Sveikiausias vitaminas – žiemos sportas

Siųsti Versija spausdinimui

Pranas LAURINAVIČIUS

Ant Palendrių kalno

Šalia piliakalnio

Žiemą susirinko nemažai žmonių.

Pilnas Girdžių kiemas klegančių vaikų -

Vėlei čia įvyko šventė šios žiemos.

Vėliavą šilkinę Palendrių iškėlę,

Aušra, Linas tik bėgiojo,

Į smagius žaidimus visus viliojo,

Kvietė, kas atvyko, prašė nežiopsoti,

Imti slides, roges, kad ir pašikniuką -

Vėjo palydėtiems nuo kalnų nučiuožti,

Su gamta motule kvietė padraugauti,

Gražaus raudonumo skruostuose įgauti.

Kas toliau įvyko skaitome toliau…

Sausio 29 dienos popietę Palendrių kaime, slidinėjimo trasoje ir jos prieigose vyko žiemos šventė „Palendriai 2011“, į kurią buvo pakviestos visos Kalnujų seniūnijos bendruomenės: Kalnujų, Bliūdžių, Vengerskų, Pašaltuonio, artimiausios Palendrių bendruomenės kaimynės – Gervinės ir Gabšių, taip pat ir kitos rajono kaimų bendruomenės. Šventės rengėjai dėkingi kad ir negausiai atvykusiam į šventę Gruzdiškės, Gėluvos, Plikių kaimų jaunimui. Šventės organizatoriai mano, kad buvo žmonių ir iš kitų rajono kampelių, bet gal kai kurie iš kuklumo neprispažino, iš kur atvykę, gal kai kurių žmonių po žiemiškais, sportiškas apdarais nebuvo galima atpažinti.

Žiemos sportinės varžybos buvo pramoginio, humoristinio pobūdžio, todėl nugalėtojų sąrašo neskelbsime, nes jų buvo be galo daug. Visų sportinių rungčių prizinių vietų laimėtojai buvo įvertinti, pagerbti, įamžinti. „Olimpinius“ žiemos medalius įteikinėjo garbingi šventės svečiai, kurie kartu dalyvavo kai kuriose rungtyse, tai Seimo nariai Remigijus Ačas, Edmundas Jonyla, Raseinių rajono savivaldybės meras Dainius Šadauskis, Raseinių miškų urėdijos urėdas Antanas Kilčauskas.

Rungtys buvo smagios, įdomios: lenktynės su viena slide, čiuožimas  trise ant vienų slidžių, kas greičiau nusileis nuo kalnų su rogutėmis ir grįš atgal ant kalno. Taip pat meistriškumą demonstravo žvejai mėgėjai ledo gręžimo rungtyje. Pirmas gręžimas užtruko gana ilgai, buvo imta manyti, kad po ledu nėra vandens, vėliau ant ledo atsirado daug skylučių, pro kurias žuvelės gavo gaivaus oro gurkšnių.

Nors žiema dar nesibaigė, moterys svaidė veltinį į tolį. Šioje rungtyje bene gausiausiai buvo dalyvių. Rimčiausia buvo slalomo rungtis. Joje dalyvavo devyni sportininkai. Geriausią rezultatą pasiekė ir pirmą vietą laimėjo Gintaras Girdžius, antras liko Benitas Barkintas, trečias – Erikas Velionis.

Tą dieną oras buvo žvarbokas, todėl sušalusieji buvo maloniai pakviesti į jurtą. Lauko virtuvėje garavo, klegėjo didžiulis katilas, pilnas gardžios žuvienės, kurios paragauti kvietė žuvienės meistrė virėja Dijana Čečkauskienė. Ant stalų tai vienur, tai kitur pūpsojo skrudintos duonos, bandelių kalniukai. Puikų stalą, kvepiantį žuvimi, čiobrelių arbata, įrengė Palendrių kaimo kaimynės „Karpynė“ ir „Norvelita“. Čia buvo maloniai priimami praalkę ar ištroškę.

Seniūnės R.Čepurnovienės įsteigtus prizus teko išsirinkti užrištomis akimis. Nors buvo taikomasi į vieną prizą, užrištomis akimis nuklystama visai prie kito, bet nusivylusių nebuvo, labiausiai džiaugėsi vaikai. Aktyvaus sporto mėgėjai smagiai važinėjo motorrogėmis, ištisai girgždėdamas keltuvas vos spėjo kelti slidininkus į kalniuką, nuo kurio jie skriejo su vėjeliu ir gera adrenalino doze. Gerėjant žiemos orui vyksta vis įdomesnės žiemos šventės. Šioje Palendrių žiemos šventėje dalyvavę rajono valdžios vyrai ir Sporto centro darbuotojai prakalbo apie tai, kad čia būtų puiku surengti viso rajono žiemos šventę. Raseinių sporto centro direktorius Egidijus Zinkus Palendrių slidinėjimo klubui įteikė padėką, o Palendrių bendruomenės pirmininkas Linas Girdžius Sporto centro direktoriui įteikė padėką už paramą, taip pat ir  Kalnujų seniūnei R. Čepurnovienei.

Žiema graži ne tik savo baltumu, bet ir storoku sniego apdaru. Tad žiemos rungtims laiko dar yra. Už palaikymą žiemos šventės „Palendriai 2011“ organizatoriai nuoširdžiai dėkojo Remigijaus Ačo labdaros ir paramos fondui, Seimo nariui Edmundui Jonylai, buvusiam Seimo nariui Gintautui Mikolaičiui, Gėluvos bendruomenės pirmininkui Jonui Vazgiui, Gervinės bendruomenės pirmininkei Jūratei Garliauskienei, Seimo nario Remigijaus Ačo padėjėjai Aldonai Radčenko, o Palendrių bendruomenės narei Dijanai Simonavičienei – už tai, kad šventėje suplevėsavo bendruomenės vėliava. Dėkojo ir visiems susirinkusiems, atsinešusiems gerą nuotaiką.

Po šventės padūkęs vėjas šiek tiek užpustė pagrindinį kelią, bet čia pagelbėjo su savo savadarbiu traktoriuku bendruomenės narys Adas Tautkus. Kelias į širdžių gerumą tapo atviras. Šventėje užkalbintas 87-erių Palendrių kaimo gyventojas Antanas Bakutis mena, kaip jo vaikystėje daugelis tėvų sunkiai  savo vaikus nuo šių kalnų namo parvarydavo – net mėnuliui šviečiant jaunimas su savo darbo rogutėmis ar slidėmis čiuoždavo. Antanas kalbėjo, kad gaminti slides geriausiai būdavo iš klevo ar uosio. Anot jo, dabar, kai toks didžiulis parduodamų slidžių pasirinkimas, telieka tik čiuožti, čiuožti ir sveikiems būti. Žiemos sportas – sveikata. Vaikams ir jaunimui tokio sporto labai reikia. Tai sveikiausias, naudingiausias žiemos vitaminas.

Komentarų nėra