Susitikimas su draugu jaunam vyrui kainavo gyvybę

Siųsti Versija spausdinimui

Gytis SADŪNAS
Praėjusį ketvirtadienį Raseinių seniūnijos Mirklių kaime, Prabaudos tvenkinio pakrantėje, kur šiuo metu vyksta žemsiurbės suniokotos teritorijos tvarkymo darbai, įvyko tragiška nelaimė. Jos metu žuvo jaunas sodietis. Raseinių rajono apylinkės prokuratūros vyriausiasis prokuroras Eividas Chmieliauskas ,,Alio, Raseiniams“ pasakojo, jog apie 12. 45 val. Mirklių kaime AB ,,Raseinių melioracija“ ekskavatorininkas, 31 metų amžiaus Saulius Samuila ekskavatoriumi CASE 210CX dirbo po aukštos įtampos elektros laidais. Tuo metu prie jo priėjo pažįstamas 30 metų amžiaus Norgėlų kaimo gyventojas Dinas Plingė.
,,Norėdamas užlipti ant ekskavatoriaus, jaunas vyras ranka prisilietė prie vikšrų ir iškart buvo traumuotas elektros srovės, – pasakojo Raseinių prokuratūros vadovas.- Šiandien dar nėra aišku, ar ekskavatoriaus strėlė buvo prisilietusiprie aukštos įtampos elektros laidų, ar ne. Visai galimas dalykas, kad elektros iškrova galėjo įvykti ir per atstumą – ekskavatoriui net neprisilietus prie laidų. Mat ekskavatorininkas S. Samuila pasiaiškinime rašė, jog dar prieš nelaimę būdamas kabinoje pajuto, kad jį krečia elektros srovė.“
Nors staigiai iššokęs iš ekskavatoriaus S. Samuila dar bandė elektros traumą patyrusį Norgėlų kaimo gyventoją D. Plingę gaivinti, tačiau visos jo pastangos buvo bevaisės. Aukšta įtampa labai pavojinga gyvybei.
Pasak Raseinių prokuratūros vyriausiojo prokuroro E. Chmieliausko, kol kas rajono policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl D. Plingės mirties nustatymo.
,,Bet artimiausiu metu ko gero šis tyrimas bus perkvalifikuotas į atitinkamą Baudžiamojo kodekso straipsnį – į nužudymą dėl neatsargumo“, – atviravo Raseinių prokuratūros vadovas. – O dėl darbų saugos taisyklių pažeidimo ikiteisminis tyrimas negalimas vien dėl tos priežasties, kad tragiškai žuvęs D. Plingė su AB ,,Raseinių melioracija“ neturėjo darbinių santykių.“
Baudžiamojo kodekso 132 str. nurodyta, kad už neatsargų gyvybės atėmimą asmuo baudžiamas areštu arba laisvės atėmimu iki ketverių metų. O jeigu ta veika buvo padaryta pažeidžiant teisės aktais numatytas specialias saugumo taisykles, tuomet jau gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų. Kuri sankcija bus pritaikoma ,,Raseinių melioracijos“ ekskavatorininkui S. Samuilai, prokuroro teigimu, bus sprendžiama ikiteisminio tyrimo metu.
Raseinių seniūnas Rolandas Klusas ,,Alio, Raseinius“ informavo, kad Norgėluose gyvenęs ir tragiškai žuvęs D. Plingė gyvenamosios vietos deklaravęs nebuvo. Apie žuvusįjį atsisakė kalbėti ir Norgėlų kaimo bendruomenės pirmininkė Gražina Čiarienė.

Komentarų nėra