Su Daukantu auginame Lietuvą

Siųsti Versija spausdinimui

Raseinių Martyno Mažvydo viešoji biblioteka vykdydama Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą projektą „Senasis žemaitis – Simonas Daukantas“ sukvietė Šiluvos ir Gruzdiškės filialų skaitytojus su S. Daukantu susipažinti per folklorą.
Svečiavosi Kretingos Simono Daukanto progimnazijos folkloro ansamblis „Blezdingėlė“ (vad. Sigita Dirmeitienė). Jaunieji tautosakos mylėtojai ir puoselėtojai džiugino žemaitišku daukantišku žodynu, autentiškomis dainomis, minė mįsles, žaidė žaidimus įtraukdami į veiklą ir klausytojus. Kiek gerų emocijų liejosi išgirdus kasdieniškus daukantiškus žodžius, kuriuos šiais laikais daugelis gėdijasi pasakyti. „O juk tai yra tikri lietuviški žodžiai, tad saugokime lietuvišką kalbą“, – mokė ansamblio vadovė S. Dirmeitienė.
Ji su išskirtiniu žemaitišku humoru džiaugėsi išauginusi ne vieną „Blezdingėlės“ kartą, su Daukantu auginusią Lietuvą. Mes kai kurių žodžių nesupratome, tačiau turėjome puikią vertėją, tad su „Blezdingėle“ keliaudami Daukanto keliais sužinojome daug įdomybių.
Renata Aleksiejienė,
Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos
kultūrinių veiklų koordinatorė ir organizatorė

Komentarų nėra