Svečiavosi vaikiškų knygų autorius, dailininkas Dainius Šukys

Siųsti Versija spausdinimui

Balandžio 4 d. Girkalnio biblioteka pakvietė mokinius į edukacinį užsiėmimą, jį vedė vaikiškų knygelių rašytojas ir iliustratorius Dainius Šukys.
Rašytojas iliustravo dvidešimt kitų autorių knygelių, pats yra parašęs aštuonias knygeles, jos išverstos į penkias užsienio kalbas. Susitikime vaikai susipažino su be galo įdomiomis istorijomis ir pasakų personažų iliustravimu. Per edukaciją rašytojas kartu su mokiniais kūrė pasakų veikėjus, parodė, kaip galima žaisti su žodžiais, improvizuoti tekstus ir mokytis lavinti vaizduotę.
Svečias savo knygelėmis, iliustracijomis ir improvizacijomis visus labai įtraukė, todėl tikimės ir ateityje bibliotekoje susitikti su įdomiais rašytojais, jie paskatins daugiau domėtis vaikų ir suaugusiųjų literatūra.
Biblioteka rašytojui ir iliustratoriui D. Šukiui padovanojo Girkalnio kraštiečių išleistų knygelių ir informacinį Girkalnio bibliotekos lankstinuką. Dėkojame Girkalnio mokyklos mokytojoms Daliai Garšvienei, Laimai Macaitienei, Daliai Rapalytei, kurios skatina mokinius skaityti knygas, domėtis piešimu ir iliustravimu.
Virginija Šileikienė,
Girkalnio bibliotekos bibliotekininkė
************
Minint Tarptautinę vaikiškos knygos dieną Kalnujų bibliotekoje svečiavosi Raseinių Viktoro Petkaus progimnazijos 4 klasės mokiniai ir jų mokytoja Rimanta Gardauskienė. Jie dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Kas pavogė karūną?“, kurį vedė vaikiškų knygų autorius, iliustratorius, edukatorius Dainius Šukys.
Bibliotekininkė trumpai pristatė svečio kūrybą. Jis yra išleidęs aštuonias savo ir iliustravęs daugiau kaip dvidešimt kitų autorių kūrinių. D. Šukio knygeles skaito latvių, ukrainiečių, katalonų, rusų, prancūzų kalbomis. Jo edukacinių knygelių turinys yra ne nuobodus, o tikrai įsimintinas ir linksmas. Pats autorius sako, kad vaikai nepraleidžia net smulkiausių detalių, jas puikiai įsimena. Susitikimas prasidėjo linksmu pasakojimu apie dailininko vaikystę ir nuotykius močiutės namuose. Vėliau laukė šmaikšti istorija apie draugą katiną, kuris labai norėjo patekti į mokyklą, bet nebuvo įleistas. Visus katino nuotykius iliustratorius piešė lentoje. Katino emocijos keitė viena kitą, vaikai net išsižioję klausėsi apie linksmus neįtikėtinus nuotykius. Naudodamas korteles su simboliais D. Šukys pasakojo, kaip gimsta personažai, kartu su vaikais kūrė dialogus, kurie kėlė juoko priepuolius. Jis parodė, kad kurti rašinėlius, pasakojimus gali būti labai įdomu ir linksma. Ketvirtokai drąsiai uždavinėjo klausimus apie knygas, kūrybą ir ateities planus.
Po susitikimo su dailininku ketvirtokai aplankė biblioteką ir susipažino su naujausia grožine vaikų literatūra, esančia Kalnujų bibliotekoje.
Daiva Myniotienė, vyresnioji bibliotekininkė

Komentarų nėra