Susitikimas su A.Ruseckaite

[1]Rugpjūčio 6 d. Ariogalos miesto bibliotekoje literatūros gerbėjai turėjo išskirtinę galimybę susitikti su rašytoja, buvusia Maironio lietuvių literatūros muziejaus direktore Aldona Ruseckaite ir dalyvauti jos naujausios knygos „Padai pilni vinių“ pristatyme.
A.Ruseckaitė prisistatymą pradėjo nuo to, kad yra biografinių romanų apie V.Mačernį, Maironį, Žemaitę ir S.Nėrį autorė. Visi darbai sukurti remiantis archyviniais dokumentais, pokalbiais su įvykių amžininkais. Anot A.Ruseckaitės, tai sudėtingas rašymas, nes stengiamasi, kad skaitytojui būtų įdomu, o kartu būtų atskleista kuo daugiau tiesos.
Rašytoja naujausiame romane „Padai pilni vinių“ atskleidžia prieštaringai vertinamos, turbūt iškiliausios visų laikų Lietuvos poetės ypač spalvingo ir dramatiško gyvenimo paslaptis. Ji pasakoja įvykius, dėl kurių poetė iki šiol puolama, siekia parodyti, kaip menininką įtraukia laik­mečio sąlygos. Išteisinti S.Nėrį ar nuteisti – šį klausimą autorė, gausiai pateikdama archyvinės medžiagos, spręsti palieka patiems skaitytojams.
Rašytoja trumpai užsiminė ir apie kitus to laikmečio rašytojus – J.Baltušį ir P.Cvirką, atsargiai, be pasmerkimo ir nenuvertindama kūrybinių pasiekimų.
Į A.Ruseckaitės romano apie S.Nėrį „Padai pilni vinių“ pristatymą bibliotekoje buvo susirinkęs gausus skaitytojų būrys. Talentinga kūrėja sukūrė šilto ir artimo bendravimo atmosferą, atsakė į jų klausimus.

Daiva Ališauskienė,
Dalia Kveškevičienė,
Ariogalos bibliotekos darbuotojos