Švenčiame futbolą kartu

Siųsti Versija spausdinimui

Gintarė GREIČIŪTĖ

Paskutiniosios pavasario savaitės futbolo pasaulyje žinomos kaip „UEFA Grassroots days“, kurios skirtos ne tik žaidžiantiems futbolą, bet ir visiems neabejingiems turiningam ir linksmam laisvalaikiui. Apie Grassroots dienų fenomeno sėkmę byloja ir tai, kad šiais metais renginių maratonas pratęstas, taip sudarant galimybę kuo platesniam ratui žmonių įsilieti į futbolo šventę. Šiais metais Lietuvos futbolo bendruomenei Grassroots dienų atidarymas buvo ypatingas, nes UEFA prezidentas Michel Platini pasirinko Lietuvą kaip startą renginių maratonui – „Švęskime futbolą kartu!“    Raseinių lopšelio-darželio „Saulutė“ vaikai bei Ariogalos jaunieji futbolininkai nepraleido istorinės galimybės susitikti su futbolo legenda Nacionalinėje futbolo akademijoje. Emocijos buvo pakilios. Kad neprailgtų kelionė, kad tinkamai nusiteiktų susitikimui, dainavo, tad ir subjuręs oras nesugadino nuotaikos, o vaikai buvo pasiruošę nuotykiams. Nepaisant suaugusiųjų susižavėjimo ir skiriamo dėmesio M. Platini, mažuosius kur kas labiau domino ne pati futbolo legenda, bet organizatorių parengta programa, kurioje jiems buvo skiriamas ypatingas dėmesys.
Bene didžiausią įspūdį vaikams paliko akademijos auklėtiniai ir jų parodomoji programa su kamuoliu. Jaunuoliai demonstravo savo žongliravimo su kamuoliu įgūdžius – ne retam vaikui tai tapo savotišku iššūkiu, troškimu atkartoti triukus. Ne mažesnį įspūdį vaikams paliko judrieji žaidimai ir, žinoma, kova futbolo aikštelėje. Darželinukai buvo įtraukti į naują žaidimą, naują iššūkį, kur nugalėjo kiekvienas, patirdamas neišdildomas emocijas. Tradiciškai renginį užbaigė atminimo dovanos, kurias vaikai turėjogalimybę atsiimti iš M. Platini rankų.
Tai ne vienintelis renginys, kuris buvo skirtas Raseinių lopšelio-darželio „Saulutė“ vaikams. Pažintis su futbolu tęsėsi ir po kelių savaičių, kuomet mažuosius aplankė
draugijos „Ariogalos vienybė“ prezidentas Steponas Nacius, sukvietęs į piratų mūšį, tik čia buvo kovojama ne su kardais ar patrankomis, bet su mažuoju futbolo kamuoliu.
Jaunųjų piratų komandas sudarė po tris narius. Jų pagrindinis tikslas – kamuolio įspyrimas į vartus. Ši užduotis nėra tokia lengva kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, nes ne tik kamuolys yra mažesnis nei įprastas, bet ir vartai kur kas mažesni – tik vieno metro aukščio ir  vieno metro pločio. Kova virė arši, vaikai nenorėjo palikti futbolo aikštelės. Raseinių darželio-lopšelio „Saulutė“ vaikai veržliai įsitraukė į Grassroots dienų renginių maratoną ir kaip tikri jo dalyviai šventė futbolą.

Komentarų nėra