Susitikimai su rašytoja L. Spell

Siųsti Versija spausdinimui

Kalnujų bibliotekoje svečiavosi meilės romanų su magijos prieskoniais autorė Lavisa Spell (Auksė Šiugždinienė).
L. Spell – vieniems jau gerai žinomas, o kitiems dar tik naujai atrandamas vardas. Jos kūriniai nepalieka abejingų, kiekvienoje knygoje kiekvienas gali atrasti ką nors naujo ir dar neskaityto. Autorė kasdien užkariauja vis daugiau skaitytojų širdžių. Apie savo kūrybą ji sako: „Noriu, kad skaitytojas, savo brangaus laisvalaikio metu pasirinkęs mano knygą, smagiai leistų laiką ir užsimirštų pasinėręs į žodžiais pinamą aistros ir magijos kupiną istoriją. Kad užvertęs knygą jaustų malonų virpesį krūtinėje lyg po romantiškos melodijos. Ir kad tuo pat metu jo galvoje nuskambėtų keletas svarbių klausimų apie savo paties gyvenimą.“
Susitikimą autorė pradėjo išdalydama neįprastus mūsų akiai instrumentus – Mėnulio būgnus. Instrumentas ypatingas savo paprastumu, o groti juo gali kiekvienas, pradedant vaiku ir baigiant senoliu. Sako, kas šis instrumentas padeda harmonizuotis. L. Spell pasakojo apie save, savo veiklą, kelią į kūrybą, apie pasirinktą slapyvardį, kuris reiškia „meilės kerai“. Pasakodama daug dėmesio skyrė magijai ir raganų pasauliui. Klausytojai sužinojo, kada ir kur atsirado pirmieji meilės romanai, kaip jie pakeitė moters gyvenimą ir sampratą apie santuokinį gyvenimą. Susitikime pristatė savo naują knygą „Narvelyje“, supažindino skaitytojus su knygos siužetu, paliko intrigos, kad norėtųsi perskaityti šią knygą. Vieną knygą su linkėjimais padovanojo bibliotekai.
Po susitikimo rašytoja panoro aplankyti Šv. Viktoro bažnyčios griuvėsius, kuriuose neseniai nuskambėjo 57-ojo Poezijos pavasario posmai. Išlydėję L. Spell aptarinėjome autorės malonų bendravimą, įtraukiančias istorijas, raganų ir magijos pasaulio išmanymą.
Daiva Myniotienė,
Kalnujų filialo vyresnioji bibliotekininkė
****************
Kaulakių bibliotekoje lankėsi rašytoja Lavisa Spell (Auksė Šiugždinienė), ji šiais metais išleido jau ketvirtą romaną pavadinimu „Narvelyje“.
Atvykusi rašytoja renginio dalyviams padalijo nematytus instrumentus – Mėnulio būgus ir paprašė juos pamušti.
A. Šiugždinienė dar paauglystėje buvo užsirašiusi, kad norėtų būti rašytoja. Po ilgų metų darbo mokykloje mokytoja nutarė įgyvendinti savo svajonę ir ja tapti. Šiuo metu A. Šiugždinienė ne tik rašo knygas, bet ir vadovauja Lietuvių laisvalaikio literatūros lygai, kuri buria laisvalaikio žanro rašytojus, kaip sako rašytoja, „kad patiems būtų smagiau ir žanras patobulėtų, įvairūs renginiai vyktų“.
Buvo įdomu išgirsti rašytojos pasakojimą apie save, kaip pradėjo rašyti, apie pirmą knygą. Taip pat apie raganas, magiją, burtus, kurių gausu rašytojos kūryboje, ir realų gyvenimą, kuriame taip pat visko būna. Papasakojo ir kodėl pasirinko Lavisos Spell slapyvardį, ką jis reiškia, apžvelgė visą kūrybą, daugiau dėmesio skirdama naujausiam romanui „Narvelyje“. Kaip sako pati rašytoja, jos romanai skirti moterims, nors juos skaito ir vyrai. Tai meilės romanai su fantastikos prieskoniu, juose galima rasti ir erotinių scenų.
L. Spell planuose – penkta knyga, meilės romanas. Autorė numačiusi ir knygos viziją, bet jos dar reikės palaukti.
Biblioteka dėkoja rašytojai už apsilankymą ir padovanotą knygą „Narvelyje“. Skaitysime ir prisiminsime malonų ir įdomų susitikimą.
Renginys vyko lauke, šalia bibliotekos, medžio šakos pridengė kaitrią saulę.
Zita Gedminienė,
Kaulakių bibliotekos bibliotekininkė

Komentarų nėra