Su irklu į 30-metį

Siųsti Versija spausdinimui

Lietuvos socialdemokratės moterys į Tarybos posėdį ir tradicinį baidarių žygį rinkosi Didžiulių kaimo bendruomenės namuose. Senovės patarlė sako: „Kas per Žolinę neviešės, tas visą gyvenimą nieko neturės.“
Jau tradiciniu tampančiu Raseinių klubo bičiulių inicijuotu baidarių žygiu mes šventėme ne tik bičiulystę, bet ir prasmingos iniciatyvos – Lietuvos social­demokračių moterų sąjungos (LSDMS) 30-metį. 1991 m. spalio 19 d. konferencijoje Kaune įkurta organizacija yra sudėtinė Lietuvos socialdemokratų partijos dalis, vienijanti LSDP nares ir rėmėjas. Apsižvalgykime aplink – mūsų daug, mes didelė jėga ir čia, Didžiuliuose, žengiame į naują sąjungos gyvavimo etapą! Baidare plaukiame ne tik į rudenį, tačiau ir į ketvirtą sąjungos dešimtmetį – moters patirties, brandos ir vis augančio pasitikėjimo savimi metus. Kokie buvo praėję metai, kokios mes esame šiandien ir kokios būsime rytoj, aptarėme Lietuvos socialdemokračių moterų sąjungos išplėstiniame tarybos posėdyje.
Šventinėje programoje – išplėstinė LSDMS taryba, plaukimas baidarėmis ir šventinė vakaronė Didžiulių bendruomenėje sukvietė beveik 100 dalyvių iš visos Lietuvos. LSDMS pirmininkė Orinta Leiputė pristatė politines aktualijas, supažindino su artimiausiai planais, LSDMS garbės pirmininkė Birutė Vėsaitė pakvietė visas LSDMS nares aktyviai prisidėti, siųsti pasiūlymus planuojamiems šventiniams renginiams.
Lydėjo gera nuotaika
Nors tamsiais debesimis užtrauktas dangus ir grasino prapliupti kiaurai merkiančiu lietumi, bet baidarių žygio dalyvių entuziazmo nemažino, o žygeiviams Dubysa neleido nuobodžiauti – žavėjo kalvotomis vietovėmis, stačiais šlaitais. Nors Dubysą galima priskirti prie lengvų upių, buvo neišvengusių ir šaltų maudynių upės bangose. Svarbiausia, kad visi 42 ekipažai finišavo be praradimų ir traumų.
Laikas, praleistas ant vandens, nepraėjo veltui – bičiuliai plaukdami suspėjo aptarti naujienas, mezgėsi naujos pažintys, netrūko pokštų ir geros nuotaikos. Tad po gerų 5 valandų į vakaro koncertą sugrįžo geras ir darnus kolektyvas, o ne pavieniai turistai. Vakaro metu dalyviai klausėsi Lietuvos balso finalininko Artūro Aleksiejaus atliekamų dainų bei ragavo šaunių didžiuliškių šeimininkių Albinos ir Linos patiekalų.
Taigi dar kartą ačiū jums, kad savo laiką šią gražią Žolinės dieną dovanojote mums – Raseinių klubo bičiulėms, kurios jau trečiąjį kartą baidarių žygiu kviečia palydėti vasarą ir prisijaukinti ne visuomet geru oru ir saule už lango džiuginantį rudenį. Paskendę savo darbuose ir pareigose dažnai pamirštame, kad būti kartu ne tik šeimoms, bet ir mums, bičiuliams, labai svarbu. Kartu prie arbatos puodelio moterų klube formuojasi visuomenei reikalingų iniciatyvų užuomazgos, verda diskusijos, būtent taip – juodu ant balto popieriaus lape dėlioti ir šio žygio planai. Mes, stiprios, iniciatyvios ir lyderystės nebijančios moterys, buriamės draugėn ir kuriame didžiulę pridėtinę vertę.
Šiandien žengiame į sąjungos 30-metį, todėl pirmiausia kiek­vienai iš mūsų linkiu didžiulės sėkmės, linkiu mūsų sąjungos glėbyje augti, tobulėti ir rodyti pavyzdį kitiems. Pusiau juokais, pusiau rimtai sakau – moteris yra galingas ginklas, todėl linkiu parako, o jo tokiame brandžiame, tačiau vis dar jaunatviškame amžiuje sąjunga, klubas ir kiekviena iš mūsų turi tikrai pakankamai. Už moteris politikoje!
O Raseinių klubas stebins dar tikrai ne kartą!
Diana Kaupaitienė,
Didžiulių kaimo bendruomenės pirmininkė, LSDMS Raseinių klubo pirmininkė,
Kauno apskrities koordinatorė

Komentarų nėra