Šventė prieglobstį mūsų rajone radusiems Ukrainos vaikams

Siųsti Versija spausdinimui

Balandžio 22 d. popietę pavasario šypsenos ir draugiškumo nuotaikos užpildė Raseinių specialiosios mokyklos salę. Čia susirinko Ukrainos vaikai, radę prieglobstį mūsų rajone. Šventę organizavo Vytauto Didžiojo universiteto „Kūrybinių industrijų“ programos studentės Austėja Lukauskaitė, Guoda Petkauskaitė, Andrėja Jakubauskaitė ir Roberta Smaidžiūnaitė.
Pirmiausia kreipėmės į Raseinių rajono savivaldybę su pasiūlymu pravesti popietę vaikams. Gavome mero Andriaus Bautronio pritarimą. Tam, kad renginys įvyktų, reikėjo sulaukti žmonių palaikymo. Į mūsų prašymą paremti renginį atsiliepė didelis rėmėjų būrys, tarp jų buvo ir Raseinių rajono žmonių. Dar kartą įsitikinome, kad jėga yra mūsų vienybėje, kartu mes stiprūs.
Renginys prasidėjo Ukrainos himnu. Paskui į sceną žengė Nicholas Kin, jis laikomas vienu perspektyviausių savo kartos mentalistų. Nepaprastas N. Kin talentas ir charizma jo pasirodymus paverčia nepakartojamu nuotykiu ir nukelia publiką į kupiną paslapčių ir mistikos pasaulį. O koks džiaugsmas vaikams, pakviestiems į sceną „padėti“ iliuzionistui atlikti magiškus veiksmus. Gausiais plojimais palydėjome svečią.
Atėjo laikas veikloms. Vieni būrėsi į komandas žaisti krepšinio, kiti rinkosi kiek ramesnes veiklas – papuošalų gaminimo dirbtuvėles, „skraidančių lėkščių“ gamybą, stalo žaidimus. Patys mažiausi su mamomis – spalvinti, piešti.
Krepšinio aikštelėje vyko tikra kova, teisėjavo savanoriai Tautvydas Jurevičius ir Saulius Radčenko. Išrinkus rezultatyviausią krepšininką, jam apdovanojimą – krepšinio kamuolį su savo autografu – įteikė kūno kultūros mokytojas Saulius Radčenko. Visiems žaidėjams po krepšinio kamuolį dovanojo Raseinių rajono savivaldybė.
Pasibaigus krepšinio varžyboms salėje karaliavo estafečių, judriųjų žaidimų mėgėjai. Estafečių aktyviausiam dalyviui dovaną – futbolo kamuolį – įteikė Egidijus Vyšniauskas (Gyliai). Visiems dalyvavusiems marškinėlius su Ukrainos vėliavos spalvomis dovanojo Kristina ir Arūnas Baltrušaičiai.
Priemones rankdarbiams dovanojo Lina Radžienė (ir mokė gaminti), mijo.lt, Jolanta Olekienė. Visais papuošalais, kuriuos pasigamino, vaikai ir pasipuošė.
Mažieji taip pat neliko be dovanų. Jas ruošė ir dovanojo aromama.lt (dovanų rinkinukai) ir Sigita Jurkynaitė (knygelės ukrainiečių kalba).
Gėrimais pasirūpino Raseinių rajono savivaldybė, maistu – mondelez.lt, royal food at home.lt, Vitalija Bakanaitė-Dinapienė, Eglė ir Marius Paplauskai, Vitalija Vaičiūtė. Ačiū Cirkle.lt.
Dėkojame vertėjams ir Lietuvos šaulių sąjungos jaunosioms šaulėms savanorėms Aistei, Eivei, Gabijai ir Sabinai. Ačiū Raseinių bitininkų draugijos „Bičiulis“ vadovui Vaidui Greičiui ir jo šauniajai komandai už medų.

Austėja Lukauskaitė

Komentarų nėra