Stovykla vaikams Kalnujuose

[1]Kaip turiningai užimti savo atžalas per vasaros atostogas, tėvams gali būti tikras galvos skausmas. Tačiau tam puiki išeitis yra vaikų vasaros stovyklos. Viena tokių buvo surengta Kalnujuose.
Stovykla tęsėsi net dvi savaites, o kiekviena diena buvo vis kitokia ir kupina naujų įspūdžių. Viskas prasidėjo nuo nekantrių, o kartu ir nedrąsių vaikų žvilgsnių, susipažinimo, stovyklos plakatų piešimo, taisyklių kūrimo ir smagių žaidimų.
Pirmą savaitę skyrėme spalvoms: kiekvieną dieną kalbėjome vis apie kitą spalvą, rengėmės tos spalvos drabužiais, kūrėme tos spalvos daiktų koliažus, piešėme naudodami tik vienos spalvos atspalvius, išmokome piešti apskritimo tipo mąstymo žemėlapį.
Antrą savaitę skyrėme įvairioms temoms, tokioms kaip pasakos, žaidimai ir pan. Kiekvieną dieną turėdavome bendras veiklas, tačiau taip pat visad būdavo skiriamas ir laisvas laikas, stovyklautojai galėdavo rinktis, ką nori veikti: žaisti stalo ar judriuosius žaidimus, piešti, spalvinti ar žiūrėti filmukus.
[2]Taip pat stovykloje sulaukėme nemažai svečių. Policijos pareigūnai ne tik įdomiai pristatė savo profesiją, bet ir davė pasimatuoti antrankius, vaikai galėjo pasėdėti policijos automobilyje, palaikyti pistoletą. Sulaukėme viešnių iš Visuomenės sveikatos biuro. Vaikai sužinojo, kaip suteikti pirmąją pagalbą. Stovyklautojus sudomino ir svečiai iš Lietuvos kariuomenės. Vaikai apžiūrėjo ginklus, išsitepė veidus maskuojamaisiais dažais, šaudė į taikinį. Taip pat lankėmės pas Kalnujų ugniagesius. Stovyklautojai iš arti pamatė, kokia įranga naudojama gesinant gaisrus. Į svečius atėjo ir bibliotekininkė Daiva Myniotienė, kartu sukūrėme pasakų knygą. Vaikams įspūdį paliko jodinėjimas arkliukais Hansu ir Žadute, susitikimas su šunimis, lazerių kovos, piešimas ant vandens, žygis į piliakalnį. Na, o paklausus, kuri diena buvo įsimintiniausia, turbūt kiekvienas stovyklautojas pasakytų, kad kelionė į pramogų parką „Boom“ ir Palangą.
Stovyklą užbaigėme apdovanojimais: kiekvienas vaikas gavo po diplomą su jam skirta nominacija ir savo gražiausią nuotrauką iš stovyklos. Taip pat su seniūne Regina Čepurnoviene ir rajono Tarybos nare Dovile Lukminaite pasodinome obelaitę. Galiausiai laukė gardžios vaišės: picos, tortai, ledai ir saldainiai.
Stovykla nebūtų įvykusi ir nebūtų buvusi tokia turininga be savanorių ir rėmėjų. Labai dėkojame Raseinių rajono savivaldybės administracijai ir Švietimo ir sporto skyriui už skirtas lėšas. Už savanoriškai pravestas edukacijas dėkojame Raseinių rajono policijos komisariato veiklos skyriaus vyriausiajam tyrėjui Dariui Jonaičiui, Visuomenės sveikatos biuro direktorei Astai  Montvydienei ir komandai, Kalnujų ugniagesiams Linui Stoškevičiui ir Virgiui Liutkui, LK KASP 2-osios rinktinės 210 pėstininkų kuopos kuopininkui št. srž. Evaldui Gudžiūnui ir 210 PK kariams savanoriams, Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos Kauno regioninio karo prievolės ir komplektavimo skyriaus Raseinių poskyrio specialistui gr. Arvydui Mikalauskui. Dėkojame rėmėjui Telesforui Mosteikai už galimybę susitikti su Kalnų šunimis ir gardžias vaišes, už organizacinę pagalbą ačiū seniūnei Reginai, taip pat savanorėms Laimai Banienei, Vaidai Šimkūnaitei ir Danutei Karlikauskienei.
Paskutinę dieną viena mergaitė pasakė: „Šiandien pati blogiausia stovyklos diena.“ Paklausus kodėl, ji atsakė: „Nes paskutinė.“ Tikimės, kad ne paskutinė. Tikime, kad kitais metais vėl susitiksime ir dar daugiau nei šiemet nuveiksime, sužinosime, išmoksime.
Simona Survilaitė,
stovyklos vadovė