Šventinis renginys „Biblioteka šimtmečio rate“

[1]Spalio 15 d. nuaidėjo ilgai lauktas šventinis renginys „Biblioteka šimtmečio rate“, skirtas Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos veiklos 100-mečiui paminėti. Buvo jauki, šilta ir prasminga šventė, joje sulaukėme gausybės palinkėjimų ir dovanų nuo mielų kolegų, ištikimiausių skaitytojų, brangių svečių ir draugų.
Renginio pradžioje prie bibliotekos atidengta skulptoriaus, daugelio personalinių parodų autoriaus, tarptautinių simpoziumų dalyvio, įvairių apdovanojimų laureato Algimanto Šlapiko kurta akmens skulptūra. Ji įamžino Lietuvos poeto, eseisto, vertėjo, visuomenės veikėjo, Raseinių rajono garbės piliečio Marcelijaus Martinaičio kūrybą ir gerai visiems žinomą personažą Kukutį, jis ir nutūpė šios skulptūros viršuje. Nuo šiol prie bibliotekos esantis kūrinys džiugins praeivių akis ir primins visiems kraštiečiams brangų poetą. Šiemet minime ir
[2]M. Martinaičio 85-ąsias gimimo metines. Skulptūros pastatymas Raseiniuose – tai baigiamasis šiais metais Raseinių rajono kultūros centro įgyvendinamo projekto „Algirdo ir Marcelijaus Martinaičių kūrybos dienos Raseinių krašte“ akcentas. Projekto autorius – Arūnas Kazlauskas.
Šventės svečiams sugrįžus į bibliotekos vidų trumpai apžvelgta bibliotekos istorija ir pristatytas Raseinių krašto bibliotekų sąvadas, o per visą renginį sieną puošė projektoriumi transliuojamos bibliotekos ir jos filialų akimirkos bei renginių nuotraukos.
Šventėje pristatytas ir visiškai naujas, tik tądien parsivežtas Raseinių krašto istorijos žurnalo „Rasupis“ ketvirtasis numeris, jis svečiams išdalytas registruojantis. Padėkota ir žurnalo kūrėjams, bendraautoriams už atsidavimą, kantrybę, nuolatines paieškas ir laiką kuriant šį ypatingą žurnalo numerį. O ypatingas jis tuo, kad išleistas didesnis tiražas ir yra kur kas storesnis nei buvę ankstesni numeriai.
Renginyje Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis įteikė padėkas bibliotekos direktorei Dainai Sutkevičienei ir darbuotojams, nusipelniusiems aktyvioje projektinėje ir kūrybinėje veikloje. Palinkėjimų mūsų bibliotekos darbuotojams skyrė mero pavaduotojas Kęstutis Užemeckas ir Komunikacijos, kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Judita Radavičienė.
[3]Taip pat mus aplankė ir sveikinimo žodžius išsakė buvusi ilgametė bibliotekos direktorė Gražina Janonienė, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas, Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkė Jolita Steponaitienė, Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos prezidentė Danguolė Abazoriuvienė, LR Seimo nario Arvydo Nekrošiaus patarėja Skaidrutė Žuvelaitienė. Gražius palinkėjimus skyrė ir mūsų kaimyninių bibliotekų direktorės: Kauno apskrities viešosios bibliotekos direktorė Edita Urbonavičienė, Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešosios bibliotekos direktorė Rita Grišienė, Jurbarko rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Rasida Kalinauskienė. Viso ko geriausio palinkėjo ir didelę atminimo dovaną įteikė Raseinių garbės pilietis Česlovas Kenstavičius ir Regina Petreikienė.
Gausių sveikinimų sulaukėme ir iš Raseinių miesto seniūno Artūro Milašausko, Raseinių krašto istorijos muziejaus direktorės Birutės Kulpinskaitės, Raseinių rajono kultūros centro direktorės Ingos Šatkauskienės, VšĮ „Atrask Raseinius“ direktoriaus Arno Zmitros, VšĮ Raseinių neįgaliųjų užimtumo ir paslaugų centro direktorės Astos Stanaitienės, Užimtumo tarnybos Raseinių skyriaus vadovės Drąsės Butkienės, Raseinių kaimų bendruomenių sąjungos pirmininko pavaduotojos Loretos Sirvidienės, Raseinių vietos veiklos grupės pirmininkės Irenos Dapkuvienės, Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos direktoriaus Ramūno Bružo, Raseinių literatų klubo „Dubysa“ atstovės, Raseinių garbės pilietės Marijos Birutės Navakauskienės, skaitytojų arbatos klubo [4]„Gijos“ įkūrėjos Nijolės Kavaliauskienės ir skaitytojų klubo „Serbenta“ atstovės Gražinos Pečkaitienės.
Vakaro metu bibliotekos direktorė D. Sutkevičienė darbuotojams įteikė padėkas ir dovanas už pagalbą ruošiantis renginiui, gerai atliekamą darbą, bendruomenės telkimą, įsitraukimą į projektines veiklas, kūrybiškumą ir iniciatyvumą. Vakaro pabaigoje renginio svečius savo balsais stebino vokalinis ansamblis „Inmezzo“.
Šventinis padėkos vakaras baigėsi skanaujant puikų rajono Savivaldybės dovanotą bibliotekos atvaizdu puoštą tortą, aptariant gražias biblio­tekos veiklas, dalijantis prisiminimais. Atlikti darbai, žvelgiant į praeitį, yra svarūs ir prasmingi, tačiau negalime sustoti vietoje ir leisti sau atsipūsti. Šiandien, atversdami naują veiklos šimtmečio lapą, norime dar kartą padėkoti visiems, kurie prisilietė prie bibliotekos istorijos kūrimo ir kurie yra kartu su biblioteka jos vykdomose veiklos, ir tiems, kurie skyrė savo laiką ir kartu su mumis dalyvavo šventėje. Tik dėka bibliotekoje dirbusių, dirbančių ir kuriančių žmonių biblioteka yra reikšmingas kultūros židinys ir šviesos nešėjas Raseinių krašte, o dėka bičiulių, bendraminčių ir aktyvių skaitytojų mes jaučiamės svarbūs ir reikalingi.

Samanta Klapatauskaitė,
Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos
informacijos specialistė