Šv. Martyno žibintų šviesa

Siųsti Versija spausdinimui

Lapkričio 11 d. Šiluvos gimnazijoje vyko rajoninis renginys „Žibintų šventė“, skirta Šv. Martyno dienai paminėti.
Prieš keletą metų gimnazija įsijungė į Vilniaus Gėtės instituto organizuojamą projektą „Vokiečių kalba su kiškiu Hansu priešmokykliniame ugdyme“. Nuo 2011 m. Šv. Martyno dienos paminėjimas ir eisena miestelio gatvėmis tapo neatsiejama projekto dalimi. Iš pradžių šis renginys buvo susijęs tik su vokiečių kalbos populiarinimu, bet vėliau jis tapo tradicine švente, jungiančia miestelio bendruomenę ir rajono gyventojus. Šiluvos miestelis yra įžymus visame pasaulyje kaip katalikų ir piligrimų traukos centras, todėl buvo integruota tikyba, etika, lietuvių kalba, vokiečių kalba, istorija, muzika, dailė, technologijos.
Šventėje dalyvavo Raseinių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Danutė Vizbarienė ir Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos metodininkė Jurga Urbonavičienė. Pastaroji įteikė diplomus konkurso „Gražiausias žibintas“ prizininkams.
Iš rajono bendrojo lavinimo mokyklų atvyko Raseinių Viktoro Petkaus progimnazijos 1 b klasės mokiniai kartu su tėveliais ir Betygalos Maironio pagrindinės mokyklos mokiniai kartu su mokytoja Ingrida Čepaite. Šventėje dalyvavo VšĮ Raseinių neigaliųjų užimtumo ir paslaugų centro dalyviai, Šiluvos neįgaliųjų globos bendrijos atstovai, Šiluvos seniūnijos seniūnas Juozas Šlepas, Šiluvos bendruomenė „Aušrinė“, nemažas būrys miestelio gyventojų, gimnazijos mokytojai, jaunieji šauliai, mokiniai ir jų tėveliai.
Ruošdamiesi Šv. Martyno šventei gimnazijos mokiniai gamino žibintus. Kiekviena klasė dalyvavo žibintų konkurse. Daugiausia jų pagamino pradinių klasių mokiniai. 86 žibintai traukė žiūrovų akis išradingumu, kūrybiškumu ir išskirtinumu. Taip pat konkurse dalyvavo ir Raseinių Viktoro Petkaus 1 b klasės mokinukai.
Renginys vyko Šiluvos bazilikoje. Gimnazijos I klasės mokinės papasakojo šv. Martyno gyvenimo istoriją, padainavo tradicinę dainą „Ich gehe mit meiner Laterne“ („Aš einu su savo žibintu“). Apie renginį plačiau papasakojo vokiečių kalbos mokytoja metodininkė Janina Nyderienė. Ji padėkojo svečiams ir palinkėjo, kad visi dalyviai iš renginio išsineštų gėrio, šviesos ir šilumos dalelę. Vėliau vyko šv. Mišios, jas aukojo Šiluvos kunigas Erastas Murauskas. Per pamokslą jis kvietė visus būti geresnius ir jautresnius, dalintis gerumu taip, kaip mokė šv. Martynas. Po šv. Mišių visi dalyviai užsidegė žibintus ir lydimi policijos pareigūnų ir jaunųjų šaulių patraukė miestelio gatvėmis. Vaizdas buvo įspūdingas, nes pradėjus temti nuostabiai šviečiantys žibintai nuvilnijo tarsi jūros bangos. Šventės akcentas buvo pasipuošęs šv. Martynas, jo siluetas švietė iš tolo. Praėjęs miestelio gatvėmis visi susirinko į Jono Pauliaus II nusileidimo aikštę, kur laukė karšta arbata, sausainiai ir laužas. Po arbatos vyko bendrystė prie laužo, skambėjo vokiškos dainos, buvo teikiamos padėkos svečiams, rėmėjams už glaudų bedradarbiavimą organizuojant šį renginį. Ypač dėkojame Uwe Müller iš Vokietijos Nordsachseno regiono Dammes miesto, jis jau keletą metų remia mūsų šventę spalvotais žibintais.
Nors oras buvo lietingas, nuotaika išliko puiki, kiekvienas širdyje jautė šilumą ir gerumą. Lai šis gėrio ir šviesos žibintas ir renginio prisiminimai išlieka ilgam, moko mus visada matyti šalia savęs žmogų ir dovanoti jam gerumą, šilumą ir šviesą.

Janina Nyderienė,
Šiluvos gimnazijos
vokiečių kalbos mokytoja metodininkė,
Rita Jocienė,
rusų kalbos mokytoja metodininkė

Komentarų nėra