Sveikata – geriausia dovana

[1]Vasario mėnesį Raseinių lopšelyje-darželyje ,,Liepaitė“ vyko renginiai, skirti alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų prevencijai vykdyti. Šiuo laikotarpiu priešmokyklinio amžiaus ugdytiniams pokalbius apie vaistus ir jų poveikį organizmui vedė visuomenės sveikatos specialistė Laima Galinaitienė. Apie alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų neigiamą įtaką žmogaus organizmui vaikams žinių suteikė socialinė pedagogė Karolina Zakutauskienė. Taip pat ugdytiniai per grupines valandėles prisiminė, ką reikia daryti, kad augtum sveikas. Tai jie pavaizdavo savo piešiniuose. Organizuota paroda ,,Man svarbiausia yra sveikata“ parodė, kiek daug vaikai žino apie sveikatą, jos stiprinimo ir saugojimo būdus.
Didžiausio visų dėmesio sulaukė vasario 28 dieną vykusi viktorina ,,Sveikata – geriausia dovana“, kurią organizavo pagalbos mokiniui specialistai. Joje dalyvavo šešios priešmokyklinio amžiaus grupių komandos. Viktorinai ugdytiniai ruošėsi iš anksto. Kiekviena komanda paruošė savo emblemą ir prisistatymą. Į viktoriną vaikai susirinko gerai nusiteikę, pasiruošę aktyviai dalyvauti. Lopšelio-darželio specialistai paruošė ugdytiniams užduotis, jas jie atliko atidžiai ir susikaupę. Taip pat užduotį vaikams pateikė visuomenės sveikatos specialistė L.Galinaitienė, sportines estafetes organizavo kūno kultūros pedagogė Renata Norkienė, nuotaikingą aplinką kūrė muzikos pedagogė Ilona Lukošiūtė. Renginio pabaigoje ugdytiniai kartu su pedagogais piešė piešinius ,,Sveikas aš, kai sveikas tu“. Džiugia akimirka vaikams tapo išdalyti padėkos raštai ir didžiulės lėkštės su vaisiais.
Viktorinoje ugdytiniai ne tik parodė ir įtvirtino savo žinias apie sveikatą, sveiką gyvenimo būdą,  bet ir sustiprino pasitikėjimo savimi, atsakomybės jausmus, mokėsi dirbti komandoje. Kiekvienas iš jų turėjo galimybę dalyvauti atliekant užduotis. Praleistas laikas kartu suteikė mums visiems ne tik žinių, bet ir daug džiugių emocijų, kiekvienam iš mūsų tai tarsi vitaminų dozė, kurios nereikia pirkti.
Džiaugiamės, kad lopšelio-darželio administracija domisi, rūpinasi ir padeda organizuojant renginius.
Karolina Zakutauskienė,
vyresnioji socialinė pedagogė