Su palaiminimu – į vasarą

Versija spausdinimui

Baigiantis mokslo metams Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba Raseinių TAU studentams tradiciškai organizuoja kultūrines-pažintines išvykas po Lietuvą ir toliau. Šiemet pagal pačių studentų pageidavimą buvo pasirinkti Telšiai ir Rundalė.
Gražią ir šiltą gegužės 27 dieną per 40 Raseinių TAU studentų vyko į Žemaitijos sostinę. Kelionėje buvo pateikiami klausimai, apdovanojami teisingai atsakiusieji, pasakojami anekdotai apie žemaičius, viena studentė deklamavo eilėraštį žemaičių tarme. Atvykus mus pasitiko Telšių turizmo klasterio atstovai, jie atsakingai ir rūpestingai lydėjo visos viešnagės metu.
Telšių miestas įsikūręs ant septynių kalvų prie Masčio ežero. Tai žemaičių katalikybės centras, istorijos ir meno miestas. Mes dėmesingai klausėmės profesionalių ir charizmatiškų gidų Vaclovo Vaičekausko ir Andriaus Dacio pasakojimų. Pietauti visi buvome pakviesti į senamiestyje esančią kavinę, čia degustavome žemaitiškus valgius. Daugelis pirmą kartą ragavo pusmarškonės košės, cibulynės, spirginės, šiupinio. Buvo labai sotu ir skanu!
Kultūrinę-pažintinę išvyką vainikavo susitikimas su mūsų kraštiečiu iš Nemakščių klebonu kanauninku Andriejumi Sabaliausku. Tai ypač šiltas, mielas ir nuoširdus kunigas, su juo kartu visi ir giedojome, ir dainavome, ir daug sužinojome. Gavę jo palaiminimą ir kvietimą vėl atvykti laimingi grįžome namo.
Nijolė Vežbavičienė,
Raseinių rajono švietimo pagalbos
tarnybos metodininkė

Komentarų nėra