra reikšminga vaikystės apraiška, leidžianti jam fiziškai lavėti ir tobulėti. Tai svarbus augimo ir brendimo veiksnys. Veiksmas vaikui leidžia realizuoti savąjį „aš“, lavinti protą, fizinius gebėjimus, fiziškai ar psichiškai bręsti. Jei iš vaiko būtų atimtas veikimas ir judėjimas, tai pakenktų jo augimui, brendimui, lavinimuisi ir galbūt padarytų jį nelaimingą visam gyvenimui. Nors vaiko veiklinimas ir fizinis tobulinimas yra tik vienas lapelis to žiedo, kuris vadinamas sveikatingumu, bet jam nuvytus ima vysti ir visa gėlė.
Tikimės, kad vykdomas projektas „Judėjimo džiaugsmas“ suteiks vaikams daug teigiamų emocijų, naujų patirčių, formuos teigiamą požiūrį į sportą ir suteiks judėjimo džiaugsmo.
Raudonojo Kryžiaus
Vaikų dienos centro informacija

Komentarų nėra