Sujainių kaimų bendruomenė įgyvendino projektą „Socialinės atskirties mažinimas“

Siųsti Versija spausdinimui

Sujainių kaimų bendruomenė įgyvendino projektą „Socialinės atskirties mažinimas“ pagal Raseinių rajono savivaldybės įgyvendinamą priemonę „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“. Projekto tikslas – mažinti Sujainių kaimo gyventojų, bendruomenės narių socialinę atskirtį.
Rugsėjo 7 d. išsiruošėme į vienos dienos išvyką po Rokiškio rajoną. Rokiškio krašto muziejuje (dvare) mus pasitiko Ingrida, Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centro turizmo vadybininkė, ji atvykusius dalyvius padalijo į dvi grupes. Pirma grupė darbavosi edukacijoje „Senovė žalvariu prabyla“, kur kiekvienas dalyvis pasigamino papuošalą iš žalvario. Antroji grupė tuo metu dalyvavo edukacijoje „Sūrio kelias“, ragavo sūrį ir susipažino su Rokiškio sūrio gaminių technologijomis bei priemonėmis sūriams gaminti. Vėliau susikeitėme edukacinėmis programomis. Kiek pabendravę ir pasidaliję patirtais įspūdžiais, kelionę tęsėme po Rokiškio dvaro didybę, pamatėme jo grožį ir atradome tūnančias paslaptis. O jos slėpėsi dvaro rūsyje.
Papietavę kavinėje „Pupelė“, kelionę tęsėme po Rokiškio senamiestį, kur aplankėme Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčią. Keliaujant Salų miestelio link, išvykstant iš Rokiškio, dėmesys krypo į stovinčių namų langines, kurios atrodė tarsi iš pasakos. Salų amatų dirbtuvėse darbavomės iš peties. Čia vyko edukacija „Molio paslaptys“, kiekvienas dalyvis iš molio pasigamino sau patinkantį gaminį. Išmokome ir pamatėme daug. Aptarę kelionės įspūdžius išvykome namų link. Atrodo, kelionė visus suartino, o bendra daina kelionės metu neleido liūdėti.
Projekto lėšomis buvo apmokėtos transporto išlaidos. Ateityje Sujainių kaimų bendruomenė sieks šio projekto tęstinumo, siekdama mažinti atskirtį tarp skirtingos socialinės padėties kaimo gyventojų, bendruomenės narių. Sieksime gyventojus efektyviai ir veiksmingai socialiai integruoti į pilietines veiklas, skatinančias užimtumą, kūrybiškumą. Skatinsime žmones užsiimti aktyvia veikla, dalyvauti visuomeniniame gyvenime, kad jie nebūtų vien pasyvūs stebėtojai, o pagal jėgas dalyvautų ir kurtų savo bei bendruomenės gerovę.

Rita Visockienė,
Sujainių kaimų bendruomenės pirmininkė

Komentarų nėra