Susitikimas su rašytoju Viliumi Kočiubaičiu

Siųsti Versija spausdinimui

Gegužės 18 dieną trumpam prapliupęs lietus šykščiais lašais palaistė sausros nualintą žemę, kad kelias nedulkėtų, nes laukėme išties garbaus svečio – gydytojo, Lietuvos kariuomenės majoro, rašytojo Viliaus Kočiubaičio, dalyvavusio net trijose tarptautinėse misijose Afganistane ir patirtus įspūdžius sudėjusio į knygą „Afganistano daktaras“. Tai antroji rašytojo knyga, sulaukusi didžiulio pasisekimo tarp skaitytojų ir patekusi į skaitomiausių knygų Lietuvoje dešimtuką (su pakartotiniais leidimais išleista 7 000 egz. tiražu ir yra tikimybė, kad bus dar vienas leidimas).
Kartu su gerbiamu autoriumi ir pagrindiniu knygos herojumi Vėberiu keliavome po skurdų ir karų nualintą kraštą su vis dar viduramžiškomis tradicijomis ir papročiais, kitokia religija, kitokiu žmonių mentalitetu. Žmonės ten tamsūs ir beraščiai, todėl sunku perprasti jų elgesio normas. V.Kočiubaičio teigimu, neįmanoma parašyti geros knygos apie Afganistaną ten negyvenus. Kaip gydytojas jis dirbo Vokietijos karo ligoninėje Kabule, iš pradžių steigė, o vėliau ir vadovavo Lietuvos karo lauko ligoninei Goro provincijoje.
Susitikimo dalyviams viskas buvo įdomu: netilo užduodami klausimai, o prie kavos puodelio virė diskusijos ir apie šių dienų aktualijas Lietuvoje. Džiugu, kad mūsų šalis garsėja ne tik gamtos grožiu, bet ir talentingais, gabiais žmonėmis, kurie nepailstamai triūsia mūsų visų labui. Artimiausiuose rašytojo planuose – atsidėti monografijos apie Vištytį tęsinio rašymui (yra išleistas I ir II t.) ir toliau darbuotis medicinos srityje. Kitais metais sukaks 450 metų, kai jo gimtajam Vištyčio miesteliui buvo suteiktos Magdeburgo teisės. Šiai datai rašytojas norėtų spėti išleisti monografijos apie Vištytį III tomą. Šiam tikslui istorinę medžiagą kaupia beveik du dešimtmečius (iš viso yra numatyta išleisti 5 t.).
Visiems susitikimo dalyviams belieka tik iš visos širdies padėkoti rašytojui, kad nepaisydamas savo užimtumo sutiko atvykti į tokį mažą mūsų kaimelį, ir palinkėti visokeriopos sėkmės. Mes nesakome sudie, bet tariame – iki kitų susitikimų literatūrinėse erdvėse!

Nijolė Staškevičienė,
Paliepių bibliotekos bibliotekininkė

Komentarų nėra