Šventė Raseinių kurčiųjų draugijoje

Siųsti Versija spausdinimui

Po Panevėžyje švęstos Pasaulio kurčiųjų žmonių gestų kalbos dienos ir Raseinių kurtieji nusprendė paminėti tą ypatingą pasaulio kurtiesiems šventę. Pirmininkės Genutės Eidukevičienės pastangomis renginys ramiai ir gražiai vyko Raseinių neįgaliųjų užimtumo ir paslaugų centro pirmo aukšto salėje.
Atvyko svečių iš Kauno: Lietuvių gestų kalbos vertimo centro direktorės pavaduotojas Arūnas Bražinskas ir Kauno teritorinio skyriaus vedėja Vilma Liukenskienė su vertėja. Taip pat dalyvavo Raseinių rajono savivaldybės tarybos narė Diana Kaupaitienė, kolektyvo „Aitvaras“ vadovė Irma Beliajevienė su savo vadovaujamo kolektyvo dviem šokėjais ir Raseinių neįgaliųjų užimtumo ir paslaugų centro direktorė Asta Stanaitienė su darbuotojais. Fotografuoti renginį Genutė pakvietė seną pažįstamą Mindaugą Tučą.
Pirmininkė G. Eidukevičienė pasveikino šventės proga ir pasidžiaugė susirinkusiaisiais paminėti jau 85-ąją Tarptautinę kurčiųjų gestų kalbos dieną. Svečias A. Bražinskas trumpai apžvelgė pasaulio kurčiuosius lyderius, jų veikos naudą kurtiesiems ir pasiektą gestų kalbos pripažinimą. V. Lukenskienė nušvietė vertėjų darbo svarbą kurtiesiems, paaiškino, kur kreiptis į vertėjų centrą, nes jis persikėlė į naujas patalpas patogioje kurtiesiems vietoje, davė adresą. Ji paaiškino, kad vertėjų trūksta ir jų paslaugas reikia užsisakyti iš anksto. I. Beliajevienės vadovaujami šokėjai sušoko gražų savo sugalvotą šokį, pati Irma sudainavo Lino Adomaičio sukurtą dainą „Vandenynai“, o vertėja iš Kauno kurtiesiems vertė gestų kalba. A. Stanaitienė, kaip visada, nuoširdžiais ir šiltais žodžiais pasveikino kurčiuosius ir jų pirmininkę Genutę, įteikė saldainių, kad netrūktų ant stalo prie kavos bendraujant. D. Kaupaitienė pasveikinusi įteikė šakotį.
Raseinių kurtieji niekada nesulaužo tradicijos po renginio susėsti prie stalo ir pabendrauti, aptarti įvairias problemas ir džiaugsmus. Nebūna taip, kad svečių nepavaišintume kavos puodeliu ir nepabendrautume. Raseinių kurtieji labai dėkingi direktorei A. Stanaitienei ir centro darbuotojams už atidumą, nuoširdumą, draugiškumą, o senai bičiulei Irenai Perminienei – už nuolatinę pagalbą ir patarimus įvairiais klausimais. Mūsų Irutę pažįsta Lietuvos kurtieji, tai džiugu. Norėta pasikviesti draugų ir iš kitų miestų, bet toks neramus laikas, tad minties atsisakyta.

Regina Janionienė,
Raseinių pirminės kurčiųjų draugijos
tarybos narė

Komentarų nėra