Švenčių maratonas Betygaloje

Siųsti Versija spausdinimui

Paskutinį liepos ir du pirmus rugpjūčio savaitgalius Betygalos krašto žmonės ir svečiai, atvykę iš svetur, sugrįžę namo betygališkiai galėjo patirti daug gražių ir įsimintinų akimirkų dalyvaudami Žemčiūgų šventėje, šv. Onos atlaiduose Betygalos šv. Mikalojaus bažnyčioje ir Žolinės atlaiduose Ugionių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų šventovėje.
Šv. Onos atlaidų dieną kun. Romualdo Ramašausko iniciatyva iškilmingai buvo pagerbtas LDK didžiojo kunigaikščio Vytauto atminimas. Šventės dalyvius sužavėjo per miestelį atžygiuojantis Alytaus sausumos pajėgų Birutės bataliono karinis pučiamųjų orkestras. Atidavę pagarbą Vytautui Didžiajam, sugroję keletą melodijų, muzikantai nužygiavo į Betygalos bažnyčią ir dalyvavo šv. Mišiose kartu su Jolantos Karčiauskienės vadovaujamu bažnyčios choru.
Betygalos bendruomenė organizuoja tradicine tapusią Žemčiūgų šventę, Žemės ūkio ministerijos finansuojamo projekto „Betygala žemčiūgų žydėjime“ renginį. Tą šventinį sekmadienį buvo aukojamos šv. Mišios už Betygalos krašto žmones, šventės dalyvius ir jų šeimas, už tikėjimą, meilę. Pasibaigus šv. Mišioms, aktorė Virginija Kochanskytė pakvietė bažnyčios chorą paskelbti šventės pradžią. Nuskambėjo Betygalos himnas. Kitą dieną gera buvo išgirsti iš jauno žmogaus Dariaus pasakymą, kad Betygalos himnas net ašarą išspaudė, šį himną turi žinoti kiekvienas betygališkis ir skambėti jis turi dažniau. Dėkoju choristams ir vadovei Jolantai.
Turėjome galimybę matyti ir girdėti nuostabios, nepakartojamos aktorės, režisierės V. Kochanskytės nuoširdžius žodžius. Aktorė mums labai sava, nes dalyvauja ir režisuoja jau šeštą Žemčiūgų šventę. Klausėmės Kauno valstybinio muzikinio teatro solistų Ritos Preikšaitės ir Andriaus Apšegos, pianistės Beatos Vingraitės atliekamų kūrinių. Labai dėkojame jiems. Miestelio skvere po ąžuolais skambėjo nuostabios dainos pagal Maironio žodžius ir kitos lietuviškos melodijos, jas atliko RRKC Betygaloje ir Paliepiuose moterų ansamblis, vadovė Vaida Aputytė. Ačiū kolektyvui ir vadovei. Užgrojo ir uždainavo gražias lietuviškas dainas Butkiškės kaimo kapela, nuskambėjusi jos muzika pakėlė žiūrovus nuo kėdžių šokti. Dėkojame kapelos dalyviams ir, žinoma, merui Andriui Bautroniui už buvimą kartu ir už muzikavimą. Pabaigoje nuskambėjo tradicinis Žemčiūgų šventės himnas pagal poeto Juozo Nekrošiaus žodžius. Dėkoju koncerto vedėjai Reginai Musteikienei. Pirmą kartą Betygalos Žemčiūgų šventėje dalyvavo Mugių centras, tai labai pagyvino šventę.
Švenčių maratoną užbaigėme rugpjūčio 15 d. įspūdingais Žolinės atlaidais Ugionių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų šventovėje. Suintrigavo atvykę baikeriai, nešini Šv. Marijos, Lietuvos tautine ir valstybine, Ukrainos ir kitomis vėliavomis. Pačiame gražiausiame gamtos kampelyje, atviroje erdvėje ant aukšto Dubysos kranto, bažnyčios šventoriuje, aukštų medžių apsuptyje, buvo aukojamos šv. Mišios, jose dalyvavo daugybė žmonių iš visos Lietuvos.
Svarbu, kad žmonės pamilo, pamėgo šventes Betygaloje, kad šventė „Betygala žemčiūgų žydėjime“ šiais metais pritraukė apie 400 žmonių, tai vietiniai žmonės, betygališkiai, parvykę namo, Betygalos seniūnijos, rajono ir iš aplinkinių rajonų žmonės. Šv. Onos ir Žolinės atlaidai pritraukė minią žmonių Betygaloje ir Ugioniuose. Labai gera, kad yra trauka, kad rūpestis ir įdėtas darbas nenueina veltui. Žemčiūgai – reiklūs augalai, jiems reikia daug meilės ir priežiūros, todėl dėkoju Redai Rimidienei, kad jos su meile prižiūrimi žemčiūgai džiugino betygališkius ir svečius, o Genei Kurilaitienei – už savo aplinkos papuošimą pačiais gražiausiais žiedais.
Kiekvienas renginys pareikalauja pasiruošimo, darbo, susiklausymo. Labai nuoširdžiai dėkoju visiems, padėjusiems ir prisidėjusiems sėkmingai įgyvendinti kaimų bendruomenės „Betygala“ Žemės ūkio ministerijos finansuojamą projektą „Betygala žemčiūgų žydėjime“, ypač bendruomenės aktyvui – moterims ir vyrams, jaunimui, Betygalos bibliotekai, RRKC kolektyvui, Raseinių rajono savivaldybei. Dėkoju kun. R. Ramašauskui už bendrystę, už buvimą kartu, už naujovių įvedimą šventėse.
Gema Račienė,
kaimų bendruomenės „Betygala“ pirmininkė

Komentarų nėra