Sumuštas ir bagažinėje vežiotas taksistas – vėl darbe

Siųsti Versija spausdinimui

Arūnas DAMBRAUSKAS

Košmariškus nakties įvykius Raseiniuose taksistu dirbantis Virgilijus Mačiulis prisimena kaip blogą sapną. Policijos suvestinėse apie V.Mačiulį ištikusią nelaimę buvo pranešta gana lakoniškai: bendrovės „Hensava“ taksistas buvo sumuštas, uždarytas į taksi automobilio bagažinę, nuvežtas į Kauną ir ten paliktas. Pasak pranešimo, taksistą išlaisvino pro šalį skubėjęs žmogus, kuris išgirdo smūgius į bagažinės dangtį.
Praėjusią savaitę taksistas V. Mačiulis vėl buvo darbe – jis laukė keleivių prie Raseinių atobusų stoties. Nuo užpuolikų nukentėjęs vyras savaitraščiui „Alio, Raseiniai“ papasakojo, kas iš tikrųjų atsitiko tą košmarišką naktį.

Suprato, kad baigsis blogai

Naktį iš sausio 12 – osios, apie 5 val. ryto, prie V.Mačiulio vairuojamo geltono mersedeso priėjo trys vaikinai ir paprašė nuvežti į artimiausią kaimą, kuris yra važiuojant pakeliui į Kauną.
,,Mačiau, kad jie išgėrę, tačiau neatrodė pikti. Dar parodė keturiasdešimt litų ir pasakė, kad už kelionę tikrai susimokės. Pasakiau, kad artimiausia gyvenvietė pakeliui į Kauną yra Girkalnis. Jie ir pasakė – tai važiuojam į Girkalnį. Kai privažiavome Girkalnį ir paprašiau susimokėti, keleiviai pareikalavo, kad važiuočiau toliau. Pastebėjau, kad darosi nedraugiški, agresyvūs,jų reikalavimai buvo pikti“, – prisiminė tos nakties įvykius taksistas.V. Mačiulis sakė tuomet supratęs, kad pinigų jam nesumokės.
„Jie ėmė kraustyti mano striukės kišenes. Paėmė 150 litų, telefonus. Pradėjo grasinti: tuojau pavešime  tave nuošaliau ir sudirbsim. Manau, kad jiems reikėjo mašinos pasprukti, nes Raseiniuose, kiek supratau, jie buvo kažką sumušę. Buvo aišku, kad geruoju čia nesibaigs. Išsitraukiau dujų balionėlį ir papurškiau. Dviem iš jų dujų kliuvo gerokai ir jie iššoko iš automobilio. Su likusiu ant galinės sėdynės ėmiau grumtis. Tačiau kol mes grūmėmės, atsigavo anie du. Gavę dujų jie tapo dar agresyvesni ir rėkė, kad mane visiškai sutaršys. Jie visi ištraukė mane iš automobilio ir ėmė mušti. Du parvertę ant žemės laikė rankas, o trečias spardė į galvą, į šonkaulius, visur. Paskui kruviną įvertė į bagažinę. Turbūt, kad nematyčiau, kur jie važiuos. Prieš tai norėjo surišti, bet neturėjo kuo. Sąmonės nebuvau praradęs“, – sakė taksi vairuotojas.

Padėjo virėjos

Po kurio laiko V.Mačiulis išgirdo, kad mašina kažkur sustojo, užpuolikai išlipo ir jų balsų daugiau nebebuvo girdėti.
„Bagažinę sugebėjau atsidaryti pats. Automobilis buvo paliktas neišjungtu varikliu. Taksi plafonas buvo nuimtas, automobilio vidus buvo pilnas nuorūkų. Apsidairiau aplinkui. Visiškai nesupratau, kur esu. Nors buvau visas kruvinas ir smarkiai sudaužytas, tačiau jaučiausi palyginti neblogai. Pro šalį einančio žmogaus paklausiau, kur aš esu. Jis man pasakė, kad čia Kaunas, Baltų prospektas. Paprašiau paskolinti telefoną, kad galėčiau paskambinti į policiją. Praeivis pasakė, kad telefono neturi, tačiau parodė į kažkokį pastatą, kuriame degė šviesa. Patarė pagalbos ieškoti tame pastate. Nuėjau. Pasirodo, tai buvo vaikų darželis. Jamejau buvo susirinkusios virėjos, kurios virtuvėje gamino maistą. Prisibeldžiau ir viską joms paaiškinau. Moterys iškvietė policiją“, – apie nakties įvykius pasakojo V.Mačiulis.

Naktį patarė nedirbti

Netrukus atvyko policijos ekipažas. Paėmė automobilio viduje buvusius pirštų antspaudus, nuovadoje atliko apklausą.
„Namo grįžau tuo pačiu automobiliu. Pats vairavau. Nesijaučiau labai nusilpęs“, – sakė V.Mačiulis.Į darbą taksi firmoje vairuotojas grįžo maždaug po pusantros savaitės. Sumušimus namuose gydėsi kompresais. Teigė nejaučiantis baimės. Pirmą savaitę po užpuolimo firmos vadovai naktimis jam patarė nedirbti, nes yra tikimybė, kad užuolikai ar jų bendrininkai gali sugalvoti keršyti.
Tačiau tokia galimybė dabar mažai tikėtina. Kaip savaitraščiui „Alio, Raseiniai“ sakė Kauno vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Ramunė Tarandė, įtariamieji jau sulaikyti. Kol vykstatyrimas, duomenys apie juos neskelbiami.

Komentarų nėra