Su viltimi iš Šiluvos

Siųsti Versija spausdinimui

Kviečiame jungtis į vilties kelią – jame tarsi dvasinėje piligrimystėje prabylama temomis, kurias ne visada lengva išklausyti arba pradėti jomis kalbėtis, apžvelgiami svarbūs sielai ir kūnui klausimai, skatinama sustoti ir kontempliatyviai pabūti, kad pajustume grįžtančią viltį, jei ją kartais būtume primiršę. Todėl raginame bent virtualiai stebėti, o ateityje ir gyvai įsijungti į šventovėje vyksiančius pokalbius – su viltimi iš Šiluvos.
Jau ne vienus metus paskutiniai mėnesio penktadieniai Šiluvoje yra skiriami Ligonių dienoms. Vyksta išgydymo pamaldos, meldžiamasi už tuos, kuriems tuo metu labiausiai reikia pagalbos, meldžiama stiprybės, stebuklų. Ne vienas yra išmelstas, ne vienas žmogus buvo paliestas, o Švč. Mergelė Marija šventovėje tituluojama Ligonių sveikata ir Mergelės Marijos Gimimo bazilikoje esanti Ligonių koplytėlė nusagstyta votais – padėkos ženklais už išgijimą.
Visgi žmogus nėra tik fiziologinė būtybė, žmogus nėra liga, tačiau jos vienaip ar kitaip paliečiamas. Išgijimas, buvimas su liga, greta ligos ar sutrikimų nėra tik kūne pėdsakus paliekantis reiškinys. Dažnai vienaip ar kitaip liga, įvairūs sutrikimai, palieka žymą žmogaus viduje, išgyvenama dvasiškai, o vaistų piliulės toli gražu ne viską gali išgydyti. Todėl vėlyvojo baroko stiliaus Mergelės Marijos Gimimo bazilika, joje esantys meno kūriniai, Tomo Podgaiskio skulptūros ir kitoje aikštės pusėje iškilusi balta modernizmo stiliaus Šiluvos Švč. Mergelės Marijos Apsireiškimo koplyčia, Nukryžiuotojo kontūrinis paveikslas buvo inspiratoriai, kurie įkvėpė menotyrininkę Rūtą Giniūnaitę, Šiluvos šventovės muziejininkę, pradėti mokymų ciklą „Šiluvos menas gydo“. Ne paslaptis, kad potyris per meną ir kūrybą dažnai palieka pėdsaką žmogaus širdyje, gali prisidėti prie jutimų, kurie jautrintų mūsų buvimą santykyje su kitu žmogumi ir Dievu, sužadinimo. Meno kūriniai gali gydyti žvilgsnį į pasaulį, pamatyti jį Dievo akimis ir labiau pamilti. O Šiluva išties yra vieta, kurioje gyja širdys.
Neabejojama, kad Švč. Mergelė Marija yra vilties nešėja ir skleidėja, ji priglaudžia kiekvieną pailsusį gyvenimo kelionėje, palaužtą ligos ar esantį greta sergančiojo, sužeisto fiziškai, emociškai, dvasiškai. Todėl Ligonių diena apglėbia ne tik sergančiuosius ar ligos paliestus, tačiau ir visus, kurie yra išsiilgę, trokštantys vilties. Šios vilties galime semtis Šiluvoje arba būti vedami iš Šiluvos kylančios šviesos. Ar tai būtų Šviesos koplytėlėje žvakių pavidalu blyksinčios intencijos, ar Ligonių koplyčioje votų pavidalu stebuklų liudijimai, ar akmuo, ant kurio apsireiškė pati Švč. Mergelė Marija – visa tai reiškiniai ir ženklai, kurie nenumaldomai kartoja ir įrodo, kad Šiluvoje gausu vilties. Todėl kiekvieną paskutinį mėnesio ketvirtadienį arba šeštadienį šventovė kviečia įsijungti į pokalbį – vilties žinią iš Šiluvos, kaskart atliepiant ir siekiant paliesti, prisidėti prie žaizdų gijimo. Pirmasis toks įvyko balandžio 29 d., kai buvo transliuojamas VšĮ Šiluvos piligrimų centro vadovės Agnės Ivaškevičiūtės ir DIR modelio ekspertės, specialiosios pedagogės, VšĮ „Augu kartu“ vadovės Paulinos Kuraitienės pokalbis tema „Autizmas: kaip praplėsti širdį ir priimti?“ („YouTube“ – Su viltim iš Šiluvos / „Autizmas: kaip praplėsti širdį ir priimti?“)
Laiške romiečiams parašyta: „Taigi vilties Dievas jus, gyvenančius tikėjimu, tepripildo visokių džiaugsmų ir ramybės, kad Šventosios Dvasios galybe būtumėte pertekę vilties (Rom 15:13)“. Kviečiame jungtis ir keliauti drauge su viltimi. Su viltimi iš Šiluvos.
Šiluvos piligrimų centro informacija

Komentarų nėra