Sveikos gyvensenos iniciatyvų savaitė

Siųsti Versija spausdinimui

Rugsėjo 14–22 d. Raseinių Šaltinio progimnazijoje buvo organizuojama sveikos gyvensenos iniciatyvų savaitė „Aktyviai, draugiškai, sveikai“. Pirmą dieną progimnazijos mokinių taryba mokyklos erdves papuošė plakatais-kvietimais, raginančiais visą mokyklos bendruomenę įsijungti į numatytas sveikatinimo veiklas.
Per visas iniciatyvų savaitės dienas mokytojai, mokiniai ir jų tėveliai buvo raginami į progimnaziją keliauti pėsčiomis arba rinktis įvairias bemotores transporto priemones. Siekiant paakinti į mokyklą keliauti neteršiant gamtos, suorganizuotas konkursas „Kas išradingiau“. Mokyklos direktorė į darbą atvyko dviračiu lydima pradinių klasių mokinių, direktorės pavaduotojos dviračio krepšelis buvo pilnas vaisių ir kvietė visus vaišintis. Mokiniai savo transportą puošė ryškiaspalviais kaspinais, žibintais, priešmokyklinio ugdymo vaikai atkeliavo su paspirtukais. Nugalėtojai buvo apdovanoti diplomais ir knygomis apie gamtą.
Vieną dieną kūno kultūros mokytojai kvietė ypač aktyviai praleisti pertraukas – apibėgti mokyklą, įveikti šaltiniečių kliūčių ruožą, dalyvauti solidarumo bėgime. Kliūčių ruožą daugelis išbandė net po keletą kartų. Visos klasės dalyvavo akcijos iššūkyje „Apibėk mokyklą“. Vyresnieji bėgo, o mažiausieji, mėgaudamiesi saulėtu ir šiltu oru, tipeno sparčiu žingsniu. Į klases mokiniai sugrįžo žvalesni ir linksmesni. Po solidarumo bėgimo ir įveikę šaltiniečių kliūčių ruožą vaikai liejo emocijas: „Ar jau viskas? Dar norėčiau.“
Pradinių klasių mokiniai vieną dieną paskyrė susipažinti su Raseinių miesto žaliosiomis erdvėmis ir Dubysos regioninio parko teritorija. Vaikščiodami žaliaisiais takais mokėsi pažinti gamtą, saugaus elgesio gatvėse ir parkuose, žaidė judriuosius žaidimus ir mėgavosi rudeniniais saulės spinduliais. Padedant technologijų mokytojai, 5–8 klasių mokiniai vieną dieną valgykloje ruošė vaisių ir daržovių degustacijas, o pradinukai skanavo sveikus daržovių ir vaisių užkandžius klasėje. Visuomenės sveikatos specialistė net kelias dienas ypač didelį dėmesį skyrė mokydama vaikus asmens higie­nos, kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo. Biologijos mokytoja inicijavo veiklą oro kokybei gerinti. Ji su pirmų klasių mokiniais mokyklos teritorijoje pasodino ąžuolą, o dar apie 2 000 medelių pasodins Viduklės girininkijos miške. Vaikščiodami po parko augalų labirintą, atpažinę čiobrelius, mėtas ir nusiskynę augalų šakelių, nešė mokytojai ir sakė: „Čia jums arbatai.“ O eidami atgal į mokyklą teiravosi, ar čia dar sugrįš. Tuščios vaisių lėkštės ir pintinės parodė, kad vaikai valgo vaisius ir daržoves, tik reikia jas išradingai pateikti.
Ši akcija tik nedidelė dalis progimnazijos veiklos, skatinančios mokyklos bendruomenės narius siekti fiziškai aktyvios, fizinei ir psichinei sveikatai palankios gyvensenos.
Jolanta Stankaitienė,
Šaltinio progimnazijos direktoriaus
pavaduotoja ugdymui

1 Komentaras

  1. Greta

    2020-10-13 09:56

    Tikrai įdomu skaityti.