Susitikimo vakaras Ariogaloje
Raseinių meno mokyklos Ariogalos skyriuje lapkričio 26 dienos pavakare vyko susitikimas su kompozitoriumi, aktoriumi, atlikėju, vienu žymiausių Lietuvos pianistų, kompozitoriaus, menininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio proanūkiu profesoriumi Roku Zubovu. Susitikimas vyko gyvai ir susitikti su
M. K. Čiurlionio kultūrinio paveldo puoselėtoju atėjo gausus būrys klausytojų. Dalyvavo Raseinių meno mokyklos pedagogai, moksleiviai, Ariogalos miesto gyventojai ir vietos verslininkai. Be abejo, privalėjome laikytis saugumo reikalavimų – dėvėti veido kaukes, išlaikyti saugius atstumus tarp kėdžių. Tačiau šita kasdienybė nenustelbė puikios susitikimo atmosferos. Profesorius atrodė puikiai nusiteikęs, nors visa savaitė buvo be galo užimta koncertais ir projektinėmis veiklomis, susijusiomis su M. K. Čiurlionio kultūrinio paveldo pristatymu Lietuvos visuomenei. Trumpai padėkojęs už pakvietimą R. Zubovas prisiminė, kad buvo pirmasis profesionalus atlikėjas-pianistas, grojęs prieš trejus metus nauju, tada įsigytu Ariogalos skyriuje esančiu fortepijonu, ir pakalbėjęs apie malonius susitikimus su pavaduotoju Benediktu pradėjo susitikimą.
Tema buvo „Čiurlionis ir bendrystė“. Maestro auditorijai papasakojo apie didžiojo mūsų klasiko vaikystę, prabėgusią Druskininkuose. Iš čia gimė simfonija „Miške“. Atliko keletą M. K. Čiurlionio sukurtų ankstyvoje kūrybos vaikystėje kūrinių. Toliau sekė pasakojimas apie mokslus Varšuvoje, ten suburtą bendraminčių klasikų bendruomenę, kurią vienijo meilė fortepijono muzikai. Vėl girdėjome skambant keletą M. K. Čiurlionio parašytų kūrinių. Vėliau sužinojome įdomių garsaus prosenelio gyvenimo faktų, kurie vėlgi buvo susieti su muzika. Sužinojome, kad M. K. Čiurlionis rašė ne tik klasikinius kūrinius, bet ir aranžavo juos įterpdamas lietuvių liaudies dainų aranžuotės elementų. Malonu buvo klausytis fortepijono garsų, stebėti profesionalų fortepiono virtuozą gyvai ir bendrauti su juo. Bendravimas buvo sklandus, šiltas, nes buvo matyti, kad profesorius gerai jaučiasi Ariogalos skyriaus salėje ir jam buvo malonu groti bei bendrauti su publika.
Valanda su trupučiu prabėgo labai greitai. Maestro pabaigoje pagrojo dar vieną kūrinį iš neišsenkančio M. K. Čiurlionio kūrinių lobyno ir buvo palydėtas garsiais plojimais.
Klausytojai atsidėkojo profesoriui gėlėmis ir mažais suvenyrais. Buvo matyti, kokia šiluma spinduliuoja šis garsus žmogus ir kaip gera būti jo draugijoje. Turime vilties, kad savo įtemptoje darbotvarkėje profesorius ras laisvą pusdienį ir vėl Ariogalos skyriuje skambės jo atliekami
M. K. Čiurlionio kūriniai.
Benediktas Siliūnas,
Raseinių meno mokyklos direktorės
pavaduotojas ugdymui Ariogalos skyriuje