Svečiuose – vaikiškų knygelių autorius, iliustratorius

Siųsti Versija spausdinimui

Balandžio 2-ąją, per Danijos poeto, rašytojo H.K.Anderseno gimtadienį, yra minima Tarptautinė vaikiškos knygos diena. Ta puikia proga į Šiluvos ir Žaiginio bibliotekas susitikti su pradinių klasių vaikučiais atvyko vaikiškų knygelių autorius, dailininkas, iliustratorius Dainius Šukys iš Šiaulių.
Autorius trumpai pristatė savo kūrybos knygeles ir pačią naujausią septintąją knygą „Buliaus kalnas“. Šią pasaką D.Šukys parašė savo miestui, jo žodžiais tariant, įsikūrusiam šalia liūliuojančių pelkių, kurios kiekvieną pavasarį pražysdavo tūkstančiais žiedų, užsiklodavo margaspalvių gėlių kilimais. Tarp žemaūgių kreivų beržų dūgzdavo įvairiausi vabalai, tingios musės, laumžirgiai. Didžiuliai drugeliai neskubėdami šokdavo savo trumpo gyvenimo šokį. Juodo vandens akivarai retsykiais sunkiai atsidusdavo, iškvėpdami oro burbulus. Pliaukštelėdavo išsigandusi varlė, snaudusi saulėkaitoje. Raistas prisipildydavo magiškų garsų, paslapčių ir pasakų. Toks tas kūrėjo D.Šukio miestas Šiauliai šalia senovinių pelkių ir burtų.
„Gyvenimas kupinas nuotykių. Be jų gyventi būtų nuobodu“, – sakė rašytojas vaikams, pasakojo, kaip gimsta personažai, istorijos, iliustracijos ir kodėl yra laimingas piešdamas. Taip pat papasakojo apie katiną, kuris rašytoją „išlydi“ pas vaikučius į mokyklas (bet, deja, gyvūnėlio dar neįleido nė į vieną mokyklą). Abiejose bibliotekose rašytojas D.Šukys vedė edukacinį užsiėmimą su vaikais, paveikslėliais bei simboliais kartu kūrė personažų charakterius, dialogus, naujus jų potyrius.
Autorius pakvietė Žaiginio ir Šiluvos krašto vaikučius kuo daugiau skaityti, nebijoti sukurti ir savų istorijų: „Skaitykime visi ir leiskime savo mintims skristi neaprėpiamuose vaizduotės kloduose!“
Dėkojame rašytojui, dailininkui D.Šukiui už bibliotekų skaitytojams padovanotas knygeles, suteiktą kūrybiškumo džiaugsmą, už malonų ir šiltą susitikimą.
Neringa Aleksandravičiūtė,
Šiluvos bibliotekos vyresn.
bibliotekininkė,
Jolanta Žukauskienė,
Žaiginio bibliotekos vyr.
bibliotekininkė

Komentarų nėra